Lunární kalendář 2011 online - SOBOTA 26.2.2011

Měsíc putuje do 20:31 h ve Střelci a je v ubývající fázi. Udělejte si krátkou procházku na čerstvém vzduchu a večer si dopřejte masáž nohou a bylinnou koupel.

Energie dne

Je cítit neklid, člověka to někam táhne, nevydrží na jednom místě, dostavuje se touha cestovat, poznávat nové lidi, ale také oprašovat stará přátelství. Jsme otevření, upřímní, bezstarostní, ale i nezodpovědní. Dochází k hádkám a výbušným reakcím. Nechybí elán do sportu a do učení se novým věcem. Ideální čas pro uzavírání nových obchodů, zakládání firem, pro investice, plánování a nové projekty. Na vášnivou lásku se dnes ale také dostane.

24. lunární den

Symbolem tohoto dne je Medvěd. Dnes vládne mužská energie. Bortí se vše staré a vzniká nové. Pokud pocítíte bezvýchodnost, je nutné s ní bojovat a nenechat se jí ovládnout. Vždy existuje cesta. Dnešní den má velmi silnou energii, je proto dobré ji využít třeba v náročném fyzickém cvičení, v jakékoliv tvorbě nebo pro léčbu nemocí šamanskými praktikami. Pocítíte příliv nové sexuální energie, touhu po vlastní rodině a dětech, je proto také vhodný den pro početí dítěte. Dnes je dobré zahájit stavbu domu. Během 24. lunární dne nepijte příliš vody, je tendence k jejímu zadržování v těle. Půst nechte na jindy, není dobré dnes hladovět.

PRANOSTIKY

 • Svatá Dorota také na sníh bohatá

ZDRAVÍ

Střelec působí na kyčle, pánev, křížovou kost a kosti stehenní. Může se ohlásit ischias, křečové žíly a stehenní části nohou. Často bolí kříž až do nohou, protože ve Střelci se počasí rádo mění. Dobře vám udělá masáž, pomůže uvolnit křečovitě stažené svaly. Vyzkoušejte konopnou mast. Netrénovaný turista pocítí brzy po vycházce bolesti ve stehnech. Dnes není vhodné nutit děti k delšímu chození, mohli by jste jim zprotivit turistiku na celý život, ale krátká procházka všem prospěje. Dbejte na teplé oblečení. Provádějte cviky na rovnováhu a držení těla, chůzi po patách a po špičkách, po vnější i vnitřní straně chodidel.

STRAVA

Během IV.měsíční fáze se mohou objevit těžkosti s trávením, jídlo si proto tepelně upravujte dušením či vařením. Vhodná je dušená zelenina, omáčky, polévky, povařené ovoce (jablka, hrušky), různé kaše, těstoviny. Můžete mléčné výrobky, ryby a kvašenou zeleninu. Nejsou vhodná smažená jídla, čokoláda ani maso. Pijte čistou vodu ve větším množství než ostatní nápoje, dále jsou vhodné bylinné čaje z přesličky, máty, řepíku, třezalky a měsíčku.

KRÁSA

Udělá vám dobře sauna a teplé koupele a masáže. Uvolní se ztuhlé klouby. Vyzkoušejte koupelovou sůl s levandulí. Dopřejte si péči o nehty na nohou, pedikúru a masáž nohou. Odpočívejte s nohama nahoře.

Vhodné éterické oleje a vůně: santal, eukalyptus, vanilka, fialka

Koupel na studené nohy

Hrst mladé dubové kůry povaříme 10 minut s 2 lžícemi octa a 2 lžícemi soli. Odvar přecedíme do vaničky a 20 minut v něm nohy před spaním máčíme. Poté osušíme a navlékneme teplé ponožky, ve kterých spíme.

MAGIE

Při ubývajícím Měsíci se provádějí rituály a kouzla na zbavení se různých zlozvyků, nadváhy, negativního působení od druhých lidí, na zlikvidování nemocí, prodej něčeho,  na odpoutání se od vztahu, který nechceme, tedy veškerá kouzla k odvrácení či konci čehokoliv špatného nebo nechtěného. Při kouzlení využívejte živel Ohně. Pomůže vám spálit vše negativní.

Rituál na zbavení se zlozvyku

Napište na čistý papír svoji vlastnost či zlozvyk, kterého se chcete zbavit, papír složte a spalte v krbu či nad svíčkou. Zároveň si představujte, jak nechtěná vlastnost tímto ztratila nad vámi moc.

DOMÁCNOST

Vyčistěte krby, kamna, komíny. Vykuřte místnosti vonnými tyčinkami či pryskyřicovými vykuřovadly. Vhodná je také sušená šalvěj, kterou necháte v místnosti doutnat. Vše nepotřebné a staré spalte.

ZAHRADA

Dny Střelce jsou dny plodu a uzlový bod mezi stoupající a klesající silou. Pokud nemrzne, můžete prořezat rybíz a angrešt, jabloně a hrušně. Rány po prořezání ihned zatřete stromovým balzámem. Doplňte krmivo do ptačích krmítek.

Ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Střelec
 • Fáze Měsíce: ubývající
 • Lunární den: 24
 • Východ Měsíce: 03:05 h
 • Západ Měsíce: 11:05 h
 • Živel:  oheň
 • Kvalita dne: teplý
 • Živná kvalita: bílkovina
 • Ovlivňuje orgány: kyčle, pánev, křížová kost, stehna, žíly
 • Systém: smyslové orgány
 • Část rostliny: plod
 • Síla: stoupající
LUNÁRNÍ KALENDÁŘ online na celý měsíc ÚNOR 2011 najdete zde!


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1238x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte