Novoluní 2020 podrobně. Jaká novoluní nás čekají?

novoluní ženaMěsíc má na psychiku i tělo značný vliv. I když je v novu

Novoluní je v každém měsíci čistým listem papíru. Nový sešit, nové téma, nové možnosti. Bývají obecně méně náročné než úplňky, ale přesto umí novoluní 2020 vystavit často pěkně ostrý účet. Záleží na tom, v jakém znamení zrovna novoluní probíhá. Novoluní se časově velmi shodují s vládnoucím znamením každého období, čím je důraz na typické téma ještě výraznější.

Novoluní 2020 leden – novoluní v Kozorohu

 1. ledna 22:44

Prvnímu novoluní v roce se také říká „druhý nový rok“. Bilancujeme nový rok, znovu se ozývají novoroční předsevzetí a už patrně jasněji a praktičtěji vidíme, za čím si budeme stát dál, a co bylo jen opojením novoroční noci. Praktická energie Kozoroha nás podpoří v tom, abychom si v těchto dnech skutečně stáli za svým. Rovně, jasně. Laxnost se trestá, bolestí zad nebo pocitem, že se nám už zkraje roku bortí život pod rukama.

Novoluní 2020 únor – novoluní ve Vodnáři

 1. února 16:33

Čistý list papíru únorového novoluní vyžaduje přísné plánování, dynamiku pohybu a jasný záměr. Počítejte s podporou všeho, co je dobře připravené dopředu. Dělejte nové kroky, dejte se do práce tam, kde máte resty a rozlučte se s neplodnou minulostí. Podívejte se i sami do svého nitra, co vaše duše skutečně potřebuje k tomu, aby na tomto pozemském bytí byla do hloubi srdce šťastná?

Novoluní 2020 březen – novoluní v Rybách

 1. března 10:29

Rybí novoluní nás vede hluboko do vlastní duše. Probouzí se touhy, které jsou tak staré, tak zapomenuté, tak… dětské? Ale přitom tak důvěrně známé, jen časem zapomenuté a zašlapané. Můžeme mít věštecké sny, intenzivní sny, které nekompromisně ukazují na místa v našich životech, která si zaslouží vytrvalost a životní změnu. Vidíme snáz, kde sami sobě škodíme a je tu velký tlak to změnit.

Přečtěte si podrobně i o úplňcích v roce 2020. Jaké a kdy nás čekají?

Novoluní 2020 duben – novoluní v Býku

 1. dubna 4:27

Znovu vidíme, co v našich životech funguje a roste, a co nikoliv. Je čas myslet prakticky, energie začíná růst a bere s sebou pouze to, co je životaschopné. Odchází vše, co vás jen obírá o energii. Chcete pohodlí. Budujte, hýčkejte, opravujte, investujte – to všechno půjde samo, nebo se to nasměruje tak, jak to ve vašem životě bude celý další rok fungovat. Zasaďte semínka svých přání.

Novoluní 2020 květen – novoluní v Blížencích

 1. května 19:39

Letošní novoluní je jen kousek od Býčího znamení, takže od něj můžeme očekávat uvolněnou energii ve všech našich plánech. Kdo v době Býka dobře sázel, plánoval a otáčel svůj vnitřní kompas, ten se může v tento čas dočkat kýžených posunů v realitě – věci začnou odsýpat. Zároveň to je ale hybatel i negativním směrem, takže Blíženecké novoluní bez skurpulí ukáže prstem tam, kde jsme se ještě nenaučili používat vlastní potenciál a jedeme stále v područí autocenzury.

Novoluní 2020 červen – novoluní v Raku

 1. června 8:41

Rak je nyní na začátku znamení. Strach, obavy, všechno potlačené a skrývané, sebelítost i chvíle, kdy se nebudeme moci vystát. Co s tím? Co mohu udělat pro zlepšení této situace? Více také vystupují partnerské neshody. Ovšem, novoluní v Raku má i svou pozitivní tvář. Můžete zažívat až opojné pocity zamilování se do života, nalezení životních cest, do kterých vstupujete s otevřeným srdcem. Času máme dost, letos náš čeká ještě jedno novoluní v Raku. Přesně za měsíc!

Novoluní 2020 červenec – novoluní v Raku

 1. července 19:32

Ještě jednou otevřeme račí notýsek a jsme na zadní straně. Tak co se vám podařilo odškrtnout z těch červnových úkolů? Kde jste zlepšili svou situaci a kde jste přestali strádat? Vlnu podpory od osudu dostanou ti, kteří se opravdu osvobodili a jejich srdce zahořelo láskou k životu. Zejména v oblasti zdraví, péče o sebe, přeorganizace domova, bydlení, společného času – všeho, z čeho čerpáte energii při odpočinku. Čas výrazných změn zvenčí, které zahýbou osudem.

Novoluní 2020 srpen – novoluní ve Lvu

 1. srpna 4:41

Pevné a ohnivé znamení Lva nám tentokrát dodává energii tvořit to, pro co jsme se rozhodli. Touha něco dělat, někam se posunout, něco změnit může být až palčivá a podobná novoročním předsevzetím. Finišují veškeré životní situace, ve kterých jedeme nadoraz, kde se přemáháme, schováme sami před sebou, teď nás to může vykopnout konečně k pravdivému utváření sebe samých. Čas vášnivý, úspěšný a tvořivý a do čeho se zakousneme, to na podzim přinese ovoce.

měsícNovoluní je stejně důležité jako úplněk

Novoluní 2020 září – novoluní v Panně

 1. září 13:00

Na řadu přichází přísný účetní. Jak jsme na tom se zdravím, stravou a pohybem? Kde jsme málo pečliví, a kde puntičkáři? Kde potřebujeme ubrat a kde přidat? Čas novoluní v Panně nás má postavit k zodpovědnosti čelem. Ráz dalších dnů bude ryze praktický, což u někoho může znamenat velmi vděčné a šťastné dny, kdy si uvědomí, jakých darů se mu dostalo. A druhý zase vezme pomyslný kbelík a hadr a vypulíruje svůj dům, duši i život k dokonalému lesku. Shovívavě, logicky uvidíme také všechny souvislosti našeho životního osudu.

Novoluní 2020 říjen – novoluní ve Vahách

 1. října 21:30

Druzí lidé budou důležití. Dobře si pamatujte, možná si i napište, co vám kdo říkal, jak se choval a jaké byly jeho praktické kroky vůči vám. Sami budeme konfrontováni s lidmi, kterým můžeme být podobným mentorem – a všechno se to často děje i nevědomky. Váhy poskytují detailní pohled na náš život a na lidi, které v něm máme. Nyní máme potřebu mít kolem sebe jen podporující energii, stejným směrem upřené pohledy a nesneseme vedle sebe škodiče a zloděje. A to vyžaduje někdy pěknou diplomacii jak v práci, tak v rodině.

Novoluní 2020 listopad – novoluní ve Štíru

 1. listopadu 6:07

Novoluní nás zavádí do hlubin lidské duše, k divným snům. Ke smrti i k hrůze ze zrození. Čas silný a emoce probouzející tam, kde něco není v pořádku ve vztazích, všechno vystupuje větší a hrůznější na povrch, někdo se může víc tlačen k přizpůsobování se zlým a nepříjemným věcem v jeho okolí, čas vhodný pro magické rituály ochrany a symbolického uzavírání starého roku. Do pomyslné krabičky dáváme to, s čím už nechceme mít nic společného a klidně vcházíme do temné, odpočinkové části roku. Nový list papíru máme šanci vygumovat a jen nad ním klidně posedět.

Chcete vědět, co vás v roce 2020 čeká? Projděte si podrobný horoskop pro všechna znamení.

Novoluní 2020 prosinec – novoluní ve Střelci

 1. prosince 17:16

Máme-li nějaké nové plány, už nyní můžeme počítat s tím, že je osud podpoří. Úlevu přináší to, že jasně vidíme, co je důležité a co ne, takže naše počínání i myšlení je v tento čas efektivní a neunavuje zbytečným přemítáním. Věnujte se sami sobě, uklízejte, budujte, přemýšlejte o plánech na příští rok, přemýšlejte o cestách. Nejen o těch faktických, ale i o svých životních cestách a směrech.


Stáhnout v PDF

Přečteno: 2382x

Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

 • profil
  Renata PetříčkováOsobní rozvoj s podporou tarotových výkladů, lunárního kalendáře a cyklu celého roku
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Lunární náramek Onyx + Křišťál

Náramek z drahých kamenů pro život v souladu s Měsícem Lunární náramek je…

Cena: 340 Kč

Stojánek na vonné tyčinky, Namasté

Dřevěný stojánek na vonné tyčinky z mangového dřeva, ve tvaru lyže, osazený…

Cena: 68 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte