Lunární kalendář 2011 online – ÚTERÝ 1.2.2011

Měsíc putuje ve znamení Kozoroha a je v ubývající fázi. Kozoroh působí na kolena, kyčle, klouby a má vliv i na kůži. Nepodnikejte dnes dlouhé procházky ani horské túry. Je vhodný den na manikúru a pedikúru.

Energie dne

Daří se v obchodu i v zaměstnání, věci se skvěle organizují a plánují, pravidla se dodržují. Vládne autorita. Jasně rozlišujeme, co je správné a co ne.  Vhodný den na pořádání kurzů, seminářů a přednášek a pro začátek nových projektů. Emoce dnes stojí stranou, rozum a materialismus je v popředí. Nenechte se zaskočit chladnějším jednáním a kritikou, je tendence k pesimismu. Můžete mít pocit, že vám nikdo nerozumí. Na druhé straně se ale můžete dočkat odměny či zvýšení platu, vaše práce bude oceněna, přibude vám s tím však také více povinností. Láska, která vznikne tento den, má předpoklad vydržet navždy.

28. lunární den

Symboly tohoto dne jsou Karma a Lotos. Dnes můžeme poznat a pochopit cíl našeho života a také ho dosáhnout. Otevírají se čakry (energetická centra v těle), snažte se proto dnes co nejvíce očišťovat své tělo, emoce i mysl. Můžete prožít duchovní prozření! Dnes mají svůj den věštkyně, jasnovidci a lidé zabývající se parapsychologií a ezoterikou. Je vhodný den pro práci se sny. Díky nim můžete pochopit, co se s vámi právě děje. Pokud ve snu létáte, jste na vysoké energetické úrovni. Skvělý den na koupi domu či jeho opravu. Oči dnes budou přecitlivělé, chraňte je před ostrým světlem a nedívejte se na TV.

PRANOSTIKY

 • Únor bílý - pole sílí

ZDRAVÍ

V těchto dnech zbytečně nezatěžujte nohy, obzvlášť  kolena, mohlo by to mít trvalejší následky. Nevydávejte se po delší pauze nebo jako začátečník na horské túry a dlouhé procházky. Při každém pohybu jsou teď kolena velmi namáhaná. Kdo má s koleny problémy, ať je zpevní ortézou nebo obinadlem. Fotbalisté, kteří mají porušený meniskus, by rozhodně neměli trénink přehánět. Obklady kolen jako prevence nebo léčba vykonají velmi dobré služby. Také pro ostatní kosti a klouby je teď možné udělat něco dobrého. Vhodná jsou cvičení na rozhýbání a zahřátí kloubů a natahovací cviky.  Jezte stravu bohatou na vápník. Doporučujeme masážní zahřívající olej na svaly a klouby Flexn oil.

STRAVA

Je ovlivňován lymfatický systém. Připravujte si převážně tepelně upravenou stravu. Vyhněte se těžkým jídlům. Pijte čaj s měsíčkem a zeleninové šťávy z kořenové zeleniny (mrkvová, celerová, šťáva z červené řepy…).

KRÁSA

Dnes je vhodný den pro péči  o nehty na nohou i rukou, pro stříhání a pilování. Nehty ostříhané v Kozorohu jsou tvrdé, hodně vydrží a nelámou se tak snadno. Na manikúru a pedikúru byste dnes proto neměli zapomenout. Není vhodné ale stříhat a upravovat zarostlé nehty, stále by dorůstaly špatně. Výjimkou je úprava nehtového lůžka. Poté nehty ponořte do zahřátého mandlového či olivového oleje. Je účinné ošetřování tvrdošíjné plísně nohou a nehtů, odstraňování a ošetřování bradavic, vytrhávání obočí a depilace. Vhodný den na masáž ušních boltců, píchnutí ušních dírek, aplikaci ušních svíček a péči o uši.  Navštivte zubaře, aby vám odstranil zubní kámen. Udělají vám dobře masáže celého těla a sauna. Ájurvéda doporučuje každodenní masáž všech kloubů zahřátým sezamovým olejem. Masírujeme krouživými pohyby, olej necháme působit 20 minut, poté se opláchneme teplou vodou.

Vhodné éterické oleje a vůně: máta, mateřídouška, citron, grep, mandarinka, lemongrasss, verbena, myrtha

DOMÁCNOST

Odstraňte vodní kámen z domácích přístrojů a sanitárního zařízení. Šetřete přírodu a vyzkoušejte na to místo chemických přípravků obyčejný ocet. Udělá vám stejnou službu. Dejte šaty do čistírny. Uspořádejte si doma i v práci vše, v čem máte chaos, ať jsou to rodinné fotografie nebo prádlo v zásuvkách či hromada nevyřízených dokumentů na pracovním stole. Opravy provedené dnes nebudete již muset opakovat. Postavené a vyrobené předměty budou mít dlouhou životnost.

MAGIE

Doporučují se rituály pro získání bohatství, úspěchu a slávy a ochranné rituály

ZAHRADA

Dny Kozoroha jsou dny kořene se stoupající silou. Den je příznivý pro mýcení a odstraňování náletových dřevin. Zlikvidujte nemocné a staré stromy. Pokud je půda zmrzlá, pařezy vyjmete z půdy až na jaře. Opravte plot a cestu, založte kompost. Bude úspěšný boj proti  škůdcům žijícím v zemi. Pohnojte pokojové rostliny se slabou tvorbou kořenů. Udělejte si pořádek v zahradním náčiní, opravte poškozené nářadí.

VE ZKRATCE:

 • Měsíc ve znamení: Kozoroh
 • Fáze: ubývající
 • Lunární den: 28
 • Východ Měsíce: 05:54 h
 • Západ Měsíce: 14:14 h
 • Živel: Země
 • Kvalita dne: chladný
 • Živná kvalita: sůl
 • Ovlivňuje orgány: kolena, kyčle, klouby, kůže
 • Systém:  krevní oběh
 • Část rostliny: kořen
 • Síla: stoupající

LUNÁRNÍ KALENDÁŘ online na celý měsíc ÚNOR 2011 najdete zde!


  Stáhnout v PDF

  Přečteno: 1641x

  Rozbalit všechny příspěvky
  Nový komentář

  Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

  Diskuse je zatím prázdná.

  Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte