Pondělí 25.1.2010

Měsíc putuje v Blížencích a je v přibývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, ruce a plíce. Hlásí se revma a počasí bývá proměnlivé, proto se dnes dobře oblečte.

Energie dne:

Duch je čilý a mnohostranný, pohybuje se ve skocích. Závan větru může změnit jeho kurz. Síly se štěpí a pronikají do každého koutku.

11.lunární den se probouzí energie zvaná Kundaliní neboli Hadí síla. Je to transformační energie,  proto vše, co dnes začnete dělat, se snažte dotáhnout do konce.  Nepouštějte se do dobrodružství s nejasným koncem, dělejte jen známé věci. Je špatné dnes zabít živého tvora, dokonce ani hmyz. Vyhněte se práci s noži. Pokud vás dnes rozbolí kostrč, znamená to, že energii Kundaliní špatně využíváte a je dobré provést očistu. Držte půst, recitujte mantry, udělejte si energetické cvičení nebo očistný rituál.

ZDRAVÍ

Revmatici mívají v těchto dnech potíže, protože v Blížencích se často mění počasí.

Revmatické bolesti v oblasti ramen teď velmi dobře reagují na vhodné masti. V chladnějším počasí se dobře oblečte, jinak vás tělo může na sebe nepříjemně upozornit.

V tento den můžete udělat také něco dobrého pro oblast klíčních kostí a lopatek. Cílená gymnastika dělá zázraky. To ale neznamená, že zůstanete ušetřeni následné bolesti svalů. Ani ta ovšem není špatným znamením, protože tělo tak dává najevo, že se zbavuje škodlivin. Ve dnech Blíženců jsou už trochu ovlivněny plíce, proto je užitečné už teď provádět dýchací cviky.

Tento den má nejlepší tukové a olejové kvality, zásobuje systém žláz.

ZAHRADA

Dny Blíženců jsou dny  květu a uzlový bod mezi stoupající a klesající silou. Den je velmi příznivý pro vysazování zejména pnoucích rostlin, ale i ostatních květin.  Boj proti škůdcům bude mít výsledky a květiny, které dnes pohnojíme budou zase pěkně kvést.

Ve zkratce:

Měsíc ve znamení: Blíženci
Fáze Měsíce: přibývající
Lunární den: 11
Východ Měsíce: 10:45 h
Západ Měsíce: 01:55 h
Živel: vzduch
Kvalita dne: vzdušný, světlý
Živná kvalita: tuk
Ovlivňuje orgány: ramena, paže, ruce, plíce
Systém: systém žláz
Část rostliny: květ
Síla: klesající


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1024x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte