Lunární kalendář 2011 online - STŘEDA 26.1.2011

Měsíc putuje ve znamení Štíra, je v ubývající fázi. Silvestr bude spojen s láskou, touhou a vášní. Dobře si vyberte společnost, ve které dnešní den budete trávit. Neberte si dnes nic osobně, nenechte se vyprovokovat k hádce.

Energie dne

Klíčová slova dnešního dne jsou : sexualita, impulzivnost, žárlivost, riziko, citlivost, kritika, vnímavost, náruživost, smyslnost, vynalézavost, nadhled. Připravte se na kritiku i na to, že sami budete více kritizovat, jste dnes více citlivější a proto více zranitelní než jindy. Změny se dnes přijímají velmi těžce, člověk vidí věci černobíle. Zvyk je železná košile. Vládnou sklony k temným věcem. Voda dnes pomáhá zklidnit rozjitřené smysly. Procházka kolem řeky nebo rovnou dovolená u moře jsou výborným lékem. V partnerských vztazích se projevuje smyslnost a náruživost, ale také žárlivost a hádavost. Neřešte dnes finanční záležitosti, necestujte a nezačínejte nové vztahy.

22. lunární den

Symbolem je Slon a je  to den magie. Přes ni získáváme moudrost a skryté informace. Jakékoliv věštění vám dnes půjde neobvykle lehce a bude silné a hluboké. Můžete zkusit automatickou kresbu. Všímejte si věcí, symbolů a čísel kolem sebe, možná, že vám také chtějí něco říct. Vhodný den pro studium. Nehezké obrazy a věci, které se vám nelíbí nebo z nich nemáte dobrý pocit, odneste z domu. Dnes můžete poznat, co je pro vás dobré a co špatné. Dopřejte si dostatek dobrého jídla, přichází s ním energie. Buďte štědří k sobě i k ostatním. Budete mít sny, které předvídají budoucnost.

PRANOSTIKY

 • Když není konec ledna studený, únor to dvakrát nahradí

ZDRAVÍ

Štír působí silně na pohlavní orgány, močový měchýř a močovod. Preventivní sedací koupele s řebříčkem lékařským a přesličkou teď mohou pomoci při různých ženských potížích. Budoucí matky by se měly chránit před každou námahou. 22.lunární den zatěžuje klouby  a bederní páteř, nenoste těžké věci a na ven si vyberte  dnes pohodlnou obuv.

STRAVA

Vhodné jídlo jsou nyní ryby a mořské plody se zeleninovým salátem. Na posílení močových cest jsou vhodné brusinky, pijte tedy brusinkový džus nebo jezte sušené brusinky. Hodí se i borůvkové čaje. Jezte hodně vlákniny. Z ovoce se doporučuje spíše sušené ovoce, např. fíky, datle..

KRÁSA

V ubývajícím Měsíci pomáhají pleti a kůži detoxikační masáže vhodnými oleji a krémy, čistící pleťové masky a přípravky na celulitidu. Na vlasy používejte čistící šampony.

DOMÁCNOST

Vyperte prádlo, skvrny půjdou pěkně dolů. Můžete dát pouze poloviční dávku pracího prášku, prádlo přesto bude pěkně vyprané. Také špína z ostatních věcí jde dnes dobře dolů, proto umyjte země, spotřebiče, nábytek a předměty, ze kterých chcete dostat špínu. Umyjte koupelnu, umyvadla a WC, odstraňte vodní kámen.

ZAHRADA

Dny Štíra jsou dny květu s klesající silou.  Zaléváme a hnojíme pokojové rostliny a stálezelené jehličnany (ne v mrazu). Vyséváme na záhony semena, které musejí před vyklíčením projít mrazem. Vyséváme také semena do vyhřívaných skleníků nebo do květináčků na parapet. Dnes neprovádíme průklest ovocných stromů a keřů, ani kácení stromů. Nezavařujte, neuskladňujte potraviny, mohly by chytnout plíseň.

Ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Štír
 • Fáze Měsíce: ubývající
 • Lunární den: 22
 • Východ Měsíce: 00:35 h
 • Západ Měsíce: 10:12  h
 • Živel: voda
 • Kvalita dne: mokrý
 • Živná kvalita: uhlohydráty
 • Ovlivňuje orgány: pohlavní orgány, močovod, močový měchýř
 • Systém: nervový systém
 • Část rostliny: list
 • Síla: klesající

Stáhnout v PDF

Přečteno: 1350x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte