Oblíbili jste si drahé kameny? Udělejte si z nich originální šperky

Oblíbili jste si drahé kameny? Udělejte si z nich originální šperky

Drahé kameny – polodrahokamy a minerály se dnes těší velké oblibě. Kromě toho, že jejich krása a barevnost pohladí naši duši, věříme v jejich zázračnou léčivou moc, která nás může uzdravit. Takový krásný šperk se pak může stát mocným talismanem. A tu nejkrásnější energii v sobě nosí právě ten, který si vyrobíme sami, anebo nám jej někdo daruje od srdce.

Jak se vlastně dělají šperky z drahých kamenů, a které si zvládneme vyrobit i sami?

Čtěte také:

Vyberte si léčivé kameny proti nemocem těla i duše

Jak vybrat drahé kameny pro výrobu šperků

Určitě znáte ty kouzelné krámy s kameny, anebo stánky na poutích, hradech a zámcích, kde si můžete vybrat kamínek, který si přivezete domů z výletu na památku. Tam, kde se to barevností jen hemží, postává obvykle procesí žen a dětí, které drahé kameny, polodrahokamy a minerály milují. Prý z nich vyzařuje energie, která nás všechny mocně přitahuje. Ať už se jedná o přívěšek na krk, kamínek jen tak do ruky, náramek z korálků, anebo třeba důmyslně vyrobený šperk, při výběru je třeba si jej nejprve takzvaně osahat.

Pokud si chcete vybrat drahé kameny z eshopu, není to ono. Svůj kamínek byste měli vidět, dotknout se ho, nechat ho na sebe působit. Teprve pak si jej můžete s jistotou pro sebe vybrat, a třeba si z něj i nechat vyrobit šperk, který budete neustále nosit u sebe jako mocný talisman.

Na druhou stranu internetové obchody nabízejí různě opracované drahé kameny a další příslušenství, které vám umožní si vlastnoručně navléci korálky z polodrahokamů, anebo si vyrobit vlastní náramek. Volte však spíše známé a kvalitní velkoobchody, které mají i své kamenné prodejny. Právě tam si všechno můžete důkladně prohlédnout, nakoupit si, a pak už se jen doma pustit do vlastnoruční výroby svého šperku.

Drahé kameny a jejich léčivá moc

Určitě byste měli mít na základě osobního výběru, při kterém drahé kameny hrající všemi barvami dokáží působit na naše smysly, jasno v tom, jaké barvy jsou vám nejpříjemnější. Kritériem volby však nemusí být pouze vzhled drahých kamenů a vize konečné podoby šperku, ale také léčivá vlastnost kamenů. Pokud si chcete například dobít sluneční energii a vybíráte šperk v zimě, můžete zvolit citrín, v létě jsou naopak oblíbené chladné barvy, například tyrkys. K uzemnění se hodí tmavé, červené nebo hnědé drahé kameny, na podporu funkce srdce a otevření srdeční čakry zase polodrahokamy růžové barvy.

Některé drahé kameny jsou dobré na krev, jiné léčí bolesti zubů nebo páteře. Další podporují plodnost a jiné konkrétní kamínky se zase hodí pro těhotné ženy, pro maminky s dětmi, anebo třeba pro ženy, které teprve chtějí otěhotnět. Miminka, kterým rostou zoubky, nosí často na krku jantarové korálky. Možností je tedy spoustu.

Přečtěte si více informací o léčivých kamenech a polodrahokamech.

V neposlední řadě můžete vybírat na základě toho, jaké drahé kameny se hodí k jednotlivým znamením zvěrokruhu. Jakmile budete mít jasno ve výběru, pořiďte si ke kamínkům ještě příslušenství v podobě navlékacích sad, pružného silikonu či doplňujících ozdobných symbolů.

Jak si vyrobit náramek z polodrahokamů

Pokud máte spadeno na nějaký nádherný náramek z polodrahokamů a chcete si ho vyrobit sami, budete k tomu potřebovat opracované drahé kameny - polodrahokamy určené k navlékání a kvalitní pružný silikon. Vyrobit si náramek z polodrahokamů není těžké, chce to jen trochu trpělivosti a zručnosti. Korálky můžete vzájemně barevně kombinovat, buď si můžete vyrobit náramek ze stejných kamenů, anebo třeba duhový, ve kterém se vystřídá vícero korálků. Vsaďte na svůj vlastní estetický vkus a nechejte se vést intuicí. Určitě je dobré náramek zase příliš nepřekombinovat. Uměním však je náramek dobře a čistě zakončit, aby nám pevně držel na ruce, a aby zakončení nebylo vidět.

sperk kameny

Nezapomeňte si předtím změřit obvod zápěstí toho, pro koho bude váš šperk z polodrahokamů určen. Náramek lze vyrobit buď z tromlovaných kousků drahých kamenů, anebo z kulatých korálků. Zkombinovat jej můžete také s jinými přírodními materiály, například s dřevěnými korálky, anebo třeba i s jinými ozdobami dle vaší vlastní fantazie a vkusu. Z vlastnoručně vyrobeného šperku budete mít o to větší radost, navíc je také možné zapojit děti, které tato tvůrčí činnost s drahými kameny může velice bavit.

Drahé kameny: Korálky na krk

Kromě navlékání náramků z kamenů si můžete samozřejmě také navléknout korálky na krk. Je na vás, zda zvolíte tyrkys, růženín, křišťál, hematit, sodalit, citrín, jaspis, anebo dražší kousky malachitu, jantaru, obsidiánu, chryzokolu, rodonitu či červeného korálu. Navlékat můžete provrtané zlomkové kousky kamenů či kameny opracované do pravidelných kulatých či hranatých tvarů.

Při navlékání můžete mezi korálky vetknout jeden větší provrtaný kámen, případně také donut, který bude sloužit jako hlavní šperk. Může být stejný jako ostatní menší korálky, anebo třeba zcela jiný. Určitě by však měl barevně ladit s celkem, anebo vytvářet krásný kontrast.

Tímto způsobem můžete vytvářet libovolný vzhled korálků a náhrdelníků z drahých kamenů. Pozor vždy na zakončení. Zatímco u náramku na ruku se vyplatí pružný silikon, takže náramek nemusíte rozepínat, u některých náhrdelníků z drahých kamenů, které jsou třeba těsněji ke krku, se více hodí zapínání. To můžete bez obav a snadno připevnit svou již zkušenou rukou. Může jít například o šroubovací zapínání, klasické korálkové zapínání a podobně. V tomto případě se můžete poradit například v galanterii.

Cínované šperky a drahé kameny

Opravdu nádherné a velice oblíbené jsou cínované šperky z drahých kamenů. Ty si doma na koleně rozhodně sami nevyrobíte. Pokud však po této kráse vaše srdce zatouží, vyberte si zkušeného šperkaře a prodejce, který své šperky vystavuje a prodává, a který má spoustu spokojených zákazníků. Dejte na doporučení, anebo na svou intuici, pokud na něj někde narazíte, ať už někde na internetu, anebo v terénu.

Drahé kameny podle znamení zvěrokruhu? Zjistěte, který je ten váš!

Váš zvolený šperk, který je dělaný přímo pro vás, si vás už sám najde, nebojte se. Pokud máte svou vysněnou představu či vlastníte nádherný kámen, stačí se jen domluvit u kvalitního tvůrce a nechat si vyrobit svůj vysněný šperk z drahých kamenů na zakázku.

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

PÁTEK 24. 09. 2021
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
SOBOTA 25. 09. 2021
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
NEDĚLE 26. 09. 2021
býk
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 27. 09. 2021
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v ubývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
ÚTERÝ 28. 09. 2021
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v ubývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni
STŘEDA 29. 09. 2021
rak
Měsíc ubývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni
ČTVRTEK 30. 09. 2021
rak
Měsíc ubývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni

Už jsem pod čepcem...

Počítám to, a je to přesně deset dní, co jsem pod čepcem neboli už jsem provdána. A jsem provdána za muže nejlepšího, nejúžasnějšího, božského. Prostě je to moje životní láska a věřím, že je to na furt. No a taky se hlásim vám všem, že jsem...přežila!