další zvířátka

Příběh zvířátka

Jméno: Fergie

Rasa: Anglický pointer

Věk: 15 let

Oblíbená hračka: Jakákoliv kost

Váha: 25 kg

Tajná zbraň: Herecké schopnosti

Lovecká fenka v důchodu - Fergie

Ahoj! Jmenuji se Fergie a jsem lovecký pes v důchodu. Proč v důchodu? Protože jsem v květnu oslavila už 15 let, a tak si teď po mnoha letech poctivé práce užívám zasloužený důchodový odpočinek. Ale pěkně po pořádku, povím vám, o čem ten můj psí život byl a je. 

Narodila jsem se ve Slavkově u Brna v chovné stanici, která se specializuje na anglické pointery. Tato psí rasa je známá tím, že se používá pro myslivecké účely. Už od mala mě proto můj páníček - myslivec cvičil k tomu, abych mu byla nápomocná při lovu. Strašně mě to bavilo a byla jsem v tom fakt dobrá. Jednou mi dokonce na honu zatleskal celý myslivecký sbor poté, co jsem v rauši přinesla mrtvou myš.

Kromě toho jsem na honech zvládala aportovat bažanty i na velké vzdálenosti, nosit kačeny z ledových řek a rybníků nebo jsem uměla dohledávat raněné srny. To se hodilo v situacích, kdy nepozorný řidič srazil srnu, která ve velkých bolestech utekla do lesa. Já jsem jí spolu s páníčkem našla a pomohli jsme jí, aby se zbytečně dlouho netrápila. 

Myslivosti jsem se věnovala zhruba do mých 11 let, pak jsem si dala pauzičku. Dnes už trošku hůř slyším a vidím, ale běhám pořád stejně ráda a s nadšením. Díky celoživotnímu pohybu jsem v kondici a tak mě ani starší číslovka na dortu nemůže ničím překvapit. 

Bydlím s mou rodinou v domečku, kde mám na zahradě svou vlastní vypolstrovanou boudu. Vchod mám zateplený a vevnitř mám obrovskou kost jako památku na poslední narozeninovou oslavu. Když ale teploty spadnou pod nulu, bere si mě má rodina domů do teplíčka. Mám na to takový fígl, o který se s vámi teď podělím. Vždycky když cítím, že by solidarita ze strany mé rodiny mohla klapnout, roztřesu se na povel zimou a nahodím výraz à la týraný pes. Obvykle to zabere. Moje herecké schopnosti si ale samozřejmě vyžádaly léta trénování.

Mezi moje neoblíbenější jídla patří vařené kuřátko nebo slepička se speciální těstovinou pro psy. 

Fergie (2)Nejraději se celé dny jen válím.

Rozbalit všechny příspěvky
Vložit příspěvek

Diskuze k mazlíčkům: 1 příspěvek

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Jé, ta je rozkošná! Já su taky ze Slavkova, to jsme skoro ségry!

Video týdne

Taky se občas po práci cítíte tak, že si říkáte: ať mi všichni třeba vlezou na záda!? Dnes už prostě nic dělat nebudu...

Příběh zvířátka

Říkají mi Rago, Ragoušku, Ragajdo, Rufajdo, nebo když si vypůjčím třeba botu, tak křičí Ragíííno! (to je povel k držení v zubech, to já už poznám)...

Komentáře ke článkům

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte