S manželem se stále hádáme

Dobrý den, jsem matkou tří dětí (syn téměř 5 let, dvojčátka 2 roky) - t.č. na MD. Manžel tráví dost času mimo domov, většinu zodpovědnosti si zvykl přenechávat na mě a mé rodiče. Nejsme už schopni normální komunikace bez hádek a výčitek. Přála bych si vychovávat děti v klidu a pocitu štěstí. Manžel situaci absolutně odmítá řešit (prosila jsem ho snad tisíckrát). Tvrdí, že vše je má vina (mám se prý zklidnit a vydělávat taky peníze!). Předem moc děkuji za odpověď.

Odpověď

Milá Zdeno, hlavně si važete sama sebe. Nedělejte vše podle manžela, obzvláště, když jste v té situaci nespokojena. To je cesta, kdy si Vás přestane úplně vážit. Když je někdo stále a vždy "po ruce" a ochotný dělat cokoliv, aby vztah vydržel, přestává být pro toho druhého důležitý. Jsou dvě možnosti. Tu první bych Vám doporučila raději. Odejděte od něho. Je malá pravděpodobnost, že se změní. A jeho profese k tomu ještě přispívá. Vím, není to jednoduché s třemi dětmi, ale teď to není také jednoduché. Zvažte nakolik vám mohou pomoci rodiče, sourozenci a přátelé. Chvíli to bude těžké a bude to bolet, ale zbytek života v klidu a štěstí za to stojí. Druhá možnost je také nelehká, řekla bych, že mnohem těžší. Zůstanete s ním. Je možné, že se vaše vztahy mohou ještě více zhoršit. Pak musíte pracovat sama na sobě a vytvoříte - li si atmosféru pohody, bez strachů, s možností být sáma se sebou, i když je partner přítomen, s volností a respektem, pak se nemusíte tolik stresovata a ničit sebe a děti. Naučte se tedy říkat ne, je to důležité a není to hřích. Zvládnete to nebo tamto..

PhDr. Eva Lavičková


Stáhnout v PDF

Přečteno: 3948x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte