Lunární kalendář 2011 online - PONDĚLÍ 14.2.2011

Měsíc přibývá a putuje od 6:51 h znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Dnes je svatý Valentýn, věnujte se partnerovi a rodině.

Energie dne:

Dnešek je pod znamením citů. Lidé k sobě mají blíž, mohou však být přecitlivělí. Hlavní slovo má intuice. Ozývá se minulost a také různé formy strachů. Vracíme se do dětství, snadno se rozpláčeme. Je vhodný den pro návštěvy rodiny a zvelebování svého obydlí. Máme také chuť experimentovat ve vaření. Láká nás to k vodě, probouzí se romantické sklony. Můžeme ale také pociťovat nervozitu a podrážděnost, jsme dnes snadno ovlivnitelní. Dnes nezahajujte dlouhodobé projekty ani žádné stavby, nepůjčujte peníze.

13. lunární den

Má ve znaku Kolo a Přadeno. Dnes se můžeme pokusit rozplétat nitky našeho osudu a nahlédnout do naší karmy. Zesiluje se průtok energie čakrami. Je vhodný den pro začátek vzdělávání se, dnes vám to bude lépe myslet. Sbírejte informace. Daří magii a okultismu, proto dnes vytvořený magický talisman bude mít velkou sílu.  Běžte ven, bude vám velmi dobře mezi lidmi. Dopřejte si s nimi třeba něco dobrého k jídlu, transformace ducha dnes totiž probíhá přes potravu. Ať máte dnes tedy žaludek stále plný! Vyhněte se agresivitě a udělejte si omlazovací kúru. Sny vám sdělí pravdivou informaci.

PRANOSTIKY

 • Na svatého Valentýna zamrzne i kolo mlýna
 • Na svatého Valentýnka sej přísadu do záhonka

ZDRAVÍ

Síla, která vládne v tento den vnáší do celkového tělesného pocitu lehký neklid. Převládá vliv na hruď. Rak také ovládá játra, proto nechte noční hýření raději na jiný den, aby játra neměla moc práce. Jste-li choulostiví na játra a žlučník, plíce nebo prsa, pak využijte tento den, aby jste pro tyto orgány učinili něco dobrého. Také žaludek může dnes zlobit (říhání, pálení žáhy), proto se doporučuje lehká strava. Ženy mohou pociťovat nepříjemné napětí až bolest v ňadrech, pomůže jemná masáž krouživými pohyby s použitím vhodných krémů či olejů.

STRAVA

Ve dnech Raka je ovlivňován žaludek, žlučník  a játra, nejezte proto žádná těžká a smažená jídla. S kávou to nepřehánějte a místo čokolády si dejte radši sušené ovoce. Bylinkové čaje jsou vhodným nápojem, obzvláště ty s posilujícími účinky na játra, žlučník a žaludek, například čaj z třezalky nebo čekanky. Čaj z meduňky má zklidňující účinky i na psychiku, která je dnes citlivá.

KRÁSA

V tento den si nenechávejte stříhat vlasy, nedržely by dobře a cuchaly by se. Je-li to možné, vlasy si dnes ani nemyjte.

Vhodné éterické oleje a vůně: Fialka, Iris

MAGIE

V přibývajícím Měsíci se provádějí rituály a kouzla na přivolání či podpoření  čehokoliv , například lásky, zaměstnání, sebejistoty, majetku, moudrosti, plodnosti, zdraví, štěstí.. Dnes při kouzlení využívejte živel Vodu. Dnes je Svatý Valentýn, proto můžete připravit nápoj lásky pro svého milovaného.

DOMÁCNOST

Ve dnech Raka nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Také prádlo dnes bude špatně schnout.

ZAHRADA

Dny Raka jsou dny listu s klesající silou. Dnes můžeme zalít a pohnojit pokojové rostliny, dát kompost na trávník. Pokud nemrzne, zavlažte i venkovní dřeviny a trvalky. Zalijte také zazimované rostliny. Ve dnech Raka klíčí rychleji semena, můžete proto zasít na parapet listovou zeleninu k předpěstování. Nepříznivý den je pro zavařování potravin, jejich ukládání a skladování. Neprořezávejte dnes ovocné stromy.

Ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Rak
 • Fáze Měsíce: přibývající
 • Lunární den: 13
 • Východ Měsíce: 12:38 h
 • Západ Měsíce: 04:23 h
 • Živel: voda
 • Kvalita dne: mokrý
 • Živná kvalita: uhlohydráty
 • Ovlivňuje orgány: hruď, plíce, žaludek, játra, žlučník
 • Systém: nervový systém
 • Část rostliny: list
 • Síla: klesající

LUNÁRNÍ KALENDÁŘ online na celý měsíc ÚNOR 2011 najdete zde!


  Stáhnout v PDF

  Přečteno: 1678x

  Rozbalit všechny příspěvky
  Nový komentář

  Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

  Diskuse je zatím prázdná.

  Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte