Pondělí 11.1.2010

Měsíc putuje ve Střelci, je v ubývající fázi. Střelec působí na kyčle, pánev, křížovou kost a kosti stehenní. Dnes udělají dobře masáže, uvolní se napětí ve stažených svalech. Netrénovaní turisti ucítí ve stehnech už i malou túru, takže dnes nepřehánějte - žádné dlouhé procházky!

Energie dne:

Budoucnost se zdá důležitější než přítomnost a minulost, velké důležitější než malé, slučování  důležitější než odlučování. Vládne velkorysost, ale také patos. Kroky se dlouží.

Lunární den s číslem 26 má symbol Žábu a Bláto. Dávejte si dnes pozor na krádeže, a to nejen věcí, ale i myšlenek a nápadů! Dnes vám v rozhovorech s lidmi může být snadno odčerpávána energie, proto se stýkejte  jen s lidmi, kteří jsou vám sympatičtí. Pozorujte a rozeznávejte,  kdo vám chce  "mazat med kolem pusy" a kdo s vámi naopak mluví upřímně. Snažte se s ničím se neztotožňovat a nic si nebrat osobně. Nechte to proudit kolem vás a pouze to pozorujte. Nezačínejte dnes nové věci, nemuseli by být dokončeny.

ZDRAVÍ

Střelec působí na kyčle, pánev, křížovou kost a kosti stehenní. Ischias, žíly a stehenní části nohou se hlásí. Často bolí kříž až do nohou, protože ve Střelci se počasí rádo mění. Masáže dělají dobře a uvolňují křečovitě stažené svaly. Na druhé straně ucítí netrénované tělo ve stehnech už i malou horskou tůru trvající jen pár hodin.Takže dnes nepřehánět, a když nejste trénovaní, nepodnikejte žádné dlouhé procházky. Když rodiče vezmou děti poprvé na horskou tůru právě ve dnech Střelce a dokonce je možná k chození nutí, mohou jim zkazit radost z horské turistiky na celý život.

Z pohledu 26. lunárního dne je dnes vhodný den na saunu, masáže nebo lázně. Naopak nevhodný je pro trhání zubů.

ZAHRADA

Dny Střelce jsou dny plodu a uzlový bod mezi stoupající a klesající silou. Je vhodné provádět průklest ovocných stromů, pokud to počasí dovolí.

Ve zkratce:

Fáze Měsíce: ubývající

Lunární den: 26

Živel:  oheň

Kvalita dne: teplý

Živná kvalita: bílkovina

Ovlivňuje orgány: stehna, žíly

Systém: smyslové orgány

Část rostliny: plod

Síla: stoupající


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte