Pondělí 1.2.2010

Měsíc putuje ve znamení Panny, které ovlivňuje trávicí orgány, nervy, slezinu a slinivku břišní. Citliví lidé teď mají problémy se zažíváním. Doporučujeme jíst lehkou stravu, žádná tučná a těžká jídla. Vhodný den pro práci se zemí a rostlinami.

Energie dne:
Logicky zdůvodnitelný účel světí prostředky. Malé, váhavé, metodické a téměř pedantické krůčky. Nejprve zkoumat, pak jednat. Dělí se a štěpí se záměrem odhalit.

18.lunární den nám nastavuje zrcadlo. Vše, co se dnes děje, odráží naši podstatu a my můžeme vyhodnotit, jak se sami na sebe díváme. Můžeme se uvidět z jiných úhlů, uvědomit si sami sebe a svůj vývoj. Zkuste dnes shodit masku, kterou nosíte, alespoň sami před sebou. Soustřeďte se tento den především na sebe, ale můžete pomoci i jinému člověku. I vy jste pro druhé zrcadlem. Je vhodný den na očistu, navštivte saunu, nebo si dopřejte masáž. Dnes není vhodná konzumace živočišné potravy a alkoholu, naopak ořechy a rostlinný olej vám udělají dobře.

ZDRAVÍ

Zvláštní síla znamení Panny se projevuje na trávicím ústrojí. Právě citliví lidé teď mají problémy se zažíváním. V těchto dnech se zvlášť doporučuje patřičná vhodná strava, alespoň by se neměla jíst těžká nebo tučná jídla. Převládají solné kvality, které jsou příznivé výživě krve.

TIP: Necháte-li si v tento den ostříhat vlasy, zachovají si déle formu a krásu.

ZAHRADA

Dny Panny jsou dny kořene s klesající silou. Jsou to nejlepší dny pro téměř všechny práce na zahradě, na poli a v lese související nějak se sázením, přesazováním a novým vysazováním. Vše, co se v tento den sklidí, by mělo být okamžitě spotřebováno.

Velmi příznivý je tento den pro všechny práce související se sázením, přesazováním setím a vysazováním. Země nechá všechno pěkně vzejít. Můžete přesadit pokojové rostliny nebo vysadit nové. Středně příznivý je den pro zakládání hnojiště nebo kompostu, všechny druhy hnojení, pro boj proti hmyzu, který žije v zemi. Můžete také dodatečně přihnojit květiny se slabou tvorbou kořenů. Dobrý den pro zasazování sloupků do plotu a vyvážení hnoje.

Tento den nezavařujte, nekompotujte, ani nic neuskladňujte.

Ve zkratce:

 • Fáze Měsíce: ubývající
 • Lunární den: 18
 • Východ Měsíce: 20:24 h
 • Západ Měsíce: 08:16 h
 • Živel: Země
 • Kvalita dne: chladný
 • Živná kvalita: sůl
 • Ovlivňuje orgány: trávicí orgány, nervy, slezina, slinivka břišní
 • Systém: krevní oběh
 • Část rostliny: kořen
 • Síla: klesající

Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte