Lunární kalendář 2011 online - STŘEDA 9.2.2011

Měsíc přibývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné odvary. Můžete dělat plány do budoucna a řešit finanční záležitosti.

Energie dne

Klíčová slova dnešního dne jsou: stabilita, jistota, finance, klid, zdvořilé jednání, materiální zabezpečení, vznešenost, plánování do budoucna. Dnes se „držíme při zemi“, nemáme tendenci riskovat, ani dělat náhlé změny. Jakékoliv dnešní rozhodnutí je trvalé, den je příznivý pro řešení finančních záležitostí. Proto je vhodné dnes dlouhodobě plánovat, založit spoření nebo začít větší projekty a díla.

8. lunární den

Jeho symbolem je bájný pták Fénix. Je to den proměny a odpuštění. Je vhodný na začátek detoxikační kúry nebo půstu. Je dobré navždy uzavřít minulost. Dnešku vládne alchymie, můžete si připravit lék na svoji nemoc, bude mít maximální účinnost. Dnes však nedělejte nic s ohněm. V těle probíhají velké biochemické změny a reakce. Nejvíce je ovlivňován žaludek a střeva, proto proveďte jejich očistu. Udělejte si půst nebo odlehčovací den.

PRANOSTIKY

 • Únor netrhne-li rohem, šlehne ocasem

ZDRAVÍ

Měsíc prochází znamením Berana, je silně ovlivňována oblast krku. Pozor na jízdu v autě s otevřenými okýnky, mohla by vám ztuhnout šíje. Zvýšené nebezpečí krčních zánětů, bolestí v krku, chrapot, nachlazení. Chraňte krk šálou nebo šátkem. Pijte preventivně čaj proti chrapotu nebo zánětu mandlí, působí v tento den obzvlášť dobře, stejně jako jiné léky proti zánětům v krku. Vhodný je odvar ze šalvěje. Býk působí také na orgány řeči, čelisti, zuby, mandle, štítnou žlázu, šíji, hlas a uši. Pro člověka, který nemá cvik, se může projev dnes vyslovený stát utrpením a skončit chraptivým skřehotáním. Především v chladném dni by ani uši dnes neměli zůstat nechráněné. Jsou teď choulostivější na průvan a hluk. Namasírujte si jemně krk s esenciálním olejem na 5.čakru. Kápněte si do ucha kapičku třezalkového oleje, předejdete leckterým ušním chorobám. Dobře vám udělá jemná masáž šíje a uvolňující cviky na krční páteř. Štítnou žlázu stimulujete cvikem zvaným "svíčka".

Lidový lék proti škrábání v krku

Připravíme si kostku měkkého tvarohu, necháme ho odležet, aby nebyl studený. Utřeme 5 stroužků česneku a smícháme s tvarohem. Tuto směs naneseme na gázu, kterou přiložíme jako obklad na krk. Necháme působit 2 hodiny. Současně kloktáme šalvějový čaj.

STRAVA

Živná kvalita je sůl. Její účinky v organismu se zesilují, proto se snažte méně solit, aby nebyli ledviny přetížené. Jezte ryby, dodají vám jód, který je důležitý pro činnost štítné žlázy. Pijte čaje proti nachlazení. Jezte živou stravu, tzn. zeleninové saláty, semínka, klíčky, mořské řasy. Dávejte si menší porce než obvykle, v přibývajícím Měsíci rychle nabíráme kila. Z ovoce jezte jablka a banány. Do jídelníčku zařaďte potraviny či potravinové doplňky s vitaminem C a B, hořčíkem a zinkem. Dnes nepijte mléko.

KRÁSA

Všechny výživné krémy, zábaly a masky se v tyto dny dobře vstřebávají.

Vyživující maska z droždí

50 g droždí, 6 lžic mléka, pšeničné otruby

Droždí rozdrobíme a rozetřeme s trochou mléka. poté přilijeme zbylé mléko a přisypeme pšeničné otruby, kterými směs zahustíme. Masku nanášíme na pleť a dekolt a necháme působit 30 minut. Poté smyjeme vlažnou vodou. Tato maska je vhodná pro všechny typy pleti.

Vhodné éterické oleje a vůně: jasmín, anýz, verbena, lilie, hyacint, při nachlazení eukalyptus, ravensára, čajovník

MAGIE

V přibývajícím Měsíci se provádějí rituály a kouzla na přivolání či podpoření čehokoliv (lásky, zaměstnání, sebejistoty, majetku, moudrosti, plodnosti, zdraví, štěstí..) Dnes využíváme živel Země.

ZAHRADA

Dny Býka jsou dny kořene se stoupající silou. Zakryjeme kompost, aby bakterie mohly lépe pracovat na rozkládání zahradního bioodpadu. Do truhlíků a vyhřívaných skleníků vyséváme ranou kořenovou zeleninu, dáme předklíčít rané brambory. Je vhodné prokypřit rostlinám půdu a odstranit sníh ze stálezelených dřevin. Jestli nemrzne, můžete již zrýt záhony. Ven můžete vysévat mrkev a petržel.

Ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Býk
 • Fáze Měsíce: přibývající
 • Lunární den: 8
 • Východ Měsíce: 9:08 h
 • Západ Měsíce: ---- h
 • Živel: země
 • Kvalita dne: chladný
 • Živná kvalita: sůl
 • Ovlivňuje orgány: krk, hrdlo, orgány řeči, zuby, čelisti, šíje, mandle, uši, štítná žláza
 • Systém: krevní oběh
 • Část rostliny: kořen
 • Síla: stoupající

LUNÁRNÍ KALENDÁŘ online na celý měsíc ÚNOR 2011 najdete zde!


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1367x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte