Lunární kalendář 2011 online - STŘEDA 5.1.2011

Měsíc putuje ve znamení Kozoroha, dnes je novoluní. Kozoroh působí na kolena, kyčle, klouby a má vliv i na kůži. Nepodnikejte dnes dlouhé procházky ani horské túry. Je vhodný den na manikúru a pedikúru.

Energie dne

Daří se v obchodu i v zaměstnání, věci se skvěle organizují a plánují, pravidla se dodržují. Vládne autorita. Vhodný den na pořádání kurzů, seminářů a přednášek. Také pro začátek nových projektů. Emoce dnes stojí stranou, rozum a materialismus je v popředí. Nenechte se zaskočit chladnějším jednáním a kritikou, je tendence k pesimismu.

2. lunární den

Jeho symbolem je Roh hojnosti. Buďte štědří k ostatním, vyvarujte se agrese a lakoty. Tento den je dobré využít pro očistu těla formou půstu, lázně nebo sauny. Tělo nám dává signály o našich postojích a myšlenkách. Pokud se nám z někoho nebo z něčeho „dělá zle“, znamená to, že nám tento člověk nebo tohle škodí. Dnes můžete obdržet důležitou informaci, která vás bude provázet celý měsíc. Vnímejte dobře informace, které k vám přicházejí a promyslete, jak by se daly využít. Začněte realizovat svoje plány. Rozlišujte, co skutečně potřebujete a co ne. Jezte dnes jídlo, které je plnohodnotné a výživné, ne jen prázdné kalorie.

PRANOSTIKY

 • Když roste tráva v lednu, roste špatně v červnu.

ZDRAVÍ

V těchto dnech zbytečně nezatěžujte kosti a kolena, mohlo by to mít trvalejší následky. Nevydávejte se po delší pauze nebo jako začátečník na horské tůry a dlouhé procházky. Chirurgové a ortopedové v horských oblastech velmi dobře vědí, kdy Měsíc prochází Kozorohem. Při každém pohybu jsou teď kolena velmi namáhaná. Fotbalisté, kteří mají porušený meniskus, by rozhodně neměli trénink přehánět. Obklady kolen jako prevence nebo léčba vykonají velmi dobré služby. Také pro ostatní kosti a klouby je teď možné udělat něco dobrého.

KRÁSA

Dnes je vhodný den pro péči  o nehty na nohou i rukou, pro stříhání a pilování. Nehty ostříhané v Kozorohu jsou tvrdé, hodně vydrží a nelámou se tak snadno. Na manikúru a pedikúru byste dnes proto neměli zapomenout. Není vhodné ale stříhat a upravovat zarostlé nehty, stále by dorůstaly špatně. Výjimkou je úprava nehtového lůžka. Je účinné ošetřování tvrdošíjné plísně nohou a nehtů, odstraňování a ošetřování bradavic, odstraňování chloupků na těle, vytrhávání obočí. Dnes pomůže péče o problémovou pleť ve formě čištění, masky a zábalu.

STRAVA

Je ovlivňován mozek, cévní soustava a krevní oběh. Jezte dostatek ořechů, obsahují vitaminy potřebné pro nervovou soustavu. Připravujte si převážně syrovou stravu. Vyhněte se sladkostem a alkoholu! Vhodné jsou čaje z meduňky, měsíčku a třezalky. Z těchto bylin si můžete připravit také koupel.

ZAHRADA

Dny Kozoroha jsou dny kořene se stoupající silou. Protože je dnes novoluní, ořežte a ošetřete nemocné stromy a ostříhejte špatně rostoucí pokojové květiny. Opravte plot a cestu. Pokud nemrzne, tak založte kompost nebo ho přehažte a provzdušněte. Bude úspěšný boj proti  škůdcům žijícím v zemi. Pohnojte pokojové rostliny se slabou tvorbou kořenů.

Ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Kozoroh
 • Fáze: přibývající
 • Lunární den: 2
 • Východ Měsíce: 8:28 h
 • Západ Měsíce: 17:38 h
 • Živel: země
 • Kvalita dne: chladný
 • Živná kvalita: sůl
 • Ovlivňuje orgány: kolena, kyčle, klouby, kůže
 • Systém:  krevní oběh
 • Část rostliny: kořen
 • Síla: stoupající

 • Stáhnout v PDF

  Přečteno: 1948x

  Rozbalit všechny příspěvky
  Nový komentář

  Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

  Diskuse je zatím prázdná.

  Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte