Pískavice řecké seno jako afrodiziakum i povzbuzovač trávení

Pískavice řecké senoPískavice řecké seno, neboli latinsky Trigonella foenum-graecum je stará kulturní rostlina, která se v současnosti používá jako jedna ze složek koření kari nebo také koření čubrica. Pískavice je jednoletá bylina, která se hojně pěstuje ve středomořských krajinách.

Pískavice řecké seno je tedy původem z jižní Evropy, v Evropě střední včetně naší České republiky se pěstuje občas ve vinařských oblastech.

Pískavice řecké seno tvoří pomyslný přechod mezi pícninami a obilovinami, má rovnou, nepříliš větvenou lodyhu, trojčetné listy. Květy pískavice pak vyrůstají jednotlivě či ve dvojicích z úžlabin listů na krátkých stopkách a mají žlutavě bílou korunu.

Plody pískavice jsou tenké, až deseticentimetrové lusky, ve kterých můžeme nalézt až 20 semen. Pískavice kvete obvykle v průběhu června a července.

Pískavice řecké seno v léčitelství

Velice zajímavé je u rostliny pískavice řecké seno ale její použití. Na jednu stranu se pískavice pěstuje jako krmivo pro dobytek, na druhou však také v naší kuchyni a v léčitelství, kde je využíváno hlavně semeno pískavice.

Pískavice obsahuje značné množství mohogalaktanového slizu, hodnotných bílkovin a samozřejmě také oleje. Obsahem pískavice je také alkaloid trigonellin, který je však netoxický, dále dusíkatý cholin, malé množství silice, lecitin, flavonoidy a celá řada dalších látek.

Pískavice je afrodiziakum i povzbuzovač trávení

Pískavice významně pomáhá trávení, které povzbuzuje, ulevuje také kašli, zmírňuje nadýmání a pomáhá při průjmech. Dalším pozitivem užívání pískavice je pomoc při snižování hladiny krevního cukru. Zajímavé je, že se vždy používala také jako afrodiziakum pro ženy.

Zevní použití pískavice

Pískavice řecké seno je velmi vhodná pro zevní použití. Lze jednoduše vytvořit kaši z jemně pomleté pískavice a použít ji například na mokvající rány, kožní zatvrdliny, ztuhlé svaly po úrazech. Jemně pískavice působí také proti měkkým otokům, zkrátka podporuje hojivý proces a napomáhá látkové výměně.


Stáhnout v PDF

Přečteno: 15864x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Aimil Ashwagandha 60kps.

REGENERACE ORGANISMU Ashwagandha je v ajurvédě přírodní adaptogen, který…

Cena: 239 Kč

Aimil AmlycureEU činnost jater

Aimil AmlycureEU je ajurvédský doplněk stravy s obsahem rostlinných extraktů,…

Cena: 395 Kč

Amil NeeriEU činnost ledvin

Amil NeeriEU je bylinný Ajurvédský doplněk stravy s obsahem rostlinných…

Cena: 395 Kč

Aimil AmytrolEU hladina cholesterolu

Aimil AmytrolEU je bylinný Ajurvédský doplněk stravy s obsahem rostlinných…

Cena: 395 Kč

SODALIT náramek sekaný

Náramek  ze sekaných, tromlovaných kousků sodalitu, navlečených na gumičce…

Cena: 49 Kč

BIO Aktivní dlouhověkost (GUDUCHI) 60kps.

Guduči neboli Amrita v kapslích Složení 1 kapsle: 350 mg (prášek) 100% BIO…

Cena: 239 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte