Lunární kalendář 2011 online - ÚTERÝ 25.1.2011

Měsíc prochází znamením Vah a je v ubývající fázi. Váhy mají vliv na kyčle, játra, krev, ledviny a močový měchýř, udržujte proto ledviny v teple. Neřešte dnes zásadní věci.

Energie dne

Je čas na nová přátelství a vztahy, vládne upřímnost, estetika a kultivovanost. Reakce jsou citlivější. Je těžké být objektivní, ve vzduchu je cítit netrpělivost. Udělejte si čas na sebe, uvolněte se.. Dnes nic zásadního neřešte, počkejte na vhodnější den. Můžete pocítit radost z krásy.

21. lunární den

Tento den je spojen se symbolem Koně a Kočáru. Má dynamickou energii, přináší rozhodnost a odvahu. Mění se struktury našeho nitra i struktury vnější. Energie větru nám v proměně pomáhá, proto buďte venku a oblečte si volnější oděv bílé nebo světlé barvy. Dnes se učte přijímat zodpovědnost, dávejte přátelům sliby, plňte povinnosti, realizujte se v davu. Nebuďte dnes sami, jeďte na výlet. Najděte v sobě rytířské vlastnosti. Dnešek je dnem pohybu, proto můžete odcestovat nebo také změnit bydlení, práci apod. K tomuto dni se váže sedmá čakra Sahasrára, která se nachází na temeni hlavy. Spojuje nás s Vesmírem, s naším Vyšším Já, s univerzální životní silou. Vnímejte tento bod na vrcholu vaší hlavy, zaměřujte dnes na něj pozornost, tím 7.čakru stimulujete a aktivujete. Můžete si představit, jak se skrze ni vlévá z Vesmíru do vašeho těla proud světelné energie a naplňuje vás do té míry, že vyzařujete světlo i do prostoru kolem. Zamručte si "hmmm", to 7.čakru stimuluje.

PRANOSTIKY

 • Lednová zima i na peci je znát

ZDRAVÍ

Ve dnech Vah můžeme cítit především kyčle, boky, močový měchýř a ledviny. V těchto dnech je snadné dostat zánět močového měchýře a ledvin. Dbejte na to, abyste tyto oblasti drželi v teple. Sezení na kamenech nebo vlhké trávě je právě teď to nejhorší. Dobré je odpoledne mezi 15. a 17. hodinou hodně pít, aby se měchýř a ledviny dobře protáhly. Pomáhá i gymnastika zaměřená na kyčelní oblast. Také bychom měli něco udělat pro čištění krve. Vhodné je pít čistící bylinné čaje.

STRAVA

Vhodná zelenina je nyní brokolice, růžičková kapusta, květák. Jezte semínka a ořechy, dělejte si saláty z čerstvé zeleniny. Z masa si můžete dopřát rybu a kuřecí. Vyhněte se příliš tučným a těžkým jídlům. Uvařte si polévku například z čerstvého fenyklu, ZDE najdete recept. Pijte čaje na čištění krve, třeba kopřivový a čaje na posílení ledvin. Doporučujeme chuťově příjemnýJančův ledvinový čaj. Vhodný je také čaj z přesličky. Ve dnech Vah omezte solení. 21. lunární den je vhodný pro výživu jater a krve. Jezte proto červenou řepu, mrkev, granátová jablka, černou ředkev a užívejte byliny posilující játra. Na játra doporučujeme bylinný přípravek LKC.

DOMÁCNOST

Váhy jsou vhodné pro větrání bytu, vyvětrání peřin a matrací venku. Provádějte drobné opravy, domácí práce a nákupy. Můžete zkrášlovat svůj příbytek, dnes máte velmi dobré estetické cítění.

ZAHRADA

Dny Vah jsou dny květu s ubývající silou. Je to neutrální znamení, skoro pro žádnou práci na zahradě není tento den zvlášť nepříznivý ani zvlášť příznivý. Udělejte si pořádek v nářadí, nabruste pilky a nože. Nachystejte si na jaro plánek výsadby. Můžete zastřihnout okrasné dřeviny a muškáty. Odstraňte popraskanou borku z kmenů ovocných stromů, sídlí pod ní v zimě nejrůznější škůdci. Tuto kůru spalte. Škůdce odstraňte také z pokojových rostlin, při ubývajícím Měsíci vám to dobře půjde. Ze stromů odstraňte všechny scvrklé plody, které na nich na podzim zůstaly a suché listy. Zkontrolujte úrody, pokud nemrzne, vyvětrejte sklep.

Ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Váhy
 • Fáze Měsíce: ubýající
 • Lunární den: 21
 • Východ Měsíce: ---- h
 • Západ Měsíce: 09:46 h
 • Živel: vzduch
 • Kvalita dne: vzdušný, světlý
 • Živná kvalita: tuk
 • Ovlivňuje orgány: kyčle, ledviny, měchýř
 • Systém: systém žláz
 • Část rostliny: květ
 • Síla: klesající

Stáhnout v PDF

Přečteno: 1182x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte