Pátek 26.2.2010

Měsíc vstupuje dnes ve 02:08 hodin do znamení Lva, je v přibývající fázi. Lev ovlivňuje srdce, záda, bránice, krevní oběh, tepny. Dnes je vhodný den pro stříhání vlasů.  

Energie dne:

Svaly rostou, vládne rozhodnost. Člověk „sebere odvahu“. Hranice se trochu setřou, zdají se snáz překonatelné. Radost z rizika, vysušující oheň.

Lunární den s číslem 14 nám otevírá "třetí oko". To je energetický bod uprostřed čela nad kořenem nosu. Přes něj se rozvíjí intuice. Může se k vám dostat hodně informací z jinak těžko přístupných zdrojů. Čtěte a studujte. Dnes můžete začít něco nového, je pro to velmi vhodný den. Započatá věc pak půjde jakoby sama od sebe. Také fyzická práce neuškodí. Vyhněte se sladkým a horkým jídlům. A ještě jedna rada: Dnes žádná magie!

ZDRAVÍ

Vše, co dnes tělu dodáme, působí dvojnásobnou silou. Lev má vliv na krevní oběh, ten je teď aktivnější než v jiných dnech. Někdy bolí víc záda a i srdce občas trochu zlobí. Míváme bezesné noci. Měli bychom se vyhnout všemu, co přetěžuje srdce a krevní oběh. Nemyslíme tím samozřejmě normální fyzickou práci zdravých lidí. Lidé s nemocným srdcem by se neměli pouštět do namáhavých cest a záměrů. Pokud nejste zrovna vytrénovaný turista, zlobí vás srdíčko a krevní oběh a máte v plánu výšlap do hor, raději si naplánujte výlet na vhodnější den, až nebude Měsíc ve Lvu nebo hory vyměňte za nenáročnou romantickou procházku. Tento den je také vhodný k posílení a ozdravění trávicího ústrojí, kterému sice vládne znamení Panny, ale je dobré začít s tím už teď.

Tyto dny mají nejlepší bílkovinné kvality, to působí především na fyzické tělo a smyslové orgány.

KRÁSA

Dny Lva jsou nejvhodnější dny pro stříhání vlasů a také pro první stříhání vlásků u dětí. Vlasy budou méně padat, zhoustnou a budou silné.

ZAHRADA

Dny Lva jsou dny plodu s klesající silou. Lev je nejohnivější a nejvíce vysušující znamení v celém Zvěrokruhu. Dnes nepoužívejte na rostliny žádná umělá hnojiva. Pokud počasí dovolí, roubujeme stromy, upravujeme záhony, vyhrabujeme trávník. Do skleníku vysadíme rajčata, okurky, papriky, baklažány. Dostatečně vše zalijeme. Vysazujeme ovocné keře.

Ve zkratce:

 • Fáze Měsíce: přibývající
 • Východ Měsíce: 14:55 h
 • Západ Měsíce: 05:26 h
 • Lunární den: 14
 • Živel: oheň
 • Kvalita dne: teplý
 • Živná kvalita: bílkovina
 • Ovlivňuje orgány: srdce, záda, bránice, krevní oběh, tepny
 • Systém: smyslové orgány
 • Část rostliny: plod
 • Síla: klesající



Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte