Lunární kalendář 2011 online – PONDĚLÍ 31.1.2011

Měsíc putuje ve znamení Kozoroha a je v ubývající fázi. Kozoroh působí na kolena, kyčle, klouby a má vliv i na kůži. Nepodnikejte dnes dlouhé procházky ani horské túry. Je vhodný den na manikůru a pedikůru.

Energie dne

Daří se v obchodu i v zaměstnání, věci se skvěle organizují a plánují, pravidla se dodržují. Vládne autorita. Vhodný den na pořádání kurzů, seminářů a přednášek. Také pro začátek nových projektů. Emoce dnes stojí stranou, rozum a materialismus je v popředí. Nenechte se zaskočit chladnějším jednáním a kritikou, je tendence k pesimismu.

27. lunární den

Jeho symbolem je Žezlo. Přináší nám skrytá poznání a hledání sebe sama. Dnes můžeme porozumět nejvyšší spravedlnosti. Učíme se přijímat zodpovědnost za svoje činy. V meditaci se vám může podařit odhalit tajemství, neprovádějte ji ale při zapnutém TV nebo rádiu. Ve snech se objevují skryté touhy. Laďte se na vyšší vibrace, poslouchejte hudbu s vyššími tóninami, nebo si jen tak několikrát po sobě zamručte hmmm. To proto, aby se stimulovala 7.čakra na temeni hlavy. Ta nás spojuje s Vesmírem, odtud přicházejí poselství. Dnes nepijte alkohol, pokud nemusíte, tak neberte žádné léky. Je ovlivňován lymfatický systém a krev, proto krev dnes nedarujte.

PRANOSTIKY

 • Když je leden bílý, je sedlákovi milý

ZDRAVÍ

V těchto dnech zbytečně nezatěžujte kosti a kolena, mohlo by to mít trvalejší následky. Nevydávejte se po delší pauze nebo jako začátečník na horské tůry a dlouhé procházky. Chirurgové a ortopedové v horských oblastech velmi dobře vědí, kdy Měsíc prochází Kozorohem. Při každém pohybu jsou teď kolena velmi namáhaná. Fotbalisté, kteří mají porušený meniskus, by rozhodně neměli trénink přehánět. Obklady kolen jako prevence nebo léčba vykonají velmi dobré služby. Také pro ostatní kosti a klouby je teď možné udělat něco dobrého. Vhodná jsou cvičení na rozhýbání a zahřátí kloubů a natahovací cviky. Doporučujeme masážní zahřívající olej na svaly a klouby Flexn oil.

STRAVA

Je ovlivňována lymfatický systém. Připravujte si převážně tepelně upravenou stravu. Vyhněte se těžkým jídlům. Pijte čaj s měsíčkem a zeleninové šťávy z kořenové zeleniny (mrkvová, celerová, šťáva z červené řepy...).

KRÁSA

Dnes je vhodný den pro péči  o nehty na nohou i rukou, pro stříhání a pilování. Nehty ostříhané v Kozorohu jsou tvrdé, hodně vydrží a nelámou se tak snadno. Na manikúru a pedikúru byste dnes proto neměli zapomenout. Není vhodné ale stříhat a upravovat zarostlé nehty, stále by dorůstaly špatně. Výjimkou je úprava nehtového lůžka. Poté nehty ponořte do zahřátého mandlového či olivového oleje. Je účinné ošetřování tvrdošíjné plísně nohou a nehtů, odstraňování a ošetřování bradavic, odstraňování chloupků na těle, vytrhávání obočí. Navštivte zubaře, aby vám odstranil zubní kámen. Udělají vám dobře masáže celého těla a sauna.

Vhodné éterické oleje: máta, mateřídouška, citron, grep, mandarinka, lemongrasss, verbena, myrtha

DOMÁCNOST

Odstraňte vodní kámen z domácích přístrojů a sanitárního zařízení. Šetřete přírodu a vyzkoušejte na to místo chemických přípravků obyčejný ocet. Udělá vám stejnou službu.

ZAHRADA

Dny Kozoroha jsou dny kořene se stoupající silou. Den je příznivý pro mýcení a odstraňování náletových dřevin. Zlikvidujte nemocné a staré stromy. Pokud je půda zmrzlá, pařezy vyjmete z půdy až na jaře. Opravte plot a cestu, založte kompost. Bude úspěšný boj proti  škůdcům žijícím v zemi. Pohnojte pokojové rostliny se slabou tvorbou kořenů.

Ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Kozoroh
 • Fáze: ubývající
 • Lunární den: 27
 • Východ Měsíce: 05:54 h
 • Západ Měsíce: 15:20 h
 • Živel: země
 • Kvalita dne: chladný
 • Živná kvalita: sůl
 • Ovlivňuje orgány: kolena, kyčle, klouby, kůže
 • Systém:  krevní oběh
 • Část rostliny: kořen
 • Síla: stoupající

 • Stáhnout v PDF

  Přečteno: 1461x

  Rozbalit všechny příspěvky
  Nový komentář

  Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

  Diskuse je zatím prázdná.

  Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte