Neděle 10.1.2010

Měsíc putuje ve Střelci a je v ubývající fázi. Střelec působí na kyčle, pánev, křížovou kost a kosti stehenní. Ischias, žíly a stehenní části nohou se v těchto dnech hlásí. Netrénované tělo ucítí ve stehnech už i malou horskou tůru trvající jen pár hodin.Takže dnes nepřehánět, a když nejste trénovaní, nepodnikejte žádné dlouhé procházky.

Energie dne:
Budoucnost se zdá důležitější než přítomnost a minulost, velké důležitější než malé, slučování  důležitější než odlučování. Vládne velkorysost, ale také patos. Kroky se dlouží.

S 25.lunárním dnem je spojen symbol Želva. Je to den, kdy se v nás probouzejí nadpřirozené schopnosti. Naslouchejte svému vnitřnímu hlasu, může přinášet moudrost. Abychom získanou moudrost mohli dobře využít, je nutné očistit se. Mentální usazeniny ze sebe dostaneme například dechovým cvičením, fyzické zase čistícími bylinnými preparáty. Pro duchovní očistu použijte modlitbu. Dnes nepospíchejte, vnímejte vše kolem sebe i v sobě. V noci můžete mít prorocké sny.

ZDRAVÍ
Střelec působí na kyčle, pánev, křížovou kost a kosti stehenní. Ischias, žíly a stehenní části nohou se mohou hlásit. Často bolí kříž až do nohou, protože ve Střelci se počasí rádo mění. Masáže dělají dobře a uvolňují křečovitě stažené svaly. Na druhé straně ucítí netrénované tělo ve stehnech už i malou horskou tůru trvající jen pár hodin. Takže dnes nepřehánět, a když nejste trénovaní, nepodnikejte žádné dlouhé procházky. Když rodiče vezmou děti poprvé na horskou tůru právě ve dnech Střelce a dokonce je možná k chození nutí, mohou jim zkazit radost z horské turistiky na celý život.

ZAHRADA
Dny Střelce jsou dny plodu a uzlový bod mezi stoupající a klesající silou. Velmi příznivé je sázení a setí všech plodin a popínavé zeleniny (fazole, chmel..) Dobré je také dnes provádět průklest ovocných stromů a keřů  a pokud se chcete zbavit škůdců, žijícím na povrchu země, dnes máte šanci.

Ve zkratce:

Fáze Měsíce: ubývající

Lunární den:25

Živel:  oheň

Kvalita dne: teplý

Živná kvalita: bílkovina

Ovlivňuje orgány: stehna, žíly

Systém: smyslové orgány

Část rostliny: plod

Síla: stoupající


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte