Nechce opustit rodné hnízdo?

adolescent 1adolescent 1Možná u vás probíhá podobný scénář: vašemu dítěti už dávno bylo 18 let, pořád bydlí s vámi a pomalu, ale jistě vás připravuje o vaše duševní zdraví. Byli byste velice rádi a pořádně byste si oddychli, kdyby se váš potomek už konečně postavil na vlastní nohy a opustil rodné hnízdo. Zamyslete se však nad tím, jestli mu v tom sami nebráníte!

Nemusí nic řešit

U vás se má určitě jako v bavlnce. Nestará se o jídlo, protože je dostane až pod nos, nemusí platit žádné účty za bydlení, nebo přispívá směšnou částkou, „aby se neřeklo“, nemusí řešit nic z dospěláckých starostí. Proč by chtěl opouštět takový ráj? Jediným důvodem můžete být vy, rodiče! Pokud chcete, aby se dítě začalo v životě ohánět samo, a přestalo se držet máminy sukně, musíte se s ním hádat! A tím myslím pořádně hádat. Jinak se může stát, že z domova neodejde. Proč taky?

pubertapubertaPomůže puberta

Možná, že ani vy nechcete, aby vás vaše milované dítko opustilo. Na tohle ale příroda vymyslela velice spolehlivý recept – pubertu. Tím rodičům velmi pomohla s procesem osamostatňování dítěte. Pubertou začíná období rebelství, které by mělo končit odchodem z domova. Adolescent to s vámi už nemůže vydržet a ani vy s ním, neustále se kvůli všemu hádáte. Záminek je víc než dost. Od odsekávání a sprostých slov přes piercing až po kouření, nebo cokoliv, co vám neskutečně leze na nervy. Teenager vždycky nakonec najde to, co vás spolehlivě vytočí.

Pořádně se pohádejte

Buďte si  jisti, že neuděláte chybu, když si to s ním pokaždé pořádně od plic vyříkáte. Naopak, když to dělat nebudete a všechny jeho průšvihy přejdete shovívavě a s pochopením, budou se jeho rebelie stupňovat. Ve skrytu duše adolescent touží po tom, aby se s vámi mohl z plných plic pohádat, a bude dělat všechno pro to aby toho dosáhl, tím si buďte jisti. Umožněte mu to tedy. Dejte mu prostě možnost pořádně se s vámi pohádat, jinak nebude mít důvod opouštět poklidný domov a vy si zaděláte jen na další komplikace.

Dejte mu záminku odejít

Vaše ratolest se musí přesvědčit, že všechno je lepší, než zůstat doma, kde je dusná atmosféra. Venkovní svět pro něj bude podstatně příjemnější a jeho osamostatňování proběhne rychleji a bude méně komplikované. Někdy pomůže i to, že si najde partnera. Pokud se vaše dítě neprojevuje příliš rebelsky, poskytněte mu něco, proti čemu se může bouřit. Určitě se něco najde. Nechte ho projít si  rebelskou fází a nebojte se vypustit ho z hnízda. Je to přirozené a příroda vždycky ví, co dělá.


Stáhnout v PDF

Přečteno: 2504x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

První pomoc Pastilky DÍTĚ Bio-Bachovky 45g

První pomoc pro dítě - kombinace Bachových esencí s esenciálními oleji…

Cena: 299 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte