Neděle 21.2.2010

Luna putuje do 19:47 h ve znamení Býka, poté vstupuje do Blíženců. Je v přibývající fázi. Býk  má vliv na hrdlo, orgány řeči, zuby, čelisti, šíje, mandle a uši. Bez čepice nevycházejte, je nutné mít uši v teple, to stejné platí o krku.

Energie dne:

Převládá „realismus“, materiální jistota je k dobru. Je snazší být vytrvalý, myšlení a reakce se zpomalují. Tvrdohlavost. „Bílý kůň Arabů je rychlý jako vítr, ale velbloud kluše pouští dnem i nocí.“

9.lunární den se prověřuje, jak člověk pracoval s energiemi předchozích 8 dní a jak se očišťoval. Dnešek je považován za satanský den. Připravte se na provokace a útoky z okolí, podvodné jednání a lstivost a snažte se to vše rozpoznat.Vytvořte si astrální ochranu, aby se k vám nedostala nějaká kletba. Dnes z vás také může být kletba sejmuta, poproste o to své duchovní pomocníky. Zároveň si stoupněte do vlažné vody, která vám bude sahat po kotníky. Levou rukou vhoďte do lázně hrst soli. Po dobu max.10 minut stůjte ve vodě a představujte si, že z vás vodopád smývá do nádoby s vodou všechny nečistoty. Dnes je dobré napojit se na energii Matky. Může to být vaše matka, ale i  babička z matčiny strany. Uvědomte si tyto svoje kořeny. Nedívejte se dnes do zrcadla a pozor, ať nerozlijete mléko!

ZDRAVÍ

Měsíc prochází znamením Berana, je silně ovlivňována oblast krku. Pozor na jízdu v autě s otevřenými okýnky, mohla by vám ztuhnout šíje. Zvýšené nebezpečí krčních zánětů, bolestí v krku, chrapot, nachlazení. Pijte preventivně čaj proti chrapotu nebo zánětu mandlí, působí v tento den obzvlášť dobře, stejně jako jiné léky proti zánětům v krku. Býk působí také na orgány řeči, čelisti, zuby, mandle, štítnou žlázu, šíji, hlas a uši. Pro člověka, který nemá cvik, se může projev dnes vyslovený stát utrpením a skončit chraptivým skřehotáním. Především v chladném dni by neměli dnes zůstat uši nechráněné. Jsou teď choulostivější na průvan a hluk.

TIP: Kápněte si do ucha kapičku třezalkového oleje, předejdete leckterým ušním chorobám.

Vše, co tělu dnes dodáme, působí dvojnásobně účinněji, než v jiných dnech. 
Převládají solné kvality, které jsou příznivé pro výživu krve.

ZAHRADA

Dny Býka jsou dny kořene se stoupající silou. Dnes je příznivý den pro boj proti hmyzu, který žije v zemi,  dodatečné hnojení květin se slabou tvorbou kořenů a konzervování a ukládání kořenové zeleniny do sklepa, např.brambory, mrkev..

Ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Býk
 • Fáze Měsíce: přibývající
 • Východ Měsíce: 09:19 h
 • Západ Měsíce: 00:55 h
 • Lunární den: 9
 • Živel: země
 • Kvalita dne: chladný
 • Živná kvalita: sůl
 • Ovlivňuje orgány: hrdlo, orgány řeči, zuby, čelisti, šíje, mandle, uši
 • Systém: krevní oběh
 • Část rostliny: kořen
 • Síla: stoupající

Stáhnout v PDF

Přečteno: 1013x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte