Lunární kalendář 2011 online - SOBOTA 1.1.2011

Měsíc putuje ve Střelci a je v ubývající fázi. Střelec ovlivňuje stehna a žíly. Udělejte si krátkou procházku na čerstvém vzduchu, uvařte si kyselou čočku nebo zelňačku, večer si dopřejte masáž nohou. 

Energie dne

Je cítit neklid, člověka to někam táhne, nevydrží na jednom místě, dostavuje se touha cestovat, poznávat nové lidi, ale také oprašovat stará přátelství. Jsme otevření, upřímní, bezstarostní, ale i nezodpovědní. Dochází k hádkám a výbušným reakcím. Nechybí elán do sportu a do učení se novým věcem. Ideální čas pro uzavírání nových obchodů, zakládání firem, pro investice, plánování a nové projekty. Na vášnivou lásku se dnes ale také dostane.

27. lunární den

Jeho symbolem je Žezlo. Přináší nám skrytá poznání a hledání sebe sama. Dnes můžeme porozumět nejvyšší spravedlnosti. Učíme se přijímat zodpovědnost za svoje činy. V meditaci se vám může podařit odhalit tajemství, neprovádějte ji ale při zapnutém TV nebo rádiu. Ve snech se objevují skryté touhy. Laďte se na vyšší vibrace, poslouchejte hudbu s vyššími tóninami, nebo si jen tak několikrát po sobě zamručte hmmm. To proto, aby se stimulovala 7.čakra na temeni hlavy. Ta nás spojuje s Vesmírem, odtud přicházejí poselství. Dnes nepijte alkohol, pokud nemusíte, tak neberte žádné léky. Je ovlivňován lymfatický systém a krev, proto krev dnes nedarujte.

PRANOSTIKY

 • V lednu mráz - těší nás, v lednu voda - věčná škoda
 • Připadne-li Nový rok na sobotu, bývá málo obilí, málo větrů, mnoho ovoce, ale také mnoho zimnic.

Lidová říkadla

Nový rok nastává, všeho dost nám dává. Hej, nám, hej, koleda!
Dnes i náš hospodář vyjasní svoji tvář. Hej, nám, hej, koleda!
I naše paňmáma směje se od rána. Hej, nám, hej, koleda!

ZDRAVÍ

Střelec působí na kyčle, pánev, křížovou kost a kosti stehenní. Může se ohlásit ischias, křečové žíly a stehenní části nohou. Často bolí kříž až do nohou, protože ve Střelci se počasí rádo mění. Dobře vám udělá masáž, pomůže uvolnit křečovitě stažené svaly. Netrénovaný turista pocítí brzy po vycházce bolesti ve stehnech. Dnes není vhodné nutit děti k delšímu chození, mohli by jste jim zprotivit turistiku na celý život.

STRAVA

Je ovlivňován lymfatický systém, proto je dobré ho podpořit, aby se škodliviny z těla snáze vylučovaly. Ráno nalačno vypijte 2 sklenici převařené teplé vody, při kocovině si do ní přidejte čerstvou citronovou šťávu. Dopoledne pijte zředěné šťávy z citrusových plodů, ty dodají tělu enzymy a vitamíny. Odpoledne pijte čaj z měsíčku zahradního. Zázvorový čaj čistí tělo od toxinů. Doporučujeme čaj Guduchi se zázvorem, dodá vám energii. Uvařte si a pořádnou česnečku na spravení žaludku po bouřlivé noci. Jako druhé jídlo si dejte kyselý pokrm (čočku na kyselo, segedínský guláš, zelňačku..) Vyvarujte se dnes sladkostí, kávy a tučných jídel. Vhodná je lymfatická masáž.

ZAHRADA

Dny Střelce jsou dny plodu a uzlový bod mezi stoupající a klesající silou. Pokud nemrzne, můžete prořezat dřeviny. Obejděte zahradu a poděkujte jí za úrodu, kterou vám dala v minulém roce.

Ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Střelec
 • Fáze Měsíce: ubývající
 • Lunární den: 27
 • Východ Měsíce: 05:17 h
 • Západ Měsíce: 13:25 h
 • Živel: oheň
 • Kvalita dne: teplý
 • Živná kvalita: bílkovina
 • Ovlivňuje orgány: kyčle, pánev, křížová kost, stehna, žíly
 • Systém: smyslové orgány
 • Část rostliny: plod
 • Síla: stoupající

Stáhnout v PDF

Přečteno: 1747x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte