Neděle 13.6.2010

Měsíc putuje ve znamení Raka a je v přibývající fázi. Dnešnímu dni vládne živel voda, nevětrejte tedy peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Také prádlo dnes bude špatně schnout. Žaludku dopřejte jen lehkou stravu, je dnes velmi citlivý.

Energie dne: Dnešek je pod znamením citů. Lidé k sobě mají blíž, mohou však být přecitlivělí. Hlavní slovo má intuice. Ozývá se minulost a různ= formy strachů. Vhodný den pro návštěvy rodiny a zvelebování svého obydlí. Láká nás to k vodě, probouzí se romantické sklony. Můžeme pociťovat nervozitu a podrážděnost, jsme dnes snadno ovlivnitelní. Dnes nezahajujte dlouhodobé projekty ani žádné stavby, nepůjčujte peníze. Lunární den s číslem 2 je dobré využít pro očistu těla formou půstu a lázně nebo sauny. Tělo nám dává signály o našich postojích a myšlenkách. Pokud se nám z někoho nebo z něčeho „dělá zle“, znamená to, že nám tento člověk nebo tohle škodí. Dnes můžete obdržet důležitou informaci, která vás bude provázet celý měsíc. Rozlišujte, co skutečně potřebujete a co ne. ZDRAVÍ Síla, která vládne v tento den vnáší do celkového tělesného pocitu lehký neklid. Převládá vliv na hruď. Rak ovládá játra, proto nechte noční hýření raději na jiný den, aby játra neměla moc práce. Jste-li choulostiví na játra a žlučník, plíce nebo prsa, pak využijte tento den pro to, aby jste pro tyto orgány učinili něco dobrého. Také žaludek může dnes zlobit (říhání, pálení žáhy). Doporučuje se dnes lehká strava. Kdo trpí revmatismem, neměl by větrat polštáře a peřiny na okně nebo na balkoně. Vlhkost by v peří zůstala a vás by provázel celou noc pocit, že na vás táhne. KRÁSA V tento den si nenechávejte stříhat vlasy, nedržely by dobře a cuchaly by se. Je-li to možné, vlasy si dnes ani nemyjte. DOMÁCNOST Praní prádla nechte na jiný den, špatně by vám dneska schlo. ZAHRADA Dny Raka jsou dny listu s klesající silou. Příznivé podmínky jsou pro zalévání pokojových a balkónových rostlin, ale pouze odstátou vodou a časně zrána nebo večer. Květiny se slabou tvorbou listů můžete pohnojit. Přihnojte také ovocné dřeviny a celer. Sázejte listovou zeleninu a zimní zeleninu (růžičková kapusta, kadeřávek). Zpevňujeme břehy potoků a řek. Neprovádějte průklest stromů, ani nesklízejte a nekonzervujte úrodu. Ve zkratce:
 • Měsíc ve znamení: Rak
 • Fáze Měsíce: přibývající
 • Východ Měsíce: 05:40 h
 • Lunární den: 2
 • Živel: voda
 • Kvalita dne: mokrý
 • Živná kvalita: uhlohydráty
 • Ovlivňuje orgány: hruď, plíce, žaludek, játra, žlučník
 • Systém: nervový systém
 • Část rostliny: list
 • Síla: klesající

Stáhnout v PDF

Přečteno: 1219x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte