img

Drahé kameny podle znamení zvěrokruhu dávají šperkům magickou moc

Výroba šperků patří k těm nejstarším řemeslům a šperky samotné jsou dodnes velmi oblíbené. Lidé, především ženy, si je často a rádi kupují sami, ale také je dostávají ve formě dárků. Výhoda šperků totiž spočívá v tom, že si můžete vybírat mezi různými materiály, provedeními, barvami či druhy šperků. A víte o tom, že existují také šperky s kameny podle znamení zvěrokruhu? Tyto šperky s polodrahokamem mají nejen úchvatný vzhled, ale ukrývají v sobě dokonce magickou energii a léčivé síly. V tomto článků vám je podrobně představíme.

Možná, patříte k těm, kteří na zázračné vlastnosti kamenů nevěří. Lidé, kteří se však zabývají astrologií, horoskopy či esoterikou, naopak věří tomu, že kameny podle znamení zvěrokruhu mohou člověku dodat životní sílu, pomáhat mu při důležitých rozhodnutích, nebo ho dokonce vyléčit z různých nemocí. Je to skutečně pravda, nebo se jedná o pouhé šarlatánství či tzv. placebo efekt? Pokud dáte kamenům šanci, odpověď na tuto otázku určitě sami zjistíte.

Čtěte také:

Léčivé kameny vás ochrání a povzbudí. Víte, jak vybrat, očistit a aktivovat drahý kámen?

Jaké drahé kameny podle znamení zvěrokruhu k vám patří, zjistíte níže. Ale pozor, podle ezoterických teorií toto není jediné hledisko pro výběr správného kamene. Při výběru kamenů byste totiž měli vsadit také na své pocity a intuici a kameny si ohmatat. Vybrat byste si měli ten polodrahokam, který vás buď zaujal hned na první pohled, nebo ten, který ve vás vzbuzuje ty nejlepší pocity.

Výroba šperků z kamenů podle znamení

Výroba šperků z polodrahokamů je velice rozmanitá – šperkaři totiž mají na výběr spoustu druhů kamenů, které jsou vyvedeny v nepřeberném množství barev. Šperky s kameny podle znamení tak mohou být jednak skvělým doplněným běžného outfitu, ale špičkově vyrobené kousky se nebudete muset stydět ukázat i na slavnostních akcích.

Pokud na léčivou sílu kamenů nevěříte, neznamená to, že byste si nemohli pořídit nějaký kámen. Výroba šperků s kameny podle znamení je totiž na velice dobré úrovni a náhrdelníky, řetízky, náušnice, prsteny či náramky z kamenů vypadají velice pěkně. A třeba vám nakonec i předají něco ze své magické moci, o které nyní pochybujete.

Přejděme však rovnou k jednotlivým znamením zvěrokruhu a kamenům, které jsou pro daná znamení vhodná.

Beran: 21. března – 20. dubna

Lidé narození ve znamení Berana jsou sebevědomí, soutěživí a rádi s někým měří své síly. Kromě toho jsou ale Berani také přátelští a optimističtí lidé. Mohou být však také impulzivní, náladoví a podráždění. Z toho plynou také časté bolesti hlavy, migrény či nespavost, což jsou nejčastější věci, které se podepisují na zdraví Beranů. Navíc jsou Berani vyhlášení jako netrpěliví pacienti. Přesto by však měli dát šanci léčivé síle kamenů.

Vhodnými drahými kameny pro Berany jsou ametyst, karneol, jaspis, rubín a diamant. Červeně zbarvený jaspis totiž Berany bude podporovat v jejich aktivitě, naopak ametyst je může zbavit nespavosti a přinést klidný spánek stejně tak jako rubín.

Býk: 21. dubna – 21. května

Zemské znamení Býk je pověstné svou velkou silou a energií. Lidé narození v tomto znamení mají silnou vůli, jsou vytrvalí a velmi praktičtí. Přestože je o nich dobře známo, že jsou tvrdohlaví, tak pod drsnou slupkou skrývají velkou dobrosrdečnost. A jak to mají Býci se zdravím? Podle horoskopů má člověk narozený v Býku určitá místa citlivá k infekcím, a to především nos, hrdlo a uši. Jelikož jsou Býci hodně zatvrzelí, tak se také odmítají o své zdraví starat jako například Panny.

Jaké kameny podle znamení tedy pomohou Býkům? Jsou to achát, avanturín, malachit a růženín. Infekce léčí například mechový achát, který navíc osvěžuje duši a dodává vyčerpanému organismu novou energii. Malachit posiluje imunitní systém a odebírá z těla znečišťující látky. Naopak růženín mohou Býci využít k pohlcení tzv. elektrosmogu, který vyzařují například mobily, počítače, televize a další spotřebiče.

Blíženci: 22. května – 21. června

Blíženci jsou všestranní, zvídaví, aktivní a komunikativní lidé se smyslem pro humor. Jelikož se chtějí o všem dozvědět, tak by jim neměly uniknout ani kameny podle znamení a výroba šperků z nich. A k čemu by Blíženci mohli drahé kameny s léčivou silou potřebovat? Například ke stabilizaci psychického stavu či problémům s dýchacím ústrojím, které se u Blíženců často projevuje.

Mezi kameny, které se výborně hodí pro Blížence, patří tygří oko, jantar, citrín a topaz. K potlačení depresí a umírnění stresu se používá tygří oko, zatímco citrín funguje jako čistič a regenerátor. Na psychickou labilitu Blížence pozitivně působí také topaz, který by měl zahánět vztek, strach či deprese.

Rak: 22. června – 22. července

Lidé narození ve znamení Raka jsou obětaví, zodpovědní, i když poněkud flegmatičtí. Velmi důležitá je u nich také emocionální stránka. Z toho pramení také častá náladovost a náchylnost k depresím. Ze špatné psychiky ovšem přicházejí i fyzická onemocnění jako zažívací potíže či žaludeční vředy.

Proti těmto a jiným problémům mohou Raka ochránit tyto kameny: chalcedon, měsíční kámen, perly a jantar. Na žaludeční činnost působí například jantar, který má ale také mnoho jiných léčebných účinků. Naopak pro pošramocenou psychiku Raka slouží chalcedon, který smutek, depresi či hysterii proměňuje v radost. Měsíční kámen pozitivně působí například na horní část zažívacího traktu nebo také pomáhá uklidňovat hyperaktivní děti.

Lev: 23. července – 23. srpna

Ctižádostiví, tvůrčí, velkorysí, ale také trochu pohodlní – to jsou lidé narozeni ve znamení Lva. Na první pohled by se mohlo zdát, že tito lidé nebudou potřebovat kameny podle znamení, neboť Lvi obecně mají dobré zdraví a silnou imunitu. Výroba šperků z drahých léčivých kamenů by je však měla zajímat kvůli tomu, že jsou náchylní na srdeční onemocnění a problémy s krevním oběhem.

Jaké kameny by si tedy měli pořídit Lvi? Tak například jantar, křišťál, diamant, smaragd nebo sluneční kámen. Smaragd kromě jiného posiluje zrak a léčí srdce, což jsou také velmi citlivá místa pro Lva. Sluneční kámen dodává pozitivní myšlení, zatímco křišťál neboli křemen je podle esoterních nauk nejúčinnějším léčivým krystalem na světě.

- dobré zdraví a silná imunita, ale k nejcitlivějším místům patří zrak, páteř a srdce – onemocnění srdce, problémy s krevním oběhem

Panna: 24. srpna – 23. září

Lidé narození ve znamení Panny se vyznačují nebývale velkým smyslem pro pořádek a plánování. Jsou nesmělí, uzavření a opatrní, ale na druhou stranu také velmi pilní, praktičtí i kritičtí k druhým. O své zdraví se Panny dobře starají, avšak mají velmi citlivé nervy a občas je provází střevní potíže.

Vhodnými kameny podle znamení jsou pro Pannu achát, citrín, granát, karneol a lazurit. Karneol totiž nesmělým a opatrným Pannám dodá potřebnou odvahu a rozptyluje negativní myšlenky. Citrín využijí Panny k posílení nervů, ale například také při zácpě. Obecně střevním potížím pomáhá předcházet achát, který navíc podporuje sebedůvěru.

Váhy: 24. září – 23. října

Největší smysl pro spravedlnost mají ze všech znamení zvěrokruhu lidé narozeni ve znamení Vah. Kromě toho mají také vztah k umění a celou duší bojují za svobodu a nezávislost svou i ostatních, pokud je to třeba. Citlivá místa pro Váhy jsou ledviny a bederní oblast. Dále také Váhy špatně snášejí stres a pozor by si měli dát také na alkohol, k němuž mají vyšší náchylnost.

Lidé ve znamení Vah mohou vybírat mezi polodrahokamy, do nichž se řadí obsidián, topaz, akvamarín, růženín, perla a korál. Růženín z těla odvádí škodlivé látky, a tak pomáhá při problémech týkajících se ledvin. Akvamarín má mnoho účinků, například působí proti rýmě a bolestem v krku, uklidňuje mysl a zároveň také uvolňuje svaly.

Štír: 24. října – 23. listopadu

Bystří, vytrvalí, předvídaví lidé se silnou vůlí – to jsou lidé narozeni ve znamení Štíra. I u nich se ovšem najdou mírné nedostatky, mezi něž se řadí přecitlivělost či žárlivost. Štíři jsou podle horoskopů náchylní k úrazům či sportovním zraněním. Takže pokud jste Štír a děláte například nějaký adrenalinový sport, tak se asi vyplatí nějaký ten náramek či řetízek s kameny podle znamení mít při sobě.

Vhodnými kameny pro Štíry jsou magnetit, hematit, býčí oko, granát, rubín a topaz. Býčí oko se hodí na různá svalová zranění, záněty či křeče a celkově působí příznivě na pohybové ústrojí člověka. Hematit pomáhá při úrazech, neboť zastavuje krvácení a léčí zlomeniny.

Střelec: 24. listopadu – 21. prosince

Lidé narození ve znamení Střelce se vyznačují svým optimismem, zvídavostí a aktivitou. Jsou také komunikativní, společenští a zvídaví. Mezi jejich slabší stránky patří naopak impulzivnost. Střelci se obecně dobře vyrovnávají s nemocemi, nejcitlivějšími místy jsou pro ně dolní končetiny a kyčle, od nichž poté trpí na bolesti zad.

Pokud vás zajímá výroba šperků z léčivých drahých kamenů a jste ve znamení Střelce, tak by vaši pozornosti neměly uniknout sodafit, safír, labradorit, obsidián, tyrkys či záhněda. Potíže s klouby a artritidu pomáhá řešit obsidián, který je však známý pro své dvojaké účinky a měl by být nošen spolu s křišťálem. Na revmatismus působí také labradorit. Kyčle, nohy a záda léčí záhněda, která podobně jako růženín pohlcuje elektrosmog.

Kozoroh: 22. prosince – 19. ledna

Lidé narození ve znamení Kozoroha jsou praktičtí, vážní a mají smysl pro povinnost i organizační talent. Přesto jsou lehce zdrženliví, drží se jich pesimistické nálady a také je skolí kdejaké nachlazení. Především děti ve znamení Kozoroha jsou všeobecně náchylné k nemocem, proto by kameny podle znamení ve formě šperku rozhodně stály za zkoušku.

A jaké kameny se hodí ke Kozorohům? Jedná se o rubín, růženín, křišťál, tyrkys a záhnědu. Růženín je velmi vhodným kamenem pro děti a kromě toho, že je symbolem lásky a přátelství, tak podporuje tvořivost a trpělivost. Slabý imunitní systém Kozorohů zlepšuje tyrkys, který také tlumí bolesti hlavy. Proti pesimistickým náladám slouží rubín, jenž zahání negativní myšlení, strach i smutek.

Vodnář: 20. ledna – 18. února

Vodnáři jsou všeobecně přátelští, velkorysí, sebejistí i velmi romantičtí lidé, kteří ovšem mají sklony k lenosti. A právě tu by mohly zahnat kameny podle znamení. Co se týče jejich zdravotních problémů, tak by si Vodnáři měli dát pozor na oběhový systém, vysoký krevní tlak či časté poranění dolních končetin.

Kameny vhodné pro Vodnáře jsou jaspis, jantar, akvamarín, křišťál a čaroit. Vyčerpanému organismu novou energii může Vodnářům dodat jaspis i čaroit, který navíc účinně čistí lidské tělo. Jantar i křišťál jsou kameny, které chrání zdraví od všech problémů.

Ryby 19. února – 20. března

Lidé narození ve znamení Ryb se vyznačují skromností, empatií, přizpůsobivostí, velkou fantazií, ale také nedostatkem sebevědomí. Ryby jsou křehké osobnosti, jež podléhají mnoha nemocem, tudíž by kameny podle znamení rozhodně neměli brát na lehkou váhu. Lidé ve znamení Ryb jsou náchylní na nachlazení, chřipky, zápaly plic či revmatismus a neumí se vyrovnat se stresem, z čehož pramení deprese.

Korál, tyrkys, opál, jaspis, měsíční kámen – to jsou drahé kameny, které se hodí pro lidi ve znamení Ryb. Celkovou životní sílu dodává opál, který také léčí infekce a horečky. Pro zlepšení chatrného imunitního systému je vhodný tyrkys, jenž také zahání deprese a strach a navozuje vnitřní klid.

NÁŠ TIP:

Přečtěte si například také o tom, jak poznat rozdl mezi mořskou a říční perlou a jaké šperky se z přírodních perel vyrábějí!

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Blogeři

Pilsner Urquell den...

Dneska jsem dostala znamení shůry. Jeden nejmenovanej dopravce potravin až domů mi dovezl nákup a co jsem v něm jenom nenašla! Místo dvanácti plzeňskejch piv jsem měla v tašce osmnáct krásnejch kousků! Tímto díky za šestipack navíc! Aspoň nějaká radost v tomhle potemnělym žití. Moje alkáčský buňky zajásaly a už to nasávám. Je to jasný, střízlivá usínat nebudu...