Lunární kalendář 2011 online - SOBOTA 19.2.2011

Měsíc putuje ve znamení Panny, je v ubývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Vyšetřete si dnes čas na péči o sebe, běžte do sauny, udělejte si vlasový zábal nebo čistící masku. 

Energie dne

Klíčová slova dnešního dne, ovládaného znamením Panny, jsou: analyzování, rozebírání, soustředění se na detaily, povinnosti, organizace, pořádkumilovnost. Péče o rodinu a o svoje zdraví je dnes v popředí. Půjde vám učení, drobné opravy, činnosti vyžadující detailní přístup a vyřizování korespondence. Dnes dotáhnete věci do konce.

18.lunární den

Tento den nám nastavuje Zrcadlo, které je také dnešním symbolem. Vše, co se dnes děje, odráží naši podstatu a my můžeme vyhodnotit, jak se sami na sebe díváme. Můžeme se uvidět z jiných úhlů, uvědomit si sami sebe a svůj vývoj. Zkuste dnes shodit masku, kterou nosíte, alespoň sami před sebou. Soustřeďte se v tento den především na sebe, ale můžete pomoci i jinému člověku. I vy jste pro druhé zrcadlem. Je vhodný den na očistu, navštivte saunu, dopřejte si masáž. Pečujte o svou pleť, namažte ji vhodným výživným krémem. Parfém si dnes aplikujte pouze na oblečení, ne na kůži! Mohlo by dojít k alergické reakci. Sny z dnešní noci se brzy splní. Dnes není vhodná konzumace živočišné potravy a alkoholu, naopak ořechy a kvalitní rostlinný olej vám udělají dobře.

PRANOSTIKY

 • Vánice a metelice v únorový čas neopustí nás

ZDRAVÍ

Zvláštní síla znamení Panny se projevuje na trávicím ústrojí. Citliví lidé teď mají problémy se zažíváním. V těchto dnech se zvlášť doporučuje vhodná strava, alespoň by se neměla jíst těžká nebo tučná jídla. Léčivé rostliny nasbírané v Panně působí blahodárně nejen na žaludek, ale také na krev, nervy a slinivku břišní. Především směs bylin na čaj k pročištění krve, například s kopřivami, nasbíraná v Panně, se nemine dobrým účinkem. Na cvičení jsou vhodné uvolňovací cviky.

STRAVA

Protože Panna ovlivňuje střeva a trávení, dopřejte si jen lehkou stravu, tučným a slaným jídlům se vyhněte. Nekonzumujte dnes mléčné výrobky. Jsou aktivizovány střeva, dobře jim udělá selen, hořčík a dostatek pohybu. Jezte kořenovou zeleninu, nejlépe v syrovém stavu, cibuli, pórek, brambory, celozrnné pečivo a hnědou rýži. Měsíc ubývá, proto můžete zahájit redukční dietu.

KRÁSA

Necháte-li si v tento den upravit či vlasy, zachovají si déle formu a krásu a účes bude držet. Udělejte vlasům zábal, doporučujeme vlasový olej z himalájských bylin Hair Plus. Měsíc ubývá a tělo se lépe zbavuje škodlivin. Vyčistěte si pleť a naneste na ni čistící masku. Běžte na lymfatickou masáž. Sauna vám dnes také udělá dobře.

Vhodné éterické oleje a vůně: Kadidlo, Verbena, Jasmín, Levandule, Hyacint

MAGIE

Při ubývajícím Měsíci se provádějí rituály a kouzla na zbavení se různých zlozvyků, nadváhy, negativního působení od druhých lidí, na zlikvidování nemocí, prodej něčeho, na odpoutání se od vztahu, který nechceme, tedy veškerá kouzla k odvrácení či konci čehokoliv špatného nebo nechtěného. Dnes využijte živel Země, např.kouzla související se zakopáním něčeho do země.

DOMÁCNOST

Ukliďte a srovnejte si věci, udělejte pořádek ve skříních. Zaměřte se na detaily a maličkosti. Na hadřík, se kterým budete čistit nábytek, kápněte pár kapek citronové esence, citron zbaví otírané předměty energetických stop. Tuto esenci můžete také použít do rozprašovače, neboť dezinfikuje vzduch. Můžete vyčistit šperky a mosazné předměty.

ZAHRADA

Dny Panny jsou dny kořene s klesající silou. Dnes je přízemí, proto nechejte rostliny i půdu odpočívat. Můžete alespoň opravit nářadí a připravit si semena na výsev. Objednejte stromky na výsadbu. Vytvořte si osazovací plánek. Použijte k tomu schéma vhodných kombinací rostlin.

Ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Panna
 • Fáze Měsíce: ubývající
 • Lunární den: 18
 • Východ Měsíce: 19:26 h
 • Západ Měsíce: 07:04 h
 • Živel: země
 • Kvalita dne: chladný
 • Živná kvalita: sůl
 • Ovlivňuje orgány: trávicí orgány, nervy, slezina, slinivka břišní
 • Systém: krevní oběh
 • Část rostliny: kořen
 • Síla: klesající

LUNÁRNÍ KALENDÁŘ online na celý měsíc ÚNOR 2011 najdete zde!


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1631x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte