Lunární kalendář 2011 online - ÚTERÝ 17.5.2011

Měsíc putuje  znamením Štíra, dnes je úplněk. Štír ovlivňuje pohlavní orgány a močové cesty. Udělejte si preventivní sedací koupel s řebříčkem lékařským, posílíte tak tyto orgány. Dnes je šance prožít lásku a vášeň.

ENERGIE DNE

Klíčová slova dnešního dne jsou: sexualita, impulzivnost, žárlivost, riziko, citlivost, kritika, vnímavost, náruživost, smyslnost, vynalézavost, nadhled. Připravte se na kritiku i na to, že sami budete více kritizovat, jste dnes více citlivější a proto více zranitelní než jindy. Změny se dnes přijímají velmi těžce, člověk vidí věci černobíle. Zvyk je železná košile. Vládnou sklony k temným věcem. Voda dnes pomáhá zklidnit rozjitřené smysly. Procházka kolem řeky nebo rovnou dovolená u moře jsou výborným lékem. V partnerských vztazích se projevuje smyslnost a náruživost, ale také žárlivost a hádavost. Neřešte dnes finanční záležitosti, necestujte a nezačínejte nové vztahy.

ÚPLNĚK

Při úplňku se projevuje náměsíčnost, nemoci se zhoršují a rány více krvácejí. Zvyšuje se kriminalita a sklon k sebevraždám. Rodí se nejvíce dětí. Lidé pociťují neklid, psychika je napjatá. Časté jsou také změny nálad, emoce jsou nestabilní. Metabolismus pracuje pomaleji, organismus je více oslabený. Ženy bývají podrážděnější a neobjektivní, muži naopak pozorní a vstřícní a mají větší zájem o sex. Úplněk ve Štíru je dobré využít k uctění mrtvých a oslavě všeho, s čím se chceme rozloučit. Zavzpomínejte na své blízké zemřelé, zapalte jim na hřbitově svíčku a rozlučte se s nimi. Jedině pokud se rozloučíme a uzavřeme minulost, může začít růst něco nového. Dejte šanci novému životu. Více o úplňku se dozvíte zde.

15. lunární den

Jeho symbolem je Had. Můžete pocítit svobodu duše i ducha. Máte sklony k různým pokušením, proto pokud chcete být v souladu s energií tohoto dne, praktikujte jakýkoliv druh askeze. Jídlo by mělo být horké a pikantní, k pití se dejte kopřivový čaj - čistí slinivku břišní, která je spojena s 15. lunárním dnem. Vyhněte se zelí, česneku, cibuli, vejcím a jablkům, vedlo by to k podráždění žaludku. Snažte se dnes s nikým nehádat. Dnešní sny vám mohou přinést předpovědi na celý měsíc. Více o lunárním dni..

PRANOSTIKY

 • Hojný květ – plný úl

ZDRAVÍ

Štír působí silně na pohlavní orgány, močový měchýř a močovod. Preventivní sedací koupele s řebříčkem lékařským a přesličkou teď mohou pomoci při různých ženských potížích. Budoucí matky by se měly chránit před každou námahou a dávat pozor, aby neprochladly.

Domácí léčení – recepty

STRAVA

Při úplňku nejvíce přibíráme na váze, proto je vhodné udělat si dnes půst nebo odlehčovací den. Pijte pouze zeleninové a ovocné šťávy. Začíná III. měsíční fáze, kdo se necítí na půst, měl by mít v jídelníčku dnes živou a čerstvou stravu, jako je zelenina, ovoce, luštěniny, semínka, ořechy a jádra. Vyzkoušejte nápoje a jídla z jarních rostlin, např. z mladých kopřiv nebo medvědího česneku. Na posílení močových cest jsou vhodné brusinky, pijte tedy brusinkový džus nebo jezte sušené brusinky. Dobře vám udělají i borůvkové čaje, ženský čaj a řebříčkový čaj. Pijte minerálky a bylinné čaje na očistu ledvin a močového ústrojí. Doporučujeme začít detoxikační kúru Triphala.

KRÁSA

Dnes se vše dobře vstřebává. Udělejte vlasům zábal, doporučujeme vlasový olej z himalájských bylin Hair Plus. Můžete udělat výživný zábal také na ruce. Prospěje vám celková masáž těla vyživujícími oleji.

Vhodné éterické oleje a vůně: santal, santalové dřevo, bergamot, karafiát, orchidej, pačuli, ylang-ylang, levandule, citron

MAGIE

Při úplňku je vliv čarování obrovský. Přivolává se dobro, láska a nová síla. Ve Štíru mají magické obřady obzvlášť sílu, čaruje se proti strachu a zranitelnosti, provádí se milostná magie, ochranná kouzla a rituály na zbavení se strachu. Vyberte si kouzlo..

DOMÁCNOST

Vyperte prádlo, skvrny půjdou pěkně dolů. Můžete dát pouze poloviční dávku pracího prášku, prádlo přesto bude pěkně vyprané. Také špína z ostatních věcí jde dnes dobře dolů, proto umyjte země, spotřebiče, nábytek a předměty, ze kterých chcete dostat špínu. Umyjte koupelnu, umyvadla a WC, odstraňte vodní kámen. Použijte přírodní čistící přípravek - ocet.

ZAHRADA

Dny Štíra jsou dny květu s klesající silou. Zaléváme a hnojíme pokojové rostliny a trvalky. Za úplňku neprovádíme řez a výsevy, neprovádíme průklest ovocných stromů a keřů, ani kácení stromů. Nezavařujte, neuskladňujte potraviny, mohly by chytnout plíseň. Očistěte zahradní náčiní.

Lunární den ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Štír
 • Fáze Měsíce: úplněk 13:09 h
 • Lunární den: 15
 • Východ Měsíce: 21:13 SELČ
 • Západ Měsíce: 04:45 SELČ
 • Živel: voda
 • Kvalita dne: mokrý
 • Živná kvalita: uhlohydráty
 • Ovlivňuje orgány: pohlavní orgány, močovod, močový měchýř
 • Systém: nervový systém
 • Část rostliny: list
 • Síla: klesající
 • LUNÁRNÍ KALENDÁŘ online na celý měsíc KVĚTEN 2011 najdete zde!

Stáhnout v PDF

Přečteno: 2198x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte