Propolis - včelí poklad proti nachlazení

Propolis můžeme bez okolků označit za přírodní poklad bojující proti nachlazení a dalším neduhům.Propolis můžeme bez okolků označit za přírodní poklad bojující proti nachlazení a dalším neduhům.Podzim, nejbarevnější roční období, už je v plném proudu. Poslední záblesky babího léta nám umožňují podnikat dlouhé procházky, při kterých obdivujeme barevnou škálu korun stromů. Co si ale často neuvědomujeme je, že z venku si domů přineseme nevítané a hlavně neviditelné hosty v podobě virů a bakterií. Kvůli nim pak nedobrovolně trávíme čas v posteli se snahou vyhnat je na hony daleko. A právě proto je tu propolis - blahodárný přírodní produkt.

Propolis je účinná látka, kterou vyrábí včely společně s medem a díky svým účinným látkám působí jako přírodní antibiotikum. Jde v podstatě o včelí poklad. Propolis totiž působí protizánětlivě a pomáhá při únavě a vyčerpání organismu.

Propolis a echinacea, pomocníci k nezaplacení

Propolis se používá při léčbě nachlazení a kašle. Obsahuje ho například sirup proti kašli Propolaid, který lze koupit online v našem e-shopu. Kromě propolisu obsahuje i echinaceu, která posiluje imunitu. Spojení propolisu a echinacei také desinfikuje dutinu ústní a horní cesty dýchací, takže zabraňuje množení bakterií.

S léčbou je potřeba začít co nejdřív, už při prvních příznacích chřipky. První účinnou léčbou při počátečním kašli jsou vesměs sirupy, které buď tlumí dráždivý kašel nebo podporují vykašlávání. Propaloid obsahuje takové látky, které umožňují oboje.

A jsou to právě bylinky, které působí nejúčinněji. Kromě propolisu a echinacei se v boji proti kašli osvědčuje například i proskurník lékařský, lípa srdčitá nebo vlčí mák. Důležitá je kombinace účinných látek, které umocňují léčivou sílu propolisu. Výsledkem je bylinný koktejl, který podporuje odkašlávání a zároveň tlumí záněty.

Med i propolis jako přírodní antibiotika

Kromě propolisu využívá medicína v boji proti chřipce a nachlazení i další včelí produkt - med. Stejně jako propolis působí jako přírodní antibiotikum, ale co je ještě důležitější, je jeho chuť. Pamatujete ještě na nedobrovolné mučení v podobě ranní dávky rybího tuku? Ty časy, kdy jsme se snažili zajistit si imunitu pomocí polykání kapaliny nevalné chuti a vůně, jsou dávno pryč. Sirup Propolaid obsahuje i med, takže výsledkem je příjemná nasládlá chuť.  A věřte, že vaše chřipkou znavené děti (a nejenom ony) to náležitě ocení.


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1669x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Bylinný čaj XL PRŮDUŠKY A KAŠEL

Porcovaný čaj v kvalitě sypaného čaje, 1 sáček na 4dl čaje Přírodní…

Cena: 39 Kč  49 Kč 

Guduchi čaj Spokojenost

Ájurvédská bylinná směs harmonizující tělesné funkce Guduchi neboli Amrita…

Cena: 89 Kč

Éterický olej EUKALYPTUS 10ml Dr.Popov

Éterický olej vhodný při nachlazení Vhodný při nachlazení a bronchitidě,…

Cena: 90 Kč

Éterický olej BOROVICE 10ml Dr.Popov

Aromatický esenciální olej vhodný při nachlazení, rýmě, do sauny…

Cena: 75 Kč

Sirup Tulsi ADULSA 100ml Hesh

Doplněk stravy - Ájurvédský sirup s lékořicí, adulsa a tulsí (bazalka…

Cena: 179 Kč

Ayur Elixir 13 Kanakasawaya Siddhalepa

Ajurvédský bylinný elixír pro dobré dýchání, na kašel, astma, plicní…

Cena: 390 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte