Lunární kalendář 2011 online - PONDĚLÍ 28.2.2011

Měsíc putuje ve znamení Kozoroha a je v ubývající fázi. Kozoroh působí na kolena, kyčle, klouby a má vliv i na kůži. Nepodnikejte dnes dlouhé procházky ani horské túry. Je vhodný den na manikúru a pedikúru.

Energie dne

Daří se v obchodu i v zaměstnání, věci se skvěle organizují a plánují, pravidla se dodržují. Vládne autorita. Jasně rozlišujeme, co je správné a co ne.  Vhodný den na pořádání kurzů, seminářů a přednášek a pro začátek nových projektů. Emoce dnes stojí stranou, rozum a materialismus je v popředí. Nenechte se zaskočit chladnějším jednáním a kritikou, je tendence k pesimismu. Můžete mít pocit, že vám nikdo nerozumí. Na druhé straně se ale můžete dočkat odměny či zvýšení platu, vaše práce bude oceněna, přibude vám s tím však také více povinností. Láska, která vznikne tento den, má předpoklad vydržet navždy.

26. lunární den

Den má symboly Žábu a Bláto. Dávejte si dnes pozor na krádeže, a to nejen věcí, ale i myšlenek a nápadů! Dnes vám v rozhovorech s lidmi může být snadno odčerpávána energie, proto se stýkejte  jen s lidmi, kteří jsou vám sympatičtí. Pozorujte a rozeznávejte,  kdo vám chce “mazat med kolem pusy“ a kdo s vámi naopak mluví upřímně. Moc nemluvte, spíše poslouchejte. Snažte se s ničím se neztotožňovat a nic si nebrat osobně. Nechte vše proudit kolem vás a pouze to pozorujte. Nezačínejte dnes nové věci, nemuseli by být dokončeny. Vyhněte se zakouřeným místnostem.

PRANOSTIKY

 • Únor dláždí cesty k jaru

ZDRAVÍ

V těchto dnech zbytečně nezatěžujte nohy, obzvlášť  kolena, mohlo by to mít trvalejší následky. Nevydávejte se po delší pauze nebo jako začátečník na horské túry a dlouhé procházky. Při každém pohybu jsou teď kolena velmi namáhaná. Kdo má s koleny problémy, ať je zpevní ortézou nebo obinadlem. Fotbalisté, kteří mají porušený meniskus, by rozhodně neměli trénink přehánět. Obklady kolen jako prevence nebo léčba vykonají velmi dobré služby. Také pro ostatní kosti a klouby je teď možné udělat něco dobrého. Vhodná jsou cvičení na rozhýbání a zahřátí kloubů, krouživé pohyby trupu a natahovací cviky.  Jezte stravu bohatou na vápník. Doporučujeme masážní zahřívající olej na svaly a klouby Flexn oil.

STRAVA

Během IV. měsíční fáze se mohou objevit těžkosti s trávením, jídlo si proto tepelně upravujte dušením či vařením. Vhodná je dušená zelenina, omáčky, polévky, povařené ovoce (jablka, hrušky), různé kaše, těstoviny.  Vhodné jsou dnes ryby a listová zelenina. Můžete také mléčné výrobky a kvašenou zeleninu. Nejsou vhodná smažená jídla, čokoláda, káva ani maso a vodnatá zelenina, jako např.okurky. Vhodná je dnes kořenová zelenina a brambory.  Pijte čistou vodu ve větším množství než ostatní nápoje, dále jsou vhodné bylinné čaje z přesličky a heřmánku. Doporučujeme Tulsi s medem a heřmánkem.

KRÁSA

Dnes je vhodný den pro péči  o nehty na nohou i rukou, pro stříhání a pilování. Nehty ostříhané v Kozorohu jsou tvrdé, hodně vydrží a nelámou se tak snadno. Na manikúru a pedikúru byste dnes proto neměli zapomenout. Není vhodné ale stříhat a upravovat zarostlé nehty, stále by dorůstaly špatně. Výjimkou je úprava nehtového lůžka, po které nehty ponořte do zahřátého mandlového či olivového oleje. Je účinné ošetřování tvrdošíjné plísně nohou a nehtů, odstraňování a ošetřování bradavic, vytrhávání obočí a depilace. Vhodný den na masáž ušních boltců, píchnutí ušních dírek, aplikaci ušních svíček a péči o uši.  Navštivte zubaře, aby vám odstranil zubní kámen. Tělo při ubývající Měsíci dobře vyplavuje škodliviny, udělají vám  proto dobře masáže a zábaly celého těla a také sauna. Využijte detoxikační masážní olej. Ájurvéda doporučuje každodenní masáž všech kloubů zahřátým sezamovým olejem. Masírujete krouživými pohyby, olej nechte působit 20 minut, poté jej opláchněte teplou vodou.

Vhodné éterické oleje a vůně: máta, mateřídouška, citron, grep, mandarinka, lemongrasss, verbena, myrtha

MAGIE

Při ubývajícím Měsíci se provádějí rituály a kouzla na zbavení se různých zlozvyků, nadváhy, negativního působení od druhých lidí, na zlikvidování nemocí, prodej něčeho,  na odpoutání se od vztahu, který nechceme, tedy veškerá kouzla k odvrácení či konci čehokoliv špatného nebo nechtěného. Při kouzlení využívejte živel Země. Můžete do ní něco zakopat.

Ochranné zaříkávadlo

Zaklínám Tě ohněm, vodou, vzduchem a zemí. Síly Světa volám Vás na pomoc, ozvěte se mi. Vše zlé co ubližuje mi, ať vrátí se zpět zemi. Co špatné potkává mě, nechť odejde co nejdál ode mě. A tak se staň!

DOMÁCNOST

Odstraňte vodní kámen z domácích přístrojů a sanitárního zařízení. Šetřete přírodu a vyzkoušejte na to místo chemických přípravků obyčejný ocet. Udělá vám stejnou službu. Dejte šaty do čistírny. Uspořádejte si doma i v práci vše, v čem máte chaos, ať jsou to rodinné fotografie nebo prádlo v zásuvkách či hromada nevyřízených dokumentů na pracovním stole. Opravy provedené dnes nebudete již muset opakovat. Postavené a vyrobené předměty budou mít dlouhou životnost.

ZAHRADA

Dny Kozoroha jsou dny kořene se stoupající silou. Den je příznivý pro mýcení a odstraňování náletových dřevin. Zlikvidujte nemocné a staré stromy. Pokud je půda zmrzlá, pařezy vyjmete z půdy až na jaře. Udělejte si pořádek v zahradním náčiní, opravte poškozené nářadí, ptačí budky a krmítka. Opravte plot a cestu, založte kompost, postavte pařeniště. To uděláte tak, že vykopete jámu  hlubokou asi 40 cm, širokou  120 cm, dlouhou dle vašich požadavků a možností, asi 2 m. Na dno jámy položte pletivo jako ochranu proti hlodavcům. Na pletivo položte 5 cm vrstvu suchého listí či dřevní štěpky, na to asi 30 cm koňského hnoje, na to opět 5 cm listí a na listí kvalitní zeminu s kompostem ve vrstvě 10 – 15 cm.  Pařeniště nechte takto až do začátku výsevů. Dnes bude úspěšný boj proti  škůdcům žijícím v zemi. Pohnojte pokojové rostliny se slabou tvorbou kořenů. Zkontrolujte trvalky venku, jestli je mráz nevytáhl ze země, pokud ani,  opatrně je přišlápněte zpět do hlíny.

VE ZKRATCE:

 • Měsíc ve znamení: Kozoroh
 • Fáze: ubývající
 • Lunární den: 26
 • Východ Měsíce:  04:31 h
 • Západ Měsíce: 13:16 h
 • Živel: Země
 • Kvalita dne: chladný
 • Živná kvalita: sůl
 • Ovlivňuje orgány: kolena, kyčle, klouby, kůže
 • Systém:  krevní oběh
 • Část rostliny: kořen
 • Síla: stoupající
LUNÁRNÍ KALENDÁŘ online na celý měsíc ÚNOR 2011 najdete zde!


Stáhnout v PDF

Přečteno: 2608x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte