Lunární kalendář 2011 online - STŘEDA 2.2.2011

Měsíc putuje ve znamení Vodnáře a je v ubývající fázi. Vodnář působí na lýtka, kotníky a žíly. Nepřetěžujte dnes tyto části těla dlouhým chozením nebo stáním, raději se nechte svézt. Vhodný den pro návštěvu rodiny a přátel.

Energie dne

Dnes se vládne vzdušná energie Vodnáře, je čas nových nápadů a plánů. Přitahuje nás vše tajemné,  vzrušující a zvláštní, projevuje se vztah k umění. Toužíme po nezávislosti, nenecháme se nijak ovlivňovat, chceme být originální. Nikdo nám nesmí do ničeho mluvit, potřebujeme čas pro sebe na uvědomění si vlastních životních cílů. Zajímá nás, co se děje kolem, i to, jak se věci budou vyvíjet do budoucna. Můžeme plánovat pracovní projekty. Máme plno nápadů, ale stavíme také vzdušné zámky. Dobrý přítel po boku nám pomůže tyto plány postavit na reálný základ. V partnerských vztazích máme spíše citový odstup, ale soucítíme s potřebnými, kterým máme tendenci pomáhat.

29. lunární den

Jeho symbolem je Chobotnice. Tento den se pokládá za satanský den, proto si dělejte ochrany před zlem. Nepříjemnosti nejsou dnes žádnou výjimkou, pokládejte je ale za příznivé a přijímejte je s vděkem, neboť znamenají to, že nesloužíte tmě. Mohou se dostavit depresivní stavy. Udělejte si očistný rituál: stoupněte si na 10 minut do nádoby se slanou vodou, teplota vody vám musí být příjemná, spíše chladnější, a představujte si, že vše negativní z vás odchází do vody. Poté vodu vylijte na pozemek za domem s přáním, aby Země přetransformovala negativní energii z vody na Světlo a Lásku.  Doporučujeme dnes vykuřovadlem očistit místnosti, vhodné je kadidlo, pelyněk nebo šalvěj. Kouř vyhání zlo. Očistěte si také jídlo a pití – buď modlitbou, nebo nad ním udělejte kříž či magický kruh. Jezte vědomě, nečtěte u jídla ani se nedívejte na televizi. Nemluvte při jídle o špatných věcech. Dnešní sny mají prorocký význam.

PRANOSTIKY

 • Když na Hromnice sněží a je větrno, není jaro již vzdáleno
 • Do Hromnic padá sníh na seno, po Hromnicích na otavy
 • Přejdou-li Hromnice, mráz číhá nedaleko
 • O Hromnicích je hospodáři milejší vlk na dvorku, nežli slunce na obloze
 • Vlhké Hromnice - hospodářova radost, mrazivé - starost
 • Na Hromnice půl zimy, půl krajíce a půl píce
 • Je-li na Hromnice jasný den, přijde ještě mnohá sněžná žeň
 • Kde se na Hromnice pracuje, tam uhodí hrom
 • Na Hromnice zima s jarem potkají se

ZDRAVÍ

Vodnář působí na lýtka, kotníky a žíly. Objevují se  záněty žil. Kdo má sklon ke křečovým žilám, měl by se v těchto dnech vyhnout delšímu stání, obyčejná procházka po městě se může ve Vodnáři stát zlým snem. Nohy si během dne  pokládejte nahoru a lýtka potírejte vhodnou mastí proti křečovým žilám. Unaveným nohám udělá dobře sprchování střídavě studenou a teplou vodou a masáže ve směru od kotníků nahoru. V tyto dny by se neměly provádět operace křečových žil. Kdo dnes bude mít křeče v lýtkách, měl by do stravy zařadit více hořčíku. Ten se nachází například ve slunečnicových semínkách.

Provádíme natahovací cviky na podporu krevního oběhu. Cviky s nohama nahoře jsou tedy vhodné, např."svíčka".

KRÁSA

Vhodný den pro barvení a tónování vlasů. Dopřejte si relaxační koupel a masáž. Postačí uvolňující koupel chodidel, kdy do vaničky přidáte koupelovou sůl. Při masírování nohou a lýtek je však třeba opatrnosti, masáž provádějte velmi jemně a směrem k srdci. Je třeba vyhnout se větší fyzické námaze, hýčkejte si nohy speciálními ošetřujícími přípravky. Doporučujeme Krém na nohy s minerály z mrtvého moře. Dnes je vhodný den na pleťovou masku, která působí rozšířené žilky v obličeji. Sauna a masáže podpoří krevní oběh, který je v této měsíční fázi aktivizován.

Vhodné éterické oleje a vůně: fialka, tymián, citron, mimóza

STRAVA

Je ovlivňován krevní oběh. Strava by měla být převážně syrová, živá. Nekonzumujte vejce a tučná jídla. Již nyní je vhodný den na zahájení odlehčovací diety, jelikož zítra je novoluní. Večeři proto dnes již vynechejte, pijte čistící čaje a čaje z květů rostlin.

DOMÁCNOST

V domě vyvětráme, můžeme provést i větší úklid.

MAGIE

Doporučuje se studium nevyřešených záhad a tajemných věcí.

ZAHRADA

Dny Vodnáře jsou dny květu se stoupající silou. Nejsou to však příliš vhodné dny pro práce na zahradě, je dobré omezit se na nejnutnější. Vodnář je na zahradě, na poli a v lese spíš neplodným znamením. Nemusíte-li, tak dnes žádné rostliny nezalévejte. Můžete alespoň opravit plot. Určitě dnes nepřesazujte žádné pokojové rostliny, špatně by zakořenily. Prohlédněte zazimované rostliny, odstraňte jejich poškozené části.

Ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Vodnář
 • Fáze Měsíce: ubývající
 • Lunární den: 29
 • Východ Měsíce: 06: 57 h
 • Západ Měsíce: 16:31 h
 • Živel: Vzduch
 • Kvalita dne: vzdušný, světlý
 • Živná kvalita: tuk
 • Ovlivňuje orgány: lýtka, žíly, kotníky, bérce
 • Systém: systém žláz
 • Část rostliny: květ
 • Síla: stoupající

LUNÁRNÍ KALENDÁŘ online na celý měsíc ÚNOR 2011 najdete zde!


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1538x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte