Potíže se zažíváním, bolestí zad nebo stresem vyřeší lázeňské pobyty

PR článek

05Potíže se zažíváním, bolestí zad nebo stresem vyřeší lázeňské pobyty

Spousta nemocí moderní doby je následkem nadměrného stresu. Lázeňské pobyty jsou určeny nejen pro ty, kteří potřebují rehabilitaci po úrazech nebo mají problémy s pohybovým aparátem, ale také pro ty, kteří si potřebují odpočinout například od stresového zaměstnání. Úspěch je zaručený. Hledáte-li místo, kde vás tým odborníků opět dostane do fyzické i psychické formy, jsou Karlovy Vary tím nejlepším. Čím jsou lázeňské pobyty právě zde výjimečné? 

Pro koho jsou lázeňské pobyty dobré?

  • Jsme nemocní anebo máme fyzické obtíže
  • Jsme vyčerpaní, padáme pod návalem stresu, únavy a povinností
  • Chceme si prostě dopřát kvalitní odpočinek, který nám dodá vitalitu, energii a komfort

6 důvodů, proč byste lázeňské pobyty měli absolvovat

1. Intenzivní léčba

Velkou výhodou léčebných pobytů je, že na rozdíl od návštěv lékařů anebo domácí léčby se na léčebných pobytech o naše zdraví starají neustále. Jsme v péči lékařů a často i fyzioterapeutů a jiných odborníků. Karlovy Vary jsou zkušených odborníků plné.

2. Léčba na míru

Dostaneme léčebný plán přesně na míru. Za den většinou absolvujeme hned několik léčebných procedur, mezi kterými si má naše tělo šanci odpočinout.

3. Pravidelný režim

Nebudou nás rozptylovat každodenní starosti. Ruku na srdce, i když jsme nemocní a léčíme se doma, málokdy dodržujeme stanovený režim. To prodlužuje proces uzdravování. V horším případě na marodění doma nemáme čas vůbec a pokračujeme v zažitém pracovním koloběhu povinností. To nám může způsobit ještě vážnější zdravotní problémy, než se kterými jsme se potýkali doposud. Jediné, na co se při léčebných pobytech budeme soustředit, je naše zdraví.

4. Příjemný pobyt

Návštěva doktorů, rehabilitace v nemocnicích a jiné léčebné procedury, mohou být často stresující a nepříjemné. Lázeňské pobyty jsou pravým opakem. Pokud si dáme záležet na výběru lázní a najdeme si ty, které budou přesně vyhovovat naším potřebám, z ozdravného pobytu se rázem stane zážitek na celý život. Necháme se rozmazlovat, dopřejeme si dobré jídlo, dostatek odpočinku a domů se vrátíme jako nový lidé: plní sil, elánu a hlavně zdraví.

5. Pryč od stresu

Lázeňské pobyty mají ještě jednu velkou výhodu, která našemu zdraví jen prospívá. Dostaneme se pryč od každodenního stresu. Ten, společně s nervozitou, úzkostí a rychlým životním tempem často znemožňuje rychlé uzdravení. Psychika hraje v našem zdraví velmi silnou roli. Nejen, že podrážděná psychika uzdravení zpomaluje, ale dokonce samotné zdravotní problémy způsobuje a prohlubuje. Lázeňské pobyty umožní, aby se naše psychické i fyzické zdraví dalo opět do pořádku.

6. Léčivé prameny

A navíc je zde voda z léčivých pramenů, kterou doma většinou neseženeme. Karlovy Vary pro léčbu používají pramenů 15.  

Čím se Karlovy Vary liší od ostatních lázeňských měst?

  • Unikátní přírodní prameny mají nejrůznější léčebné účinky: léčí onemocnění jater, slinivky, žaludku, střev a pohybového aparátu. Pomáhají také s paradentózou, cukrovkou, dnou a syndromem dráždivého tračníku. Léčebných účinků je ale daleko více.
  • Léčebné prameny podporují pročištění organismu.
  • Karlovy Vary nabízí celou řadu léčebných procedur: koupele, zábaly, masáže anebo fyzioterapie.
  • Jsou zde jedinečné přírodní prameny, které vznikají v hloubce 2500 metrů pod zemí.
  • Kvalita pramenité vody se zde nemění.
  • Karlovarské prameny obsahují přes 40 prvků z periodické tabulky, které mají prospěšné účinky pro lidské tělo.
  • Na léčení se používá 15 léčebných pramenů. Každý z nich léčí jiné nemoci. Proto si zde zaručeně najdeme ten, který uzdraví zrovna ty naše. 

Spa Hotel Schlosspark, Karlovy Vary

04

03

Nepodceňujme ubytování, špatný hotel nám pobyt pokazí

Ať už jedeme do lázní kvůli uzdravení anebo relaxování, nepodceňujme ubytování. Lázně by měly nabízet kvalitní hotel, který nám dopřeje co největší komfort. A proč je kvalita ubytování důležitá? Samotné léčebné procesy jsou sice to hlavní, ale pokud se kvůli špatnému ubytování, tvrdé posteli, jídlu bez chuti anebo nepříjemnému personálu nebudeme cítit příjemně, účinky léčebných procesů nebudou zdaleka takové, jako kdyby naše psychika byla pozitivně naladěná. A pokud volíme lázeňské pobyty kvůli relaxu, odjedeme přesně s opačným zážitkem. Ale nezapomínejme, že kvalitní musí být i léčebné procedury anebo wellness. Všechny tyto podmínky splňují například lázeňské pobyty v Spa Hotel Schlosspark.


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1055x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Zajímavé. Trpím dráždivým tračníkem a nikdy by mě nenapadlo, že by mi na to mohly pomoct i lázně. Zatím si pomáhám sama, co to jde. Upraveným jídelníčkem, kromě volně prodejných probiotik se snažím vyhýbat i všem lékům, hodně relaxuji, protože bohužel musím souhlasit s tím, co se v článku píše, spousta dnešních nemocí je způsobena stresem. V mém… celý příspěvek


Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte