Lunární kalendář online SOBOTA 6.11.2010

Měsíc putuje ve znamení Štíra, dnes je novoluní.  Udělejte si odlehčovací den nebo rovnou půst nebo běžte alespoň do sauny. Ošetřete nemocné stromy a rostliny.  Dnes je šance prožít vášnivou lásku. 

Energie dne: Klíčová slova dnešního dne jsou : sexualita, impulzivnost, žárlivost, riziko, citlivost, kritika, vnímavost, náruživost, smyslnost, vynalézavost, nadhled. Připravte se na kritiku i na to, že sami budete více kritizovat, jste dnes více citlivější a proto více zranitelní než jindy. Změny se dnes přijímají velmi těžce, člověk vidí věci černobíle. Zvyk je železná košile. Vládnou sklony k temným věcem. Voda dnes pomáhá zklidnit rozjitřené smysly. Procházka kolem řeky nebo rovnou dovolená u moře jsou výborným lékem. V partnerských vztazích se projevuje smyslnost a náruživost, ale také žárlivost a hádavost. Neřešte dnes finanční záležitosti, necestujte a nezačínejte nové vztahy. Novoluní má, podobně jako úplněk, na člověka silnější vliv, než ostatní dny. Psychika bývá oslabená a nestabilní, lidé pociťují osamělost a jsou pesimističtí. Nemoci se rázem horší, přibývá úrazů a havárií. Vládne podrážděnost, nervozita, agresivita. Imunita je oslabená.  Lidé prožívají vnitřní rozpory a utrpení. Novoluní více ovlivňuje muže, jsou méně komunikativní. Metabolismus pracuje rychleji než jindy, je vhodný den na půst a detoxikaci. Nechte se inspirovat ájurvédskými způsoby detoxikace. Pokud se chcete zbavit nějakého zlozvyku, začněte s tím právě dnes. Lunární den s číslem 2 je dobré využít pro očistu těla formou půstu a lázně nebo sauny. V kombinaci s novoluním je tento den pro půst ideální. Tělo nám dnes dává signály o našich postojích a myšlenkách. Pokud se nám z někoho nebo z něčeho „dělá zle“, znamená to, že nám tento člověk nebo tohle škodí. Dnes můžete obdržet důležitou informaci, která vás bude provázet celý měsíc. Rozlišujte, co skutečně potřebujete a co ne. ZDRAVÍ Štír působí silně na pohlavní orgány. Preventivní sedací koupele s řebříčkem lékařským teď mohou pomoci při různých ženských potížích. Budoucí matky by se měly chránit před každou námahou. ZAHRADA Dny Štíra jsou dny květu s klesající silou. Protože je dnes novoluní, nemělo by se nic vysévat ani přesazovat, půda odpočívá. Zaléváme a hnojíme pokojové rostliny. Můžete ještě posekat trávník a přihnojit ho. Dnes neprovádíme kácení stromů. Také sklízení úrody, určené k uskladnění a zavařování, necháme na jiný den, mohla by chytnout plíseň. Novoluní je nejvhodnějším dnem na ošetření nemocných a špatně rostloucích dřevin a rostlin. Ve zkratce:
 • Měsíc ve znamení: Štír
 • Fáze Měsíce: novoluní
 • Lunární den: 2
 • Východ Měsíce: 07:24 h
 • Západ Měsíce: 16:11 h
 • Živel: voda
 • Kvalita dne: mokrý
 • Živná kvalita: uhlohydráty
 • Ovlivňuje orgány: pohlavní orgány, močovod
 • Systém: nervový systém
 • Část rostliny: list
 • Síla: klesající

Stáhnout v PDF

Přečteno: 1084x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte