Povzbuďte tělo i mysl s amalaki

Indický angrešt, i tak je nazýváno pro Evropu trochu netradiční ovoce, které je schopné dodat lidskému tělu spoustu užitečných látek. Mírní důsledky stárnutí, omlazuje a udržuje psychickou i fyzickou kondici v co nejlepším stavu.

Amalaki je součástí nejstaršího komplexního lékařského systému – Ajurvédy, jejíž principy jsou mnohými považovány za nadčasové a nepřekonatelné. Člověk je totiž z pohledu této „matky medicín“, jak je také Ajurvéda označována, brán jako celek, utvářený z těla, mysli, duševna a životního stylu, který daný jedinec praktikuje. Za jednu z nejdůležitějších součástí považuje Ajurvéda právě vybrané druhy bylin, co mají schopnost ovlivnit principy probíhající v lidském těle. Příznivé účinky těchto rostlin byly zaznamenány už u více jak 80 % nemocí, které sužují společnost.

Amalaki – zázračný plod posvátného stromu

Ovoce amalaki je plodem stromu (latinsky Phyllantus emblica, případně Emblica officinalis). V Indii je považován za posvátný, a to právě díky blahodárným účinkům, které se amalaki tradičně připisují. Kromě vysokého obsahu vitaminu C najdeme v jeho složení i třísloviny, sacharidy a minerály. Výjimečnost této kombinace potvrzují četné výzkumy, které přesněji popsaly účinky amalaki.

Blahodárné účinky

Všechny aktivní složky amalaki jsou pilířem pozitivního působení na lidský organismus, které je možné obecně pojmenovat jako zlepšení celkového stavu. Konkrétněji lze hovořit o podpoře funkce ledvin, jater, trávicího traktu, oběhového systému a dýchací soustavy. Navíc dokáže korigovat hladinu cukru v krvi a urychlovat regeneraci buněk. Ve velké míře je proto amalaki skloňováno také v souvislosti s tématem omlazování a boje proti projevům stárnutím.

Amalaki jako významný antioxidant i afrodiziakum

V ajurvédské medicíně má amalaki nezastupitelné místo v otázkách účinné detoxikace organismu. Volné radikály vznikající jako vedlejší produkt látkové výměny mohou negativně zasahovat do jinak hladkého průběhu všech metabolických procesů. Amalaki pomáhá potlačovat tvorbu volných radikálů a také usnadnit jejich odchod z organismu. Z těchto důvodů je toto ovoce doporučováno u mnoha nemocí, které dokážou volné radikály spustit, za všechny stačí jmenovat diabetes, šedý zákal či například Alzheimerova choroba.

Mimo výše uvedeného jsou amalaki připisovány i afrodiziakální účinky, co uvolňují mysl a navozují celkovou harmonii duše i těla. Ta je pro klid a pohodu v životě nesmírně důležitá, a to především v době plné hektičnosti a shonu, tedy v době, v níž aktuálně žijeme a která nás velmi často ubíjí svými nároky.

Bylinné kapsle amalaki pro snadnou regeneraci

Možností, jak posilovat imunitu, je spousta. Amalaki představuje kompletně přírodní cestu, která je tou nejlepší. Kapsle amalaki jsou extraktem z tohoto ovocného plodu a jsou velmi snadno k dostání na webu Spektrum zdraví, stačí jednoduše objednat a můžete začít se zlepšováním kondice i bojem proti různým neduhům.

Amalaki je lékem i prevencí, 1 až 2 tablety denně před jídlem při minimálně měsíční kúře zajistí, že vaše obranyschopnost bude fungovat na 100 procent. Celosvětové certifikáty, kterými se tento přípravek pyšní, jsou garancí, že amalaki v této podobě je kvalitní a bez chemických či konzervačních látek nebo složek, které by mohly vadit vyznavačům vegetariánství.

Žádné nežádoucí účinky

Jelikož je amalaki čistě přírodním produktem, není třeba obávat se nepříjemných vedlejších účinků. Přípravek je samozřejmě schválen Ministerstvem zdravotnictví České republiky, proto nejsou žádné pochybnosti na místě. Sílu ajurvédy tak může vyzkoušet každý, kdo chce svému tělu dodat nezbytné látky a chybějící energii.

Oblíbené amalaki dokáže už během krátkého období užívání doslova zázraky. Zapomeňte proto na únavu, časté podlehnutí nachlazení a další nepříjemnosti, které jsou v zimním období ohrožením pro každého z nás. 


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1728x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Aimil Ashwagandha 60kps.

REGENERACE ORGANISMU Ashwagandha je v ajurvédě přírodní adaptogen, který…

Cena: 239 Kč

Aimil AmlycureEU činnost jater

Aimil AmlycureEU je ajurvédský doplněk stravy s obsahem rostlinných extraktů,…

Cena: 395 Kč

Amil NeeriEU činnost ledvin

Amil NeeriEU je bylinný Ajurvédský doplněk stravy s obsahem rostlinných…

Cena: 395 Kč

Aimil AmytrolEU hladina cholesterolu

Aimil AmytrolEU je bylinný Ajurvédský doplněk stravy s obsahem rostlinných…

Cena: 395 Kč

BIO Aktivní dlouhověkost (GUDUCHI) 60kps.

Guduči neboli Amrita v kapslích Složení 1 kapsle: 350 mg (prášek) 100% BIO…

Cena: 239 Kč

Černucha setá - Kalonji 60kps. HN

Černucha setá (Kalonji) má vliv na normální hladinu cukru v krvi Obsah: 60…

Cena: 249 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte