Nadčasový nábytek? Z ratanu!

Ratanový nábytekRatanový nábytekRatanový nábytek si oblíbili zejména zahrádkáři, ale své uplatnění najde i v domácnosti. Například čalouněný ratanový nábytek se používá do všech obytných prostor a hravě jej zkombinujete s jiným typem nábytku. Představme si, proč je tento přírodní nábytek tou správnou volbou a jak o něj pečovat.

Ratan v interiéru

Ratan pochází ze vzdušných kořenů exotické palmy zvané Calamus ratan. Nábytek z ratanu se hodí do každé místnosti, třeba i do obýváku nebo na toaletu. Do ratanu můžete zahalit celý interiér nebo jen jednu místnost. Výsledek bude vždy elegantní a příjemný na pohled!

Jak pečovat o ratan

Údržba ratanového nábytku je jednoduchá. Při běžném úklidu jej vysajte vlasovým kartáčem, v případě silnějšího znečištění ho přetřete trochou saponátu na měkké houbičce a nechte uschnout. Pozor na přílišné máčení, ratan se nedoporučuje sprchovat, protože by mohlo dojít k výskytu plísní. V místnostech nenechávejte ratanový nábytek v blízkosti topení ani na prudkém sluníčku, venku jej včas ukliďte před mrazem či deštěm. Uvolnil se Vám z nábytku výplet? Připevněte jej zpět pomocí lepidla nebo hřebíčku.

Jak pečovat o ratanPéče o ratanový nábytek není náročná.

Odolný umělý ratan

Kdo chce přeci jen ušetřit, variantou k ratanu je umělý ratan z polyetylenového vlákna. Na první pohled byste ani nepoznali, že toto vlákno ratan pouze imituje. Nejčastěji je nabízen z umělého ratanu tmavě hnědý či černý nábytek, ale setkat se můžete i s okrovým nebo stříbrným provedením. Nábytek z umělého ratanu najde uplatnění na zahradách a terasách. Nepraská, neloupe se a je lehký a zároveň pevný. Vydrží při teplotách 0 až 40 °C a nevadí, když jej opláchnete proudem vody.

I když převládá všeobecný názor, že ratanový nábytek se hodí leda na chalupu, nenechte se tím ovlivnit. Výrobci tohoto nábytku respektují nejnovější trendy a leckdy ani nepoznáte, že se jedná o ratan.


Stáhnout v PDF

Přečteno: 2594x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte