Lunární kalendář 2011 online - ÚTERÝ 8.2.2011

Měsíc putuje ve znamení Berana, je v přibývající fázi. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté vody a žádnou kávu.  Jděte mezi lidi, domluvte si rande, relaxujte s rodinou.

Energie dne

Dnešní den je energie temperamentní, vládne ctižádost, impulsivnost a ukvapenost. V Beranu máme tendenci „jít hlavou proti zdi“. Máme větší potřebu komunikace, ale pozor na hádky. Láká nás to vyrazit mezi lidi, něco podniknout, nechybí elán a nadšení do různých sportovních aktivit. Také obchodování a cestování dnešní den přeje. Můžete se vášnivě zamilovat, vášeň ale brzy opadne. Beran přeje změnám a novým začátkům. Přednost má přímé jednání. Snažte se vyhnout sporům a neřešte dnes finanční záležitosti.

7. lunární den

Symboly dne jsou Žezlo, Klíč a Kohout. Dnes se projevují přírodní duchové a živly. Pomocí meditace se na ně můžete napojit. Dnešek je spojen také s hlasem, řečí a krkem. Každé vyslovené slovo bude mít obrovskou moc. Proto nelžete a nemluvte zbytečně a příliš. Nezabývejte se bezdůvodně problémy, souhlaste i s kompromisem. Kdo potřebuje, ať pracuje na korekci řeči a napravuje koktavost. Krk a hlas má spojení s krční čakrou, pokud je zablokovaná, zkuste ji uvolnit masáží s pomocí esenciálního oleje na 5.čakru. Snažte se dnes nic nerozbít ani neroztrhat. Vyhněte se konzumaci masa a vajec. Návštěvu zubaře odložte na jindy. Může vás potrápit bolest hrudi, plicní potíže, kašel či ztráta hlasu.

PRANOSTIKY

 • Když v únoru mráz ostro drží, to dlouho již nepodrží

ZDRAVÍ

Beran má vliv na oblast hlavy. Lidé náchylní k migrénám to pocítí nejvíce. Pokuste se tento den projít bez stresu a tlaků, připravte si klidný program. Jako preventivní opatření proti migréně doporučujeme pít hodně čisté vody a vzdát se kávy, čokolády a cukru. Znamení Berana působí také na oči a mozek. Jestli můžete, udělejte dnes pro své oči něco dobrého. Připravte si obklad na oči. Nedívejte se dnes dlouho na televizi a nevysedávejte zbytečně u počítače.

Tip proti bolesti hlavy

Přivedete k varu stejné množství vody a vody s jablečného octa a tuto směs inhalujeme

STRAVA

V přibývajícím Měsíci máme větší tendenci k přibývání na váze, proto nejezte mnoho sladkého a tučného. Vynechejte také uzeniny a smažené pokrmy, čokoládu a cukr. Živná kvalita je dnes bílkovina a to znamená, že bílkoviny nyní zpracováváme snadněji než v jiných dnech. Jezte ryby a drůbež, k tomu si dejte zeleninu. Vhodná jsou rajčata, papriky. Můžete si dopřát jogurt i tvaroh. Dopoledne konzumujte ovoce – jablka, hrušky. Jezte ovoce s vitaminem C, klíčky, slunečnicová semínka a ořechy. Nezapomínejte na pitný režim, nejvhodnější tekutinou je pitná voda. Kdo trpí na migrény, ať nepije dnes žádnou kávu! Pijte ovocné čaje, doporučujeme „pečený čaj„. Uklidňující bylinné čaje vám také udělají dobře, vhodný je třezalkový, meduňkový nebo čaj z bazalky. Doporučujeme vám čaj z bazalky posvátné Tulsi Original.

KRÁSA

Pleť nyní dobře přijímá veškeré pleťové krémy a oleje. Beran ovlivňuje obličej a hlavu, proto si udělejte výživnou masku či masáž hlavy a obličeje s použitím vhodného éterického oleje.

Vhodné éterické oleje a vůně: meduňka, máta, mandarinka, hřebíček, bobkový list, bez

DOMÁCNOST

Vládne živel Ohně, zapalte si tedy oheň v krbu nebo alespoň svíčku. V kamnech nebo na venkovním ohništi můžete spálit vše staré a nepotřebné.

MAGIE

V přibývající Měsíci se provádějí rituály a kouzla na přivolání či podpoření čehokoliv (lásky, zaměstnání, sebejistoty, majetku, moudrosti, plodnosti, zdraví, štěstí..) Při rituálu pracujte s ohněm nebo svíčkami.

ZAHRADA

Dny Berana jsou dny plodu se stoupající silou a jsou velmi příznivé pro zušlechťování a průklest ovocných stromů. V zimě setřeste nebo smeťte sníh z větví jehličnanů a stálezelených dřevin. Připravte si rouby z ovocných stromů a řízky z listnáčů, které uložte do vlhkého písku do sklepa. Ochraňte kmeny stromů před ostrým zimním sluncem, aby jim nepopraskala kůra. Vytvořte si plán výsadby, připravujte osiva. Můžete vysévat plodovou zeleninu do truhlíků na parapet nebo do vyhřívaných skleníků.

Ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Beran
 • Fáze Měsíce: přibývající
 • Lunární den: 7
 • Východ Měsíce: 08:47 h
 • Západ Měsíce: 23:11 h
 • Živel: oheň
 • Kvalita dne: teplý
 • Ovlivňuje orgány: hlava, mozek, oči, nos
 • Systém: smyslové orgány
 • Živná kvalita: bílkovina
 • Část rostliny: plod
 • Síla: stoupající

LUNÁRNÍ KALENDÁŘ online na celý měsíc ÚNOR 2011 najdete zde!


  Stáhnout v PDF

  Přečteno: 2026x

  Rozbalit všechny příspěvky
  Nový komentář

  Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

  Diskuse je zatím prázdná.

  Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte