Neděle 14.2.2010

Měsíc vstupuje ve 13:23 h do znamení Ryb. Dnes je novoluní,  Měsíc není na obloze vidět. Dopřejte si jednodenní půst, z těla se odplaví mnohem více škodlivin než jindy. Nepřetěžujte organismus ani psychiku, obojí je dnes oslabené. Udělejte si koupel nohou.

Energie dne:
Obecné blaho má přednost před vlastním blahem. Hranice se rozplynou a pohled za kulisy je snazší. Svět zbarvuje fantazie. Nejsou zaujímána stanoviska, „líbá se hodně nohou“.

V 07:03  začíná 1.lunární den a je dobré ho věnovat očistě. Živel Oheň vám v tom pomůže, poseďte u krbu nebo u svíčky a dívejte se do plamene. Myslete na vše, čeho by jste se chtěli zbavit a odevzdávejte to ohni, který spálí veškerou negativitu. Dnes si vytvořte záměr toho, co chcete, aby se vám vyplnilo. Přání a myšlenky z dnešního dne se plní, přejte si proto opravdu jen to, co doopravdy chcete.

V 14:55 začíná 2.lunární den a je  dobré ho využít pro očistu těla formou půstu a lázně nebo sauny. Tělo nám dává signály o našich postojích a myšlenkách. Pokud se nám z někoho nebo z něčeho „dělá zle“, znamená to, že nám tento člověk nebo tohle škodí. Dnes můžete obdržet důležitou informaci, která vás bude provázet celý měsíc. Rozlišujte, co skutečně potřebujete a co ne.

Novoluní má, podobně jako úplněk, na člověka silnější vliv, než ostatní dny. Psychika bývá oslabená a nestabilní, lidé pociťují osamělost a jsou pesimističtí. Nemoci se rázem horší, přibývá úrazů a havárií. Vládne podrážděnost, nervozita, agresivita. Imunita je oslabená.  Lidé prožívají vnitřní rozpory a utrpení. Novoluní více ovlivňuje muže, jsou méně komunikativní. Metabolismus pracuje rychleji než jindy, je vhodný den na půst. Pokud se chcete zbavit nějakého zlozvyku, začněte s tím právě dnes.

ZDRAVÍ

Ryby ovlivňují nohy, nyní je nejlepší termín pro koupele nohou a ošetření kuřích ok (nikoli ale jejich vyoperování). Ve dnech Ryb se úspěšně ošetřují bradavice na nohou. Zvláštností dnů Ryb je, že všechno, co se do těla v tyto dny přijme – od alkoholu a nikotinu po kávu a léky – působí mnohem intenzivněji než v jiných dnech. Možná je to tím, že všechny vnitřní orgány jsou meridiánovými drahami spojeny s chodidly, a proto ve dnech Ryb reagují zvlášť citlivě. Nohy jsou velmi důležitou a citlivou částí těla, ke které se bohužel často chováme macešsky. Když je nemocná noha, je nemocný celý člověk. Každá část těla se odráží v reflexních zónách nohou a může být ovlivněna masážemi reflexních zón na nohou. Tyto masáže mohou pomoci uvolnit např. křeč či napětí v těle, pomáhají odvádět škodliviny z těla.

Tento den má dobrou uhlohydrátovou kvalitu a ovlivňuje nervový systém.

KRÁSA

Dnešek je nejméně vhodným dnem pro stříhání vlasů, často se pak tvoří lupy. Také s mytím spíše počkejte na vhodnější den.

ZAHRADA

Dny Ryb jsou dny listu se stoupající silou. Všechno, co se tento den sklidí, by mělo být okamžitě spotřebováno. Proveďte řez nemocných stromů a ošetření špatně rostoucích rostlin. Příznivé je sázení a setí listové zeleniny, zalévání pokojových a balkónových rostlin a hnojení květin. Dnes nic nekonzervujte, nezavařujte, ani neukládejte nic na skladování. S průklestem ovocných stromů také vyčkejte na vhodnější termín.

Ve zkratce:

 • Fáze Měsíce: novoluní
 • Lunární den: 1,2
 • Východ Měsíce: 07:03 h
 • Západ Měsíce: 17:54
 • Živel: voda
 • Kvalita dne: mokrý
 • Živná kvalita: uhlohydráty
 • Ovlivňuje orgány: nohy, prsty u nohou
 • Systém: nervový systém
 • Část rostliny: list
 • Síla: stoupající

Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte