Lunární kalendář 2011 online - PONDĚLÍ 17.1.2011

Měsíc putuje v Blížencích a je v přibývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Hlásí se revma a počasí bývá proměnlivé, proto se dnes dobře oblečte. Den je vhodný pro cestování a obchodní jednání.

Energie dne

Den v Blížencích bývá velmi proměnlivý a neklidný díky vzdušnému elementu, který mu vládne. V myšlení se projevuje mnohostrannost, čilost a obratnost. Je čas flirtování a nezávazných schůzek. Je sklon dělat mnoho věcí najednou, emoce jsou nestálé, býváme zvědaví. Nedivte se, pokud dnes hodiny protelefonujete. Vhodný den pro obchodní jednání, získávání nových kontaktů, cestování a vyřizování korespondence. Přicházejí nové nápady a vize, den přeje tvořivosti a umělecké činnosti.

14.lunární den

Má ve znaku Trubku. Dnes se otevírá třetí oko. To je energetický bod uprostřed čela kousek nad úrovní obočí, tzv. šestá čakra. Ta souvisí s intuicí a s logikou, pomáhá nám prozřít. Také propojuje minulost s přítomností a budoucností. Může se k vám dostat hodně informací z jinak těžko přístupných zdrojů. Dnes můžete začít něco nového, je pro to velmi vhodný den. Započatá věc pak půjde jakoby sama od sebe. Čtěte a studujte! Ani fyzická práce vám neuškodí. Vyhněte se sladkým a horkým jídlům, jsou namáhána střeva. A ještě jedna rada: Dnes žádná magie!

PRANOSTIKY

 • Když v lednu hrom se ozve, hojnost vína je v očekávání

ZDRAVÍ

Ve dnech Blíženců se často mění počasí, proto revmatici mívají potíže. Revmatické bolesti v oblasti ramen teď velmi dobře reagují na vhodné masti. V chladnějším počasí se dobře oblečte, jinak vás tělo může na sebe nepříjemně upozornit. V tento den můžete udělat něco dobrého pro oblast klíčních kostí a lopatek. Cílená gymnastika dělá zázraky. To ale neznamená, že zůstanete ušetřeni následné bolesti svalů. Ani ta ovšem není špatným znamením, protože tělo tak dává najevo, že se zbavuje škodlivin. Masáž zad vám udělá dnes dobře. Ve dnech Blíženců jsou už trochu ovlivněny plíce, proto je užitečné už teď provádět dýchací cviky. Mažte si hrudník bylinnými mastmi a inhalujte nad párou éterické oleje. K inhalaci jsou vhodné tyto esenciální oleje: Anýz, Bazalka, Citron, Jalovec, Eukalyptus, Cypřiš, Máta, Myrta, Ravensára, Rozmarýn, Tyminán, Yzop. K mazání použijeme rostlinný olej s několika kapkami éterického oleje, např. Majoránka, Ravensára, Pepř černý, Santalové dřevo, Fenykl, Kokila, Eukalyptus. Více o aromaterapii zde.

STRAVA

Živná kvality je tuk, který v těchto dnech tělo dobře zpracovává. Během II. měsíční fáze se aktivizuje srdce, žaludek, játra, slezina, slinivka střeva. Žaludek je citlivý, objevuje se pálení žáhy a potrava se těžko tráví. Pokrmy by měly být lehce stravitelné, převážně vařené. Nejvhodnější je dušená a vařená zelenina, polévky, zeleninové vývary, omáčky, obilné kaše, brambory, těstoviny, kompoty. Vhodná je dušená brokolice, květák, kapusta. Nejezte smažená jídla, maso, uzeniny a nepijte studené nápoje. Je vhodné období pro začátek detoxikace, organismus se rozšiřuje a lépe se zbavuje škodlivin. Nejvhodnějším nápojem je teplá převařená voda a čaje z květů rostlin. Konzumujte vitamin C, například ve formě kapslí AMALAKI.

KRÁSA

Prospívají masáže horní poloviny těla a teplé bylinné koupele. Dnes si udělejte omlazovací kúru, 13.lunární den je pro to velmi vhodný, dokáže zastavit čas.

ZAHRADA

Dny Blíženců jsou dny květu a uzlový bod mezi stoupající a klesající silou. Boj proti škůdcům a houbovým chorobám bude mít výsledky a pokojové květiny, které dnes pohnojíte budou zase pěkně kvést. Choulostivé skalničky zakryjte chvojím, rašelinou nebo slámou, aby jste je chránili před mrazem. Z jehličnanů a stálezelených dřevin setřeste sníh. Ochraňte stromy před ostrým zimním sluncem, nejlépe připevněním rohože nebo desky. Nachystejte si osazovací plán okrasných květin.

Ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Blíženci
 • Fáze Měsíce: přibývající
 • Lunární den: 14
 • Východ Měsíce: 13:52 h
 • Západ Měsíce: 05:45 h
 • Živel: vzduch
 • Kvalita dne: vzdušný, světlý
 • Živná kvalita: tuk
 • Ovlivňuje orgány: ramena, záda, paže, ruce, plíce, průdušky
 • Systém: systém žláz
 • Část rostliny: květ
 • Síla: klesající

Stáhnout v PDF

Přečteno: 1435x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte