Pátek 2.4.2010

Měsíc putuje až do 18:52 h ve znamení Štíra, poté vstupuje do Střelce. Je v ubývající fázi. Štír působí silně na pohlavní orgány, proto preventivní sedací koupele s řebříčkem lékařským nyní mohou pomoci při různých ženských potížích.

Energie dne:

Klíčová slova:  sexualita, impulzivnost, žárlivost, riziko, citlivost, kritika, vnímavost, náruživost, smyslnost, vynalézavost, nadhled
Připravte se na kritiku i na to, že sami budete více kritizovat, jste dnes více citlivější a proto více zranitelní než jindy. Změny se dnes přijímají velmi těžce, člověk vidí věci černobíle. Zvyk je železná košile. Vládnou sklony k temným věcem. Voda dnes pomáhá zklidnit rozjitřené smysly. Procházka kolem řeky nebo rovnou dovolená u moře jsou výborným lékem. V partnerských vztazích se projevuje smyslnost a náruživost, ale také žárlivost a hádavost. Neřešte dnes finanční záležitosti, necestujte a nezačínejte nové vztahy.

20. lunární den je dnem proměny, říká se mu kruh života. Sbíhají se do něj všechny energetické svazky. Dnes můžete nahlédnout do zákonů vesmíru.  Pokud si moc nedůvěřujete, raději v ničem neriskujte a nezačínejte nic nového, mohlo by se vám to vymknout z rukou. Je dobré věnovat se rodině a hospodaření. Dnes není vhodný den pro jakoukoliv samoléčbu, ani léčbu přes senzibily. Měla by nejasný výsledek, raději tedy neriskujte.

Velikonoce - Velký pátek

Den ukřižování Krista. Lidé se chodili i s dobytkem omývat k řece, to byla ochrana před nemocemi. Předly se Pašijové nitě, které měly ochránit před uhranutím a zlými duchy nositele oděvu, kterého byly tyto nitě součástí. Nesměly se brát do domácnosti cizí předměty, mohly být očarovány. Bylo také zakázáno prát prádlo, protože by se symbolicky máčelo v Kristově krvi. Na Velký pátek se nesmí nic dělat se zemí. Nesmí se sázet, kopat ani orat. Projevuje se tím úcta k matce, která je v této době „samodruhá“. Proto dnes lidé k zemi poklekají a líbají ji.

ZDRAVÍ

Štír působí silně na pohlavní orgány. Preventivní sedací koupele s řebříčkem lékařským teď mohou pomoci při leckterých ženských potížích. Budoucí matky by se měly chránit před každou námahou.

ZAHRADA

Dny Štíra jsou dny květu s klesající silou. Velmi příznivé jsou pro setí, sázení a také sklízení a sušení všech druhů léčivých bylin, sázení a setí listové zeleniny, pokud je vhodné počasí. Zaléváme pokojové a balkónové rostliny, hnojíme květiny. Dnes neprovádějte průklest ovocných stromů a keřů, ani nekácejte stromy.

Ve zkratce:

 • Fáze Měsíce: ubývající
 • Východ Měsíce: 00:28 h
 • Západ Měsíce: 07:39 h
 • Lunární den: 20
 • Živel: voda
 • Kvalita dne: mokrý
 • Živná kvalita: uhlohydráty
 • Ovlivňuje orgány: pohlavní orgány, močovod
 • Systém: nervový systém
 • Část rostliny: list
 • Síla: klesající

Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte