Pomocí ájurvédy a meditace můžete snížit hladinu cholesterolu

PR článek

Pomocí ájurvédy a meditace můžete snížit hladinu cholesterolu

Slovo cholesterol v nás sice vyvolává obavy, ale jedná se o látku pro tělo nezbytnou. Cholesterol je součástí našich buněk a má mnoho funkcí, bez kterých bychom nemohli fungovat. Ve správné míře je tedy prospěšný. Problém nastává ve chvíli, kdy se hladina cholesterolu zvýší natolik, že začne ohrožovat naše cévy a způsobí ztrátu pružnosti, nebo dokonce ucpání. Jelikož cévy vyživují naše orgány, ty mohou bez včasné pomoci odumřít. Snížení hladiny cholesterolu docílíme razantní změnou životního stylu, ájurvédou i meditací. 

Cholesterol funguje v těle jako "lepidlo" pro scelování buněčných membrán, napomáhá produkci žlučové kyseliny, která usnadňuje trávení potravy, podporuje tvorbu vitamínu D a pohlavních hormonů. Pokud tedy máte cholesterol v optimální normě, může být pro vás prospěšný. Zbystřit bystě měli, pokud ho máte v těle nadbytek. Vysoký cholesterol nijak nebolí ani se neprojevuje, o to je nebezpečnější. Hodnoty cholesterolu zjistí až lékař pomocí rozboru krve.

Jak se získává nadměrné množství cholesterolu?

Na vysoký cholesterol si zaděláváte, pokud se dlouhodobě nevhodně stravujete. Rizikové jsou potraviny bohaté na živočišné tuky, smažené a průmyslově zpracované jídlo, ale také alkohol. Hladinu cholesterolu ovlivňuje samozřejmě i kouření, nadváha, nedostatek pohybu, stresu, onemocnění cukrovkou a také dědičnost. 

Faktorů je mnoho, proto je nezbytné pracovat na udržení normální hladiny cholesterolu preventivně a předcházet možným komplikacím. Snížení cholesterolu můžete dosáhnout nejen změnou životního stylu, ale i meditací a doplňky stravy, jako je například ajurvédský přírodní produkt Aimil AmytrolEU.

Jak snížit cholesterol pomocí ájurvédy?

Cholesterol je první odpovědí našeho těla na volání pomoc při opravě tepny. Ájurvéda na cholesterol pohlíží jako na vnitřní náplast, která má řešit nějaký vnitřní problém, a tím problémem může být i oxidativní stres. Volné radikály útočí na cévní výstelku a mohou způsobovat poškození, která je potřeba opravit. Ájurvédský přístup míří přímo k jádru problémů. 

Co doporučuje ájurvéda ke snížení cholesterolu:

 • Vyvarujte se konzumace fermentovaných potravin.
 • Vyhněte se potravinám, které obsahují konzervační látky, umělé příchutě a barvy, které mohou snižovat účinnost jater.
 • Jezte stravu s vysokým obsahem vlákniny, zeleninu (zejména listovou zeleninu), ořechy, celozrnné a ovesné vločky.
 • Omezte tuky ve vaší stravě, ale nesnažte se je úplně vyřadit. Snižte především nasycené tuky.
 • Vybírejte si čerstvé potraviny nebo volte úpravu vařením s malým množstvím nenasycených tuků, jako je například olivový olej.
 • Zařaďte do jídelníčku kurkumu, kmín, koriandr, fenykl a hřebíček, protože tyto zlepšují metabolismus tuků, dále také lněná semínka, sójový olej a rybí tuk.
 • Použijte speciální bylinné směsi pro vyrovnání hladin Váta, Pitta a Kapha.
 • Pravidelně cvičte jógu podle svých tělesných možností a konstituce, nebo sportujte.
 • Meditování vám pomůže odbourat stres, snižuje hladinu kortizolu a hrozí tak menší riziko ucpání cév.
 • Pijte teplou vodu v průběhu celého dne, abyste pomohli tělu vyplavovat toxiny.
 • Vyvarujte se nadměrnému solení.

Amytrol_1497_2018_xa 

Jak snížit cholesterol pomocí ájurvédských bylinek

Doplněk stravy Aimil AmytrolEUz řady Power of Ayurveda obsahuje tradiční ájurvédské bylinky, které vyrovnávají hladinu celkového cholesterolu v krvi, vyživují játra a podporují schopnost vašeho těla metabolizovat tuky. Podporují správnou funkci jater a vyrovnávají vylučování žluči. Aimil AmytrolEU pomáhá také řídit metabolismus lipidů díky vrcholáku myrobalánovému a pískavici řecké seno. Přípravek byl vyroben za použití moderní vědy a technologie, jeho vývoj se však opírá o znalosti našich předků sbírané téměř 5 000 let.


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte