Lunární kalendář 2011 online - ÚTERÝ 18.1.2011

Měsíc putuje ve znamení Raka a je v přibývající fázi. Dnešnímu dni vládne živel voda, nevětrejte tedy peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Také prádlo dnes bude špatně schnout. Žaludku dopřejte jen lehkou stravu, je dnes velmi citlivý.

Energie dne

Dnešek je pod znamením citů. Lidé k sobě mají blíž, mohou však být přecitlivělí. Hlavní slovo má intuice. Ozývá se minulost a různé formy strachů. Vhodný den pro návštěvy rodiny a zvelebování svého obydlí. Láká nás to k vodě, probouzí se romantické sklony. Můžeme pociťovat nervozitu a podrážděnost, jsme dnes snadno ovlivnitelní. Dnes nezahajujte dlouhodobé projekty ani žádné stavby, nepůjčujte peníze.

15. Lunární den

Jeho symbolem je Had. Můžete pocítit svobodu duše i ducha. Máte sklony k různým pokušením, proto pokud chcete být v souladu s energií tohoto dne, praktikujte jakýkoliv druh askeze. Snažte se dnes s nikým nehádat. Dnešní sny vám mohou přinést předpovědi na celý měsíc. Sny vám ukážou vaše tajná přání.

PRANOSTIKY

 • Hojný sníh v lednu, málo vody v dubnu

ZDRAVÍ

Síla, která vládne v tento den vnáší do celkového tělesného pocitu lehký neklid. Převládá vliv na hruď. Rak také ovládá játra, proto nechte noční hýření raději na jiný den, aby játra neměla moc práce. Jste-li choulostiví na játra a žlučník, plíce nebo prsa, pak využijte tento den, aby jste pro tyto orgány učinili něco dobrého. Také žaludek může dnes zlobit (říhání, pálení žáhy), proto se doporučuje lehká strava. Nejezte česnek, cibuli, jablka ani zelí. Jídlo by mělo být pikantnější, avšak ne smažené. Kila jdou nyní snáze nahoru, takže pokrmy volte dietnější. Kdo trpí revmatismem, neměl by dnes větrat polštáře a peřiny na okně nebo na balkoně. Vlhkost by v peří zůstala a vás by provázel celou noc pocit, že na vás táhne.

STRAVA

Dnes vybírejte pouze lehká jídla. Nejezte česnek, cibuli, vejce, jablka ani zelí. Jídlo by nemělo být smažené. Kila jdou nyní snáze nahoru, takže pokrmy volte dietnější. Vhodná je  vařená zelenina, luštěniny, dopoledne ovoce.Jídlo by mělo být horké a pikantní, k pití se dejte kopřivový čaj - čistí slinivku břišní, která je spojena s 15. lunárním dnem. Zítra je vhodný den na půst a pokud toho chcete maximálně využít, je dobré dnešní večeři  již vynechat. Více o odlehčovacím dni se dozvíte v článku o detoxikaci.

KRÁSA

V tento den si nenechávejte stříhat vlasy, nedržely by dobře a cuchaly by se. Je-li to možné, vlasy si dnes ani nemyjte.

DOMÁCNOST

Dnes nevětrejte dům ani nenechávejte peřiny větrat venku, dostala by se vám do nich vlhkost. Prádlo nesušte venku.

ZAHRADA

Dny Raka jsou dny listu s klesající silou. Dnes můžeme zalít a pohnojit pokojové rostliny, dát kompost na trávník. Pokud nemrzne, zalijeme i venkovní dřeviny a trvalky. Zavlažíme také zazimované rostliny. Nepříznivý den je pro zavařování potravin, jejich ukládání a skladování.

Ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Rak
 • Fáze Měsíce: přibývající
 • Lunární den: 15
 • Východ Měsíce: 15:00 h
 • Západ Měsíce: 6:37 h
 • Živel: voda
 • Kvalita dne: mokrý
 • Živná kvalita: uhlohydráty
 • Ovlivňuje orgány: hruď, plíce, žaludek, játra, žlučník
 • Systém: nervový systém
 • Část rostliny: list
 • Síla: klesající

Stáhnout v PDF

Přečteno: 1557x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte