Lunární kalendář 2011 online – STŘEDA 23.2.2011

Měsíc putuje  znamením Štíra, je v ubývající fázi. Štír ovlivňuje pohlavní orgány a močové cesty, proto sedací koupele s řebříčkem lékařským nyní mohou pomoci při různých ženských potížích. Je šance prožít lásku a vášeň.

Energie dne

Klíčová slova dnešního dne jsou: sexualita, impulzivnost, žárlivost, riziko, citlivost, kritika, vnímavost, náruživost, smyslnost, vynalézavost, nadhled. Připravte se na kritiku i na to, že sami budete více kritizovat, jste dnes více citlivější a proto více zranitelní než jindy. Změny se dnes přijímají velmi těžce, člověk vidí věci černobíle. Zvyk je železná košile. Vládnou sklony k temným věcem. Voda dnes pomáhá zklidnit rozjitřené smysly. Procházka kolem řeky nebo rovnou dovolená u moře jsou výborným lékem. V partnerských vztazích se projevuje smyslnost a náruživost, ale také žárlivost a hádavost. Neřešte dnes finanční záležitosti, necestujte a nezačínejte nové vztahy.

21. lunární den

Tento den je spojen se symbolem Koně a Kočáru. Má dynamickou energii, přináší rozhodnost a odvahu. Mění se struktury našeho nitra i struktury vnější. Energie větru nám v proměně pomáhá, proto buďte venku a oblečte si volnější oděv bílé nebo světlé barvy. Dnes se učte přijímat zodpovědnost, dávejte přátelům sliby, plňte povinnosti, realizujte se v davu. Nebuďte dnes sami, jeďte na výlet. Najděte v sobě rytířské vlastnosti. Dnešek je dnem pohybu, proto můžete odcestovat nebo také změnit bydlení, práci apod. K tomuto dni se váže sedmá čakra Sahasrára, která se nachází na temeni hlavy. Spojuje nás s Vesmírem, s naším Vyšším Já, s univerzální životní silou. Vnímejte tento bod na vrcholu vaší hlavy, zaměřujte dnes na něj pozornost, tím 7.čakru stimulujete a aktivujete. Můžete si představit, jak se skrze ni vlévá z Vesmíru do vašeho těla proud světelné energie a naplňuje vás do té míry, že vyzařujete světlo i do prostoru kolem. Zamručte si "hmmm", to 7.čakru stimuluje. Doporučujeme éterický olej na 7.čakru.

PRANOSTIKY

 • Když skřivánek v únoru zazpívá, velká zima potom bývá

ZDRAVÍ

Štír působí silně na pohlavní orgány, močový měchýř a močovod. Preventivní sedací koupele s řebříčkem lékařským a přesličkou teď mohou pomoci při různých ženských potížích. Budoucí matky by se měly chránit před každou námahou a dávat pozor, aby neprochladly.

STRAVA

Vhodné jídlo jsou nyní ryby a mořské plody se zeleninovým salátem. Na posílení močových cest jsou vhodné brusinky, pijte tedy brusinkový džus nebo jezte sušené brusinky. Dobře vám udělají i borůvkové čaje. Jezte hodně vlákniny. Z ovoce se doporučuje spíše sušené ovoce, např. fíky, datle.. Tělo se nyní dobře zbavuje škodlivin a přebytečných tuků, proto provádějte čistící dny. Dobře působí čistící a projímavé přípravky. Doporučujeme produkt Triphala. Pijte bylinné čaje na očistu ledvin a močového ústrojí.

KRÁSA

V ubývajícím Měsíci pomáhají kůži detoxikační masáže vhodnými oleji, například santalovým olejem. Provádíme hloubkové čištění pleti, nanášíme pleťové masky a přípravky proti celulitidě. Na vlasy používejte čistící šampony. Tělu nyní prospívá sauna a bylinné koupele.

Vhodné éterické oleje a vůně: santal, bergamot, karafiát

MAGIE

Při ubývajícím Měsíci se provádějí rituály a kouzla na zbavení se různých zlozvyků, nadváhy, negativního působení od druhých lidí, na zlikvidování nemocí, prodej něčeho, na odpoutání se od vztahu, který nechceme, tedy veškerá kouzla k odvrácení či konci čehokoliv špatného nebo nechtěného. Dnes využijte při kouzlení živel Vody. Dnešek je vhodný pro ochranná kouzla, pro milostnou magii, a pro rituály na zbavení se strachu.

DOMÁCNOST

Vyperte prádlo, skvrny půjdou pěkně dolů. Můžete dát pouze poloviční dávku pracího prášku, prádlo přesto bude pěkně vyprané. Také špína z ostatních věcí jde dnes dobře dolů, proto umyjte země, spotřebiče, nábytek a předměty, ze kterých chcete dostat špínu. Umyjte koupelnu, umyvadla a WC, odstraňte vodní kámen. Použijte přírodní čistící přípravek - ocet.

ZAHRADA

Dny Štíra jsou dny květu s klesající silou. Zaléváme a hnojíme pokojové rostliny a stálezelené jehličnany (ne v mrazu). Vegetační klid většiny rostlin končí, zvyšujeme proto zálivku a rostliny vyneseme na světlo. Vyséváme na záhony semena, které musejí před vyklíčením projít mrazem. Vyséváme také semena do vyhřívaných i studených skleníků nebo do květináčků na parapet. Sázíme keře a stromy s opadavými listy, které mají volné kořeny. Dnes neprovádíme průklest ovocných stromů a keřů, ani kácení stromů. Nezavařujte, neuskladňujte potraviny, mohly by chytnout plíseň. Omyjte květináče a truhlíky, očistěte skla ve skleníku.

Ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Štír
 • Fáze Měsíce: ubývající
 • Lunární den: 21
 • Východ Měsíce: na obloze
 • Západ Měsíce: 8:48 h
 • Živel: voda
 • Kvalita dne: mokrý
 • Živná kvalita: uhlohydráty
 • Ovlivňuje orgány: pohlavní orgány, močovod, močový měchýř
 • Systém: nervový systém
 • Část rostliny: list
 • Síla: klesající

LUNÁRNÍ KALENDÁŘ online na celý měsíc ÚNOR 2011 najdete zde!


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1387x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte