Lunární kalendář 2011 online - SOBOTA 19.3.2011

Měsíc putuje ve znamení Panny, dnes je v 19:10 h úplněk. Dnes si udělejte půst nebo alespoň jezte lehkou stravu. Udělejte si čas na péči o svoje tělo, přesazujte rostliny, vysévejte semínka, založte kompost.

ENERGIE DNE

Klíčová slova dnešního dne, ovládaného znamením Panny, jsou: analyzování, rozebírání, soustředění se na detaily, povinnosti, organizace, pořádkumilovnost. Péče o rodinu a o svoje zdraví je dnes v popředí. Půjde vám učení, drobné opravy, činnosti vyžadující detailní přístup a vyřizování korespondence. Dnes dotáhnete věci do konce.

ÚPLNĚK

Při úplňku se projevuje náměsíčnost, nemoci se zhoršují a rány více krvácejí. Zvyšuje se kriminalita a sklon k sebevraždám. Rodí se nejvíce dětí. Lidé pociťují neklid, psychika je napjatá. Časté jsou také změny nálad, emoce jsou nestabilní. Metabolismus pracuje pomaleji, organismus je více oslabený. Ženy bývají podrážděnější a neobjektivní, muži naopak pozorní a vstřícní a mají větší zájem o sex.

ÚPLNĚK V PANNĚ

Úplněk v panně vám dává příležitost vyřešit vše, co jste dosud odkládali. Vše, co je pro vás nepříjemné, nedůležité, malicherné, opomíjené. Všechny tyto malé nepříjemné věci, které vás rozčilují a máte je stále někde v pozadí mysli.

Více o úplňku se dozvíte zde.

16.lunární den

Je dnem rovnováhy a harmonie a spravedlnosti. Za žádnou cenu se nerozčilujte a ani se nenechte „vyvést z rovnováhy“. Snažte se být v klidu. Dnešek má symbol Motýla. Zkuste si o motýlech něco přečíst, snáze tak pochopíte energii tohoto dne a procesy v něm probíhající. Velmi vhod dnes přijdou posilovací cviky a rituální očista. Nedoporučuje se sex. Nejezte houby ani živočišné pokrmy. Sny vám vyzradí vaši touhu po něčem nebo po někom. Pijte čaje, které čistí krev, například kopřivový.

PRANOSTIKY

 • Svatý Josef s tváří milou, končí zimu s plnou silou
 • Svatý Josef naštípe dříví a Panna Maria zatopí
 • Na svatého Josefa - pluhy ze dvora
 • Na svatého Josefa se mají odkládat kožichy

ZDRAVÍ

Znamení Panny ovlivňuje trávící orgány. Citliví lidé teď mají problémy se zažíváním. V těchto dnech se zvlášť doporučuje vhodná strava, neměla jíst těžká nebo tučná jídla. Léčivé rostliny nasbírané v Panně působí blahodárně nejen na žaludek, ale také na krev, nervy a slinivku břišní. Především směs bylin na čaj k pročištění krve, například s kopřivami, nasbíraná v Panně, se nemine dobrým účinkem.

STRAVA

Znamení Panny ovlivňuje trávící orgány. Citliví lidé teď mají problémy se zažíváním. Dnes je úplněk a to znamená, že je vhodný den na půst nebo na začátek diety či detoxikace. Pijte zeleninové šťávy z kořenové zeleniny. Jezte dnes jen zeleninová jídla, žádné maso, kynuté pečivo, tučná a slaná jídla. Ráno po probuzení vypijte sklenici teplé vody, aktivizují se tím střeva. Jezte stravu bohatou na selen a hořčík, například čočku a pohanku. Vyzkoušejtelehce stravitelnou žlutou čočku a detoxikační pokrm kičady.

Detoxikace organismu podle ájurvédy

KRÁSA

Dnes je velmi vhodný den pro celkovou péči o tělo. Necháte-li si v tento den upravit či vlasy, zachovají si déle formu a krásu a účes bude držet. Vše se dobře vstřebává. Udělejte vlasům zábal, doporučujeme vlasový olej z himalájských bylin Hair Plus. Můžete udělat výživný zábal také na ruce. Prospěje vám celková masáž těla vyživujícími oleji.

Zábal pro lesk vlasů

1 dl olivového oleje smícháme s jedním žloutkem a 3 lžícemi gelu z Aloe Vera. Naneseme na vlasy a vmasírujeme do vlasové pokožky a zabalíme do nahřátého ručníku. Necháme na hlavě 20 minut, poté smyjeme šamponem. Zábal dodává vlasům lesk a sílu.

Vhodné éterické oleje a vůně: Kadidlo, Verbena, Jasmín, Levandule, Hyacint, Šalvěj, Vetiver, Šalvěj muškátová

MAGIE

Při úplňku je vliv čarování obrovský. Přivolává se dobro, láska a nová síla. Sbírají se léčivé byliny, zejména byliny na čištění krve nasbírané při úplňku v Panně budou mít velkou účinnost.

Rituál pro splnění přání

DOMÁCNOST

Ukliďte a srovnejte si věci, udělejte pořádek ve skříních. Zaměřte se na detaily a maličkosti. Na hadřík, se kterým budete čistit nábytek, kápněte pár kapek citronové esence, citron zbaví otírané předměty energetických stop. Tuto esenci můžete také použít do rozprašovače, neboť dezinfikuje vzduch. Při úplňku dobře pouští špína, vyperte prádlo se zašlými skvrnami, vyčistěte kovové předměty a šperky.

ZAHRADA

Dny Panny jsou dny kořene s klesající silou. Panna je příznivá pro všechny práce související se sázením, přesazováním, setím a vysazováním. Dnes je však přízemí a to není vhodný den pro práci se zemí a pro zahradní práce. Za úplňku neprovádějte řez a výsevy. Zkontrolujte a připravte si zahradní náčiní, truhlíky a květináče. Vhodný den pro vyvážení hnoje a pro boj proti škůdcům. Na jiný den nechte konzervování, zavařování a uskladňování.

Lunární den ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Panna
 • Fáze Měsíce: úplněk v 19:10 h
 • Lunární den: 16
 • Východ Měsíce: 18:20 h
 • Západ Měsíce: 05:27 h
 • Živel: země
 • Kvalita dne: chladný
 • Živná kvalita: sůl
 • Ovlivňuje orgány: trávicí orgány, nervy, slezina, slinivka břišní
 • Systém: krevní oběh
 • Část rostliny: kořen
 • Síla: klesající
LUNÁRNÍ KALENDÁŘ online na celý měsíc BŘEZEN 2011 najdete zde!


Stáhnout v PDF

Přečteno: 2368x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte