Lunární kalendář 2011 online - PONDĚLÍ 18.4.2011

Měsíc vstupuje v 8:19 h do znamením Štíra, dnes je úplněk. Štír ovlivňuje pohlavní orgány a močové cesty, proto sedací koupele s řebříčkem lékařským nyní mohou pomoci při různých ženských potížích. Je šance prožít lásku a vášeň.

ENERGIE DNE

Klíčová slova dnešního dne jsou: sexualita, impulzivnost, žárlivost, riziko, citlivost, kritika, vnímavost, náruživost, smyslnost, vynalézavost, nadhled. Připravte se na kritiku i na to, že sami budete více kritizovat, jste dnes více citlivější a proto více zranitelní než jindy. Změny se dnes přijímají velmi těžce, člověk vidí věci černobíle. Zvyk je železná košile. Vládnou sklony k temným věcem. Voda dnes pomáhá zklidnit rozjitřené smysly. Procházka kolem řeky nebo rovnou dovolená u moře jsou výborným lékem. V partnerských vztazích se projevuje smyslnost a náruživost, ale také žárlivost a hádavost. Neřešte dnes finanční záležitosti, necestujte a nezačínejte nové vztahy.

16. lunární den

Je dnem rovnováhy a harmonie a spravedlnosti. Za žádnou cenu se nerozčilujte a ani se nenechte „vyvést z rovnováhy“. Snažte se být v klidu. Dnešek má symbol Motýla. Zkuste si o motýlech něco přečíst, snáze tak pochopíte energii tohoto dne a procesy v něm probíhající. Velmi vhod dnes přijdou posilovací cviky a rituální očista. Nedoporučuje se sex. Nejezte houby ani živočišné pokrmy. Sny vám vyzradí vaši touhu po něčem nebo po někom. Pijte čaje, které čistí krev, například kopřivový. Více o lunárním dni..

ÚPLNĚK

Při úplňku se projevuje náměsíčnost, nemoci se zhoršují a rány více krvácejí. Zvyšuje se kriminalita a sklon k sebevraždám. Rodí se nejvíce dětí. Lidé pociťují neklid, psychika je napjatá. Časté jsou také změny nálad, emoce jsou nestabilní. Metabolismus pracuje pomaleji, organismus je více oslabený. Ženy bývají podrážděnější a neobjektivní, muži naopak pozorní a vstřícní a mají větší zájem o sex. Více o úplňku se dozvíte zde.

PRANOSTIKY

 • Nevěř žádnému počasí v dubnu, apríl si stejně troubí, jak chce

ZDRAVÍ

Štír působí silně na pohlavní orgány, močový měchýř a močovod. Preventivní sedací koupele s řebříčkem lékařským a přesličkou teď mohou pomoci při různých ženských potížích. Budoucí matky by se měly chránit před každou námahou a dávat pozor, aby neprochladly.

Domácí léčení - recepty

STRAVA

Při úplňku máme nejvíce přibíráme na váze, proto je vhodné udělat si dnes půst nebo odlehčovací den. Pijte dnes pouze zeleninové a ovocné šťávy. Začíná III. měsíční fáze a v jídelníčku by měla převažovat živá a čerstvá strava, jako zelenina, ovoce, luštěniny, semínka, ořechy a jádra. Vyzkoušejte nápoje a jídla z jarních rostlin, např. z kopřiv nebo medvědího česneku. Na posílení močových cest jsou vhodné brusinky, pijte tedy brusinkový džus nebo jezte sušené brusinky. Dobře vám udělají i borůvkové čaje, ženský čaj a řebříčkový čaj. Pijte minerálky a bylinné čaje na očistu ledvin a močového ústrojí. Doporučujeme začít detoxikační kúru Triphala.

KRÁSA

Dnes se vše dobře vstřebává. Udělejte vlasům zábal, doporučujeme vlasový olej z himalájských bylin Hair Plus. Můžete udělat výživný zábal také na ruce. Prospěje vám celková masáž těla vyživujícími oleji.

Vhodné éterické oleje a vůně: santal, santalové dřevo, bergamot, karafiát, orchidej, pačuli, ylang-ylang, levandule, citron

MAGIE

Při úplňku je vliv čarování obrovský. Přivolává se dobro, láska a nová síla. Ve Štíru mají magické obřady obzvlášť sílu, čaruje se proti strachu a zranitelnosti, provádí se milostná magie. Vyberte si kouzlo..

DOMÁCNOST

Vyperte prádlo, skvrny půjdou pěkně dolů. Můžete dát pouze poloviční dávku pracího prášku, prádlo přesto bude pěkně vyprané. Také špína z ostatních věcí jde dnes dobře dolů, proto umyjte země, spotřebiče, nábytek a předměty, ze kterých chcete dostat špínu. Umyjte koupelnu, umyvadla a WC, odstraňte vodní kámen. Použijte přírodní čistící přípravek - ocet.

ZAHRADA

Dny Štíra jsou dny květu s klesající silou. Zaléváme a hnojíme pokojové rostliny a trvalky. Za úplňku neprovádíme řez a výsevy, neprovádíme průklest ovocných stromů a keřů, ani kácení stromů. Nezavařujte, neuskladňujte potraviny, mohly by chytnout plíseň. Očistěte zahradní náčiní.

Lunární den ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Štír
 • Fáze Měsíce: úplněk v 4:44 h
 • Lunární den: 16
 • Východ Měsíce: 21:03 h
 • Západ Měsíce: 05:41 h
 • Živel: voda
 • Kvalita dne: mokrý
 • Živná kvalita: uhlohydráty
 • Ovlivňuje orgány: pohlavní orgány, močovod, močový měchýř
 • Systém: nervový systém
 • Část rostliny: list
 • Síla: klesající
LUNÁRNÍ KALENDÁŘ online na celý měsíc DUBEN 2011 najdete zde!

Stáhnout v PDF

Přečteno: 2364x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte