Hlavička

Masový turismus versus zážitkové cestování. Co vítězí?

23. 1. 2020

Ať už jedete do Austrálie nebo na Slovensko, určitě jste si položili otázku, zda jet s cestovní kanceláří nebo na vlastní pěst. Máme pro vás srovnání, ve kterém zjistíte, jaká volba je pro vás ta pravá.

Cestovní pojištění je základ

Cestovní pojištění je potřeba uzavřít před každou cestou do zahraničí – ať už jedete s cestovní kanceláří nebo na vlastní pěst. Přestože drtivá většina cestovek k zájezdu automaticky nabízí i pojištění, bývá často nevýhodné a v případě zdravotních komplikací zdaleka nepokryje veškeré náklady na léčbu či ošetření. Sjednání cestovního pojištění online zabere jen několik pár minut.

Více plánování, méně výdajů

Cestování na vlastní pěst má oproti masové turistice jednu nespornou výhodu. Pokud si dovolenou naplánujete s předstihem, můžete ušetřit až několik tisíc korun. Je však potřeba sledovat ceny letenek, zařídit si hotel a alespoň hrubě a si načrtnout průběh celého pobytu. To vše vyžaduje notnou dávku vašeho volného času. Že takové plánování není nic pro vás? Pak je ideální vyrazit na dovolenou s cestovní kanceláří. Ta vše zorganizuje za vás a last minute zájezdy se s trochou štěstí dají koupit s výraznou slevou.

Zážitky, které nevyblednou

S volností jde během zážitkového cestování ruku v ruce i dobrodružství. Máte neomezené možnosti. Můžete se zastavit kdekoliv chcete a měnit plány z minuty na minutu. Pokud však dáváte přednost jistotě a pevnému řádu, pak je pro vás cestovní kancelář jasná volba. Budete mít přehledný itinerář a rozhodně nezabloudíte. Ochudíte se však o přímý kontakt s místními lidmi a náhodně objevená magická místa, která ve vzpomínkách jen tak nevyblednou.

Výhody cestování s cestovní kanceláří

Chybná rezervace, úraz či zmeškaný spoj. To vše se může stát i těm nejotřelejším cestovatelům. S cestovní kanceláří ale nikoliv. Přestože každý problém se dá vyřešit, pokud se nechcete na dovolené stresovat s náhodnými nepříjemnostmi nebo je pro vás nepředstavitelné řešit problémy v cizím jazyce, vyberte si zájezd u cestovní kanceláře. Právě jazyková bariéra bývá tím hlavním důvodem, proč se zejména starší generace nevydává do exotičtějších destinací, ale zůstává raději věrná známému Chorvatsku či Itálii.

Není ale škoda ochudit se kvůli strachu o poznání nových míst a kultur? Pokud vás láká kupříkladu Mexiko, Kuba nebo Srí Lanka, ale anglicky ani jiným cizím jazykem se nedomluvíte, vyrazte do těchto zemí na poznávací zájezd s cestovní kanceláří.

Cestovní pojištění je základ

Cestovní pojištění je potřeba uzavřít před každou cestou do zahraničí – ať už jedete s cestovní kanceláří nebo na vlastní pěst. Přestože drtivá většina cestovek k zájezdu automaticky nabízí i pojištění, bývá často nevýhodné a v případě zdravotních komplikací zdaleka nepokryje veškeré náklady na léčbu či ošetření. Cestovní pojištění si snadno sjednáte online a během několika minut.


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Propolisový nosní sprej PROPOLAID 20ml

Nosní sprej Složení: čištěná voda, chlorid sodný, dihydrogenfosforečnan…

Cena: 96 Kč  129 Kč 

RIGENFORTE kapsle pro růst vlasů 30ks

Doplněk stravy na vlasy, výživu pokožky a nehty s Biotinaxem, vitamíny,…

Cena: 172 Kč  212 Kč 

Glycerin čistý přírodní 150ml Ayumi

100% čistá a přírodní hydratace těla Kožní výhody glycerinu: hluboce…

Cena: 180 Kč  239 Kč 

C-KOMPLEX Formula 1000, 60tbl. VH

Postupné uvolňování, se šípky a echinaceou Vitamin C pro přirozenou imunitu,…

Cena: 109 Kč  159 Kč 

Spektrum zdraví Academy - spektrum zdraví

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte