Máma se chce dát rozvést

Dobrý den, potřebovala bych poradit, nejspíš jsem už vyzkoušela vše, ale doufám, že zde s Vaší radou uspěju. Moje matka už nejspíš nemiluje mého otce a on je z toho zoufalý, zničený, prostě na dně. Nikdy jsem neviděla ho takto trpět. Už měsíc se spekuluje o tom, že se rozvedou (chce to mamka) Dokonce mýmu tátovi  řekla, že ho podvedla. (Není to pravda, ale ví, že toto je to jediné, co by jí táta neodpustil). Když se rozvedou bude trpět táta, když spolu zůstanou bude  trpět mamka a táta se bude trápit, kvůli tomu, že to není upřímné.

Prosím o  pomoc, už nevím, jak dál.

Mockrát děkuji.
Marie

Odpověď:

Milá Marie,

chápu Vaše pocity, ale myslím si, že Vy nerozhodnete. Chtěla byste mít oba rodiče, přála byste si jistě, aby byli spolu šťastni a žili spokojeně až do smrti. To jsou krásné příběhy skoro pohádkové, ale život je někdy složitý a tvrdý. Váš smutek možná také trápí oba rodiče, víte člověk je zodpovědný sám za své skutky a rozhodnutí. Vy mnoho nepomůžete, ale můžete podpořit či ovlivnit slovem a slovo má velikou moc.

Co mohu poradit?

Pohovořte s maminkou, jak silné a závažné důvody má pro své rozhodnutí.

Pohovořte s tatínkem, jak to vidí on.a pak vše analyzujte a zkuste je přimět ke vzájemné komunikaci.

Možná, že právě nedostatečná komunikace je ta příčina, která dovedla vaše rodiče do tohoto stavu "konce". Jsou oba frustrovaní a depresivní a nedovedou spolu pohovořit. Buďte tedy prostředníkem, advokátem jedné i druhé strany, mluvte s nimi také o svých pocitech a pak zvažte, zda , byť v dobrém, chcete přijmou rozhodnutí za jejich další život.
Mnohdy se stane, že se dva lidé rozejdou a jen proto, aby poznali, že k sobě patří.

Přeji vám dostatek sil a moudrosti.

PhDr. Eva Lavičková


Stáhnout v PDF

Přečteno: 3474x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte