Pondělí 18.1.2010

Měsíc putuje v Rybách a je v přibývající fázi. Ryby mají vliv na nohy a prsty u nohou, proto vám dnes udělá velice dobře masáž chodidel. Hýření nechte raději na jiný den, raději se projděte po lese.

Energie dne:

Obecné blaho má přednost před vlastním blahem. Hranice se rozplynou a pohled za kulisy je snazší. Svět zbarvuje fantazie. Nejsou zaujímána stanoviska, „líbá se hodně nohou“.

4.lunární den  je spojen se symbolem Stromu poznání. Vycházka s rodinou do přírody vám udělá dobře na duši. Dnes se odděluje dobro od zla. Analyzujte a srovnávejte, co je dobré a co špatné, můžete rozvázat i složité karmické uzly a získat andělskou ochranu. Upečte chleba, je to symbol dobra, který lidi sjednocuje. Dbejte při zadělávání těsta na to, aby jste měli čisté myšlenky, můžete třeba zpívat mantru nebo si říkat modlitbu.

Tento den má dobrou uhlohydrátovou kvalitu a ovlivňuje nervový systém.

Ryby ovlivňují nohy, nyní je nejlepší termín pro koupele nohou a ošetření kuřích ok (nikoli ale jejich vyoperování). Zvláštností dnů Ryb je, že všechno, co se do těla v tyto dny přijme – od alkoholu a nikotinu po kávu a léky – působí mnohem intenzivněji než v jiných dnech. Možná je to tím, že všechny vnitřní orgány jsou meridiánovými drahami spojeny s chodidly, a proto ve dnech Ryb reagují zvlášť citlivě. Nohy jsou velmi důležitou a citlivou částí těla , ke které se bohužel často chováme macešsky. Když je nemocná noha, je nemocný celý člověk. Každá část těla se odráží v reflexních zónách nohou a může být ovlivněna masážemi reflexních zón na nohou. Tyto masáže mohou pomoci uvolnit např. křeč či napětí v těle, pomáhají odvádět škodliviny z těla.

KRÁSA

Dnešek je nejméně vhodným dnem pro stříhání vlasů, často se pak tvoří lupy. Také s mytím spíše počkejte na vhodnější den.

ZAHRADA

Dny Ryb jsou dny listu se stoupající silou. Všechno, co se tento den sklidí, by mělo být okamžitě spotřebováno.

Příznivé:

  • Zalévání pokojových a balkónových rostlin
  • Hnojení květin

Nepříznivé:

  • Průklest ovocných stromů a keřů
  • Konzervování, ukládání do sklepa a uskladňování
  • Trhání květin


Ve zkratce:

Fáze Měsíce: přibývající
Lunární den: 4
Východ Měsíce: 08:56 h
Západ Měsíce: 20:07 h
Živel: voda
Kvalita dne: mokrý
Živná kvalita: uhlohydráty
Ovlivňuje orgány: nohy, prsty u nohou
Systém: nervový systém
Část rostliny: list
Síla: stoupající


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte