Přicházející Vánoce je potřeba oslavit i v práci. Jak se stát hvězdou vánočního večírku?

vánoční partyVánoční večírek je jen jednou v roce, užijte si ho

Kdo by se netěšil na vánoční večírek se svými kolegy? Konečně bude čas se hodit do pohody, snížit rychlost a uvolnit se. Za ten celý rok, kdy jste tvrdě dřeli, si to zasloužíte. Oslava se však může někdy nechtěně zvrtnout. Abyste se druhý den neprobudili s bolehlavem a nestyděli se ukázat se po novém roce v práci, máme pro vás několik tipů, jak se stát hvězdou vánoční party.

Práce a oslava vánočních svátků

Pokud máte na starosti přichystání vánočního večírku a chcete se před šéfem i kolegy blýsknout, pak byste měli vyrukovat s něčím speciálním. Rozhodně nestačí jen zarezervovat stůl v restauraci. Mimochodem, tohle byste měli udělat hodně s předstihem, i několik týdnů. Může se vám totiž stát, že dobrou restauraci pár dní před Vánoci už neseženete.

Zkuste vymyslet nějakou dobrou zábavu ještě před tím, než se vydáte do restaurace na jídlo a dobré pití. Jaké máte možnosti?

  • laser game
  • úniková hra
  • vinný sklípek
  • teambuilding
  • karaoke bar
  • motokáry
  • paintball
  • bowling
  • geocaching
  • virtuální realita

Vánoční večírek: vymyslete zábavné hry

Nemusíte utrácet tisíce, abyste svému pracovnímu kolektivu připravili zábavný večer. Můžete si vymyslet své vlastní hry, které přizpůsobíte vaší firmě. Zkusit můžete třeba kreativní Riskuj, ve kterém zaměříte otázky na lidi ve firmě, firemní kulturu, historii a podobně. Stačit vám bude jen papír, tužka a fantazie. Ze šuplíku můžete vytáhnou i společenské nebo deskové hry jako jsou Aktivity, Člověče, nezlob se! nebo karetní hry.

Oslava s tematikou je v oblibě

Jestli si chcete užít skutečně zábavu a poznat své kolegy z práce i z trochu jiné stránky, pak zkuste společně vymyslet vánoční večírek s motivem. Večírky s nějakou tematikou jsou v oblibě. Oslava může být třeba ve stylu 80. let, v barokním stylu, ve stylu Pomády anebo Velkého Gatsbyho. Popusťte uzdu své fantazie a buďte kreativní.

S kreativitou a fantazií souvisí také dárečky pro zaměstnance. Každý šéf by měl své pracovníky nějak odměnit. Nebudeme si nalhávat, že největší radost vám neudělá finanční odměna na konci roku. Ovšem ne všichni zaměstnavatelé si mohou něco takového dovolit. Vymyslet můžete menší odměny ve stylu kvalitní lahve alkoholu anebo poukaz na masáž.

Vánoční večírek v plném proudu: Jak se stát hvězdou?

Pokud chcete zapůsobit nejen na kolegy, ale své nadřízené, máme pro vás několik tipů, které vám pomohou stát se hvězdou:

vanocni vecirekFiremní večírek je skvělým zpestřením

Nepřehánějte to s alkoholem

To je první pravidlo, na které byste měli myslet. Pozor na alkohol. Všichni to moc dobře známe – milá společnost, sklenička sem, sklenička tam a na konci večera už ani netrefíme sami na toaletu. Dávejte si pozor, aby se něco takového nestalo zrovna vám. Pijte s mírou, a především nepohrdněte ani nealkoholickými nápoji.

A když to přeci jen přeženete a nemine vás druhý den kocovina, zkuste naše rady, které zaberou.

Buďte otevření

Neseďte v koutě a nečekejte, až za vámi někdo přijde a bude se s vámi chtít bavit. Buďte vy ti iniciativní a akční. Zkuste se trochu otevřít. Už nejste v práci. Uvolněte se a buďte přístupnější. Klidně na sebe i práskněte něco, co nikdo neví. Dáte tím najevo, že jste pohodáři, kteří si i sami ze sebe umí udělat legraci.

Nesnažte se příliš

Když se budete snažit až moc, lidé to z vás vycítí. Tlačit na pilu není dobré řešení. Nesnažte se být středem pozornosti a ovládnout večírek za každou cenu. Zkuste se zapojovat do konverzace, občas prohoďte vtípek, naslouchejte ostatním. Lidé mají rádi, když se o ně zajímáte. Ale zase neuďte dotěrní. Vše má své hranice.

Pozor na svou tvář

Mnohdy se nám stává, že se tváříme nepřístupně a tvrdě. Lidí z nás pak mají skoro až strach a vyhýbají se nám, jelikož působíme odtažitě. Zaměřte se na svůj výraz v obličeji a rozdávejte úsměvy. Někdy se bohužel stane, že se nesympaticky tváříme a ani o tom nevíme. Proto se trochu hlídejte, jestli chcete na večírku zaperlit.

Večírek není práce – oblečte se vhodně

Samozřejmě záleží, zda nebude večírek laděný do nějakého tématu. Pokud ne, pak máte volnou ruku ve výběru oblečení. Pokud sedíte v kanceláři a patříte mezi kravaťáky, určitě oceníte pohodlnější oblečení, kterým budete moci vyjádřit kdo skutečně jste.

Naopak jestli nemáte příliš šancí se v práci blýsknout, pak se na večírek pořádně vyfikněte. Muži mohou sáhnout po krásné košili s rozhalenkou, ženy naopak po elegantních šatech nebo sukni. A pokud se vám nezamlouvá nic z toho, oblečte se především pohodlně, abyste se cítili dobře vy sami.


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Solná LED lampička STROM růžový

Solný krystal z Himaláje z růžové soli, vybroušený do tvaru stromu, s…

Cena: 290 Kč

Vánoční papírové kostky - Zlaté…

Kostka ve slavnostním viktoriánském stylu 16 x 6 různých příchutí, 96…

Cena: 365 Kč

Vánoční papírové kostky - Červené…

Kostka ve slavnostním viktoriánském stylu 16 x 6 různých příchutí, 96…

Cena: 365 Kč

Dětský vánoční čaj PERNÍČEK, 40…

Limitovaná vánoční edice - 40 sáčků Balení obsahuje: 40 sáčků v…

Cena: 155 Kč

Vánoční čaj dárková krabička LYŽAŘI…

12 prémiových čajů v hedvábných pyramidkách a 4 různé příchutě Balení…

Cena: 179 Kč

Kolekce čajů v plech. kazetě MODRÉ…

Limitovaná edice vánočních čajů v dárkovém balení, 72 sáčků Balení…

Cena: 415 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte