Lunární kalendář 2011 online - ÚTERÝ 19.4.2011

Měsíc putuje  znamením Štíra, je v ubývající fázi. Štír ovlivňuje pohlavní orgány a močové cesty. Udělejte si preventivní sedací koupel s řebříčkem lékařským, posílíte tak tyto orgány. Dnes je šance prožít lásku a vášeň.

ENERGIE DNE

Klíčová slova dnešního dne jsou: sexualita, impulzivnost, žárlivost, riziko, citlivost, kritika, vnímavost, náruživost, smyslnost, vynalézavost, nadhled. Připravte se na kritiku i na to, že sami budete více kritizovat, jste dnes více citlivější a proto více zranitelní než jindy. Změny se dnes přijímají velmi těžce, člověk vidí věci černobíle. Zvyk je železná košile. Vládnou sklony k temným věcem. Voda dnes pomáhá zklidnit rozjitřené smysly. Procházka kolem řeky nebo rovnou dovolená u moře jsou výborným lékem. V partnerských vztazích se projevuje smyslnost a náruživost, ale také žárlivost a hádavost. Neřešte dnes finanční záležitosti, necestujte a nezačínejte nové vztahy.

17. lunární den

Tento den má ve znamení Zvon. Je dnem ženské energie, jeho patronkou je bohyně Šakti, která je symbolem ženství. Smějte se, oslavujte, tančete, užívejte si života, dopřejte si svobodu. Je to vhodný den k uzavření sňatku! Nevyvolávejte spory, vyhněte se hněvu a nepijte přílišné množství alkoholu. Snažte se být dnes v harmonii. Dnes je vhodný den pro partnerské vztahy a sexuální kontakty. Sny z dnešní noci se do tří dnů splní. Léčení budou dnes úspěšná. Lidé s poruchami štítné žlázy budou mít větší sklony ke hněvu a hádkám. Více o lunárním dni..

PRANOSTIKY

 • I když kluci v dubnu bez kabátu běží, často hospodáři na úrodu sněží

ZDRAVÍ

Štír působí silně na pohlavní orgány, močový měchýř a močovod. Preventivní sedací koupele s řebříčkem lékařským a přesličkou teď mohou pomoci při různých ženských potížích. Budoucí matky by se měly chránit před každou námahou a dávat pozor, aby neprochladly.

Domácí léčení – recepty

STRAVA

Během III. měsíční fáze. Strava by nyní měla být spíše živá, tepelně neupravovaná, čerstvá. Vhodné je ovoce (ne citrusy), zelenina, luštěniny, česnek, ořechy, semínka, jádra. Ve dnech Štíra se vyhněte kávě, mléku, masu a citrusovým plodům. Jezte hodně vlákniny. Na posílení močových cest jsou vhodné brusinky, pijte tedy brusinkový džus nebo jezte sušené brusinky. Dobře vám udělají i borůvkové čaje, ženský čaj a řebříčkový čaj a bylinné čaje na očistu ledvin a močového ústrojí. Vyzkoušejte nápoje a jídla z jarních rostlin, např. z kopřiv, pampelišky nebo medvědího česneku. Tělo se nyní dobře zbavuje škodlivin a přebytečných tuků, proto provádějte čistící dny, dobře působí čistící a projímavé přípravky. Doporučujeme produkt Triphala a Aloe Vera na očistnou a detoxikační kúru.

KRÁSA

V ubývajícím Měsíci pomáhají kůži detoxikační masáže vhodnými oleji, například santalovým olejem. Provádíme hloubkové čištění pleti, nanášíme pleťové masky a přípravky proti celulitidě. Na vlasy používejte čistící šampony. Tělu nyní prospívá sauna a bylinné koupele.

Vhodné éterické oleje a vůně: santal, santalové dřevo, bergamot, karafiát, orchidej, pačuli, ylang-ylang, levandule, citron

MAGIE

Při ubývajícím Měsíci se provádějí rituály a kouzla na zbavení se různých zlozvyků, nadváhy, negativního působení od druhých lidí, na zlikvidování nemocí, prodej něčeho, na odpoutání se od vztahu, který nechceme, tedy veškerá kouzla k odvrácení či konci čehokoliv špatného nebo nechtěného. Dnes využijte při kouzlení živel Vody. Dnešek je vhodný pro ochranná kouzla, pro milostnou magii, a pro rituály na zbavení se strachu. Vyberte si kouzlo..

DOMÁCNOST

Vyperte prádlo, skvrny půjdou pěkně dolů. Můžete dát pouze poloviční dávku pracího prášku, prádlo přesto bude pěkně vyprané. Také špína z ostatních věcí jde dnes dobře dolů, proto umyjte země, spotřebiče, nábytek a předměty, ze kterých chcete dostat špínu. Umyjte koupelnu, umyvadla a WC, odstraňte vodní kámen. Použijte přírodní čistící přípravek - ocet.

ZAHRADA

Dny Štíra jsou dny květu s klesající silou. Zaléváme a hnojíme pokojové rostliny, stromy a keře. Štír je ideální pro výsadbu a setí. Rostliny vysazené ve Štíru jsou silné a odolné.Vyséváme saláty a další listovou zeleninu, zelené hnojení, okrasné trávy, kapradí a letničky. Dokončujeme výsadbu keřů a stromů s opadavými listy, které mají volné kořeny. Můžeme přesadit pokojové rostliny. Dnes neprovádíme průklest ovocných stromů a keřů, ani kácení stromů. Nezavařujte, neuskladňujte potraviny, mohly by chytnout plíseň. Omyjte květináče a truhlíky, očistěte skla ve skleníku, založte kompost.

Lunární den ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Štír
 • Fáze Měsíce: ubývající
 • Lunární den: 17
 • Východ Měsíce: 22:24 h
 • Západ Měsíce: 06:14 h
 • Živel: voda
 • Kvalita dne: mokrý
 • Živná kvalita: uhlohydráty
 • Ovlivňuje orgány: pohlavní orgány, močovod, močový měchýř
 • Systém: nervový systém
 • Část rostliny: list
 • Síla: klesající
 • LUNÁRNÍ KALENDÁŘ online na celý měsíc DUBEN 2011 najdete zde!

Stáhnout v PDF

Přečteno: 1931x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte