Pterocarpus marsupium

Popis Pterocarpu

pterocarpusStrom, který roste v různých hornatých částech Indie. Má mnoho léčebných účinků. Používá se jeho kůra a listy.

Složení Pterocarpu

Zejména flavonoidy marsupin, pterosupin a liquiritigenin, u nichž se prokázal vliv na snížení tuků a cholesterolu.

Zdravotní účinky

Bylinu Pterocarpus a kalíšky z tohoto dřeva vyrobené předepisuje ájurvédská medicína z těchto důvodů:

  • jedná se o přírodní ájurvédskou léčbu, jak zlepšit léčbu diabetu
  • pro pozitivní úlohu při snižování přebytečného tuku z těla 
  • pro harmonizaci hladinu cukru v krvi
  • pro očistu krve
  • pro lepší trávení

dřevo stromu PterocarpusCukrovka - Pterocarpus Marsupium se používá velmi dlouho v léčbě cukrovky. V jedné studii se zkoumal pozitivní vliv na slinivku u cukrovky 1. i 2. typu. Pterostilben, látka nacházející se v kůře, snižovala krevní cukr u psů. Za účinek zodpovídají of tannaty. Flavonoidy z Pterocarpus marsupium regenerovaly beta buňky ve slinivce, vylučující inzulin. Epicatechin, aktivní molekula, podprouje vylučování a účinek inzulinu. Současně jako inzulin podporuje tvorbu zásobního cukru glykogenu.

Tuky -  Marsupin, pterosupin a liquiritigenin snižují hladinu tuků.

Kalíšek z Pterocarpus marsupium Vijaysar Kalash

dřevěný kalíšek na detoxikační voduPití vody z kalíšku z tohoto stromu je jedním z nejjednodušších způsobů, jak řešit stabilní hladinu krevního cukru , nadváhu, bolesti kloubů či vysoký krevní tlak. Vyrábí se ze dřeva Pterocarpus marsupium, který se staletí používá pro správnou hladinu cukru v krvi, přiměřenou váhu atd.

V dávných dobách se pacientům s diabetem doporučovalo pít vodu z poháru, ve kterém byl namočený kus dřeva Vijayasar přes noc. Ráno se voda přecedila a pacient jí vypil. Hladina krevního cukru významně klesala.
Poté se metoda vylepšila tím, že ze kalíšek z tohoto dřeva přímo vyrábí. Do něj se nalije voda a vypije se ráno nalačno. Jedná se o jednodušší a praktický způsob, jak dosáhnout stejného výsledku.

Literatura, studie

Haranath P.S.R.K., Ranganathrao K., Anjaneyulu C.R., Ramnathan J.D. Studies on the hypoglycemic and pharmacological actions of some stilbenes. Ind. J. Medl. Sci. 1958;12:85–89. [PubMed]
Joglekar G.V., Chaudhary N.Y., Aiaman R. Effect of Indian medicinal plants on glucose absorption in mice. Indian J. Physiol. Pharmacol. 1959;3:76–77.
Chakravarty B.K., Gupta S., Gambhir S.S., Gode K.D. Pancreatic beta cell regeneration. A novel antidiabetic mechanism of Pterocarpus marsupium Roxb. Ind. J. Pharmacol. 1980;12:123–127.
Jahromi M.A., Ray A.B., Chansouria J.P.N. Antihyperlipidemic effect of flavonoids from Pterocarpus marsupium. J. Nat. Prod. 1993;56:989–994. [PubMed]
Ahmad F., Khalid P., Khan M.M., Rastogi A.K., Kidwai J.R. Insulin like activity in (–) epicatechin. Acta. Diabetol. Lat. 1989;26:291–300. [PubMed]


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Sůl SINDALOON 500g DNM

Sůl Sinadaloon je kamenná bílá sůl bohatá na minerály, proto je vhodná na…

Cena: 112 Kč

Sůl Sindaloon 100g DNM

K detoxikaci organismu, při půstech Sůl Sinadaloon je kamenná bílá sůl…

Cena: 33 Kč

Bylinný čaj XL DETOXIKAN

Porcovaný čaj v kvalitě sypaného čaje, 1 sáček na 4dl čaje Přírodní…

Cena: 49 Kč

NEERA® Detox kúra na 15 dní 2l

Balení obsahuje 2 litry sirupu a kayenský pepř Dva litry detoxikační a…

Cena: 1890 Kč

NEERA® Detox kúra na 10 dní 1,5l

Baení obsahuje 1,5l sirupu a kayenský pepř Detoxikační a revitalizační dieta…

Cena: 1520 Kč

NEERA® Detox kúra na 7 dní 1l

Balení obsahuje 1l sirupu a kayenský pepř Detoxikační a revitalizační dieta…

Cena: 990 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte