Lunární kalendář 2011 online – PONDĚLÍ 10.1.2011

Měsíc prochází znamením Ryb, ve kterém je do 16:23 h. Je v přibývající fázi. Ryby mají vliv na nohy a prsty u nohou. Udělejte si čas na koupel a masáž nohou. Sauna vám udělá dobře. Věnujte se umělecké tvorbě!

Energie dne

Fantazie pracuje na plné obrátky, jsme přitahování fantastičnem a mystikou. Rozum předává vládu emocím, vnitřní svět je barvitější než povrch. Čas k meditaci a ponoření se do sebe. Ke slovu se dnes také dostává romantika. Jsme pohostinní, umíme vytvořit klidnou a příjemnou atmosféru, ideálně ve spojení s hudbou a vodou. Praktické věci odložte na jiný den, dnes vládne tvořivý duch, proto zpívejte, malujte, tvořte!

7. lunární den

Symboly dne jsou Žezlo, Klíč a Kohout. Dnes se projevují přírodní duchové a živly. Pomocí meditace se na ně můžete napojit. Dnešek je spojen také s hlasem, řečí a krkem. Každé vyslovené slovo bude mít obrovskou moc. Proto nelžete a nemluvte zbytečně a příliš. Nezabývejte se bezdůvodně problémy, souhlaste i s kompromisem. Kdo potřebuje, ať pracuje na korekci řeči a napravuje koktavost. Krk a hlas má spojení s krční čakrou, pokud je zablokovaná, zkuste ji uvolnit masáží s pomocí esenciálního oleje na 5.čakru. Snažte se dnes nic nerozbít ani neroztrhat. Vyhněte se konzumaci masa a vajec. Návštěvu zubaře odložte na jindy. Může vás potrápit bolest hrudi, plicní potíže, kašel či ztráta hlasu.

PRANOSTIKY

 • Mlhavý leden – mokré jaro

ZDRAVÍ

Ryby mají vliv na chodidla, chůzi a lymfatický systém. Zvláštností dnů Ryb je, že všechno, co se do těla v tyto dny přijme – od alkoholu a nikotinu po kávu a léky – působí mnohem intenzivněji než v jiných dnech. Možná je to tím, že všechny vnitřní orgány jsou meridiánovými drahami spojeny s chodidly, a proto ve dnech Ryb reagují zvlášť citlivě. Nohy jsou velmi důležitou a citlivou částí těla. Když je nemocná noha, je nemocný celý člověk. Každá část těla se odráží v reflexních zónách nohou a může být ovlivněna masážemi reflexních zón na ploskách nohou. Palci tlačíme na jednotlivá místa asi 1 minutu, tlak postupně zvyšujeme. Kroutíme a povytáhneme také všechny prsty u nohou. Tyto masáže mohou pomoci uvolnit křeč či napětí v těle a pomáhají odvádět škodliviny z těla. Chodidlům udělá dobře také koupel s mořskou solí. Nohy udržujte v teple.

STRAVA

Měsíc působí na štítnou žlázu a krk, dejte si proto dnes mořské ryby, obsahují jód, který podporuje činnost štítné žlázy. Doporučujeme také čerstvou zeleninu, hlavně listovou. Salát s lososem a bylinkami je ideální jídlo pro dnešní den. Nepijte nápoje s bublinkami, dejte si raději kvalitní ovocný čaj.

KRÁSA

Udělejte si koupel s koupelovou solí nebo bylinkami. Odstraňte ztvrdlou kůži na chodidlech a ošetřete je vhodnou mastí. Doporučujeme Krém na nohy s minerály. Dnešek je nejméně vhodným dnem pro stříhání vlasů, často se pak tvoří lupy. Také s mytím vlasů počkejte na vhodnější den. Vyhněte se stříhání a upravování zarostlých nehtů, stále by dorůstaly špatně.

ZAHRADA

Dny Ryb jsou dny listu se stoupající silou. Zalijte pokojové a uskladněné balkónové rostliny a trvalky. Jestliže nemrzne, zavlažte jehličnany a stálezelené dřeviny. Podívejte se také do květináčů pokojových rostlin. Je-li v nich hlína vyschlá – mírně ji zavlažte. Zkontrolujte zahradní jezírko, zda mají ryby přístup ke vzduchu. Pokud ne, udělejte jim v ledu otvor. Do vyhřívaného skleníku můžete vysadit salát.

Ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Ryby
 • Fáze Měsíce: přibývající
 • Lunární den: 7
 • Východ Měsíce: 10:46 h
 • Západ Měsíce: 23:13 h
 • Živel: voda
 • Kvalita dne: mokrý
 • Živná kvalita: uhlohydráty
 • Ovlivňuje orgány: nohy, prsty u nohou, lymfatický systém
 • Systém: nervový systém
 • Část rostliny: list
 • Síla: stoupající

Stáhnout v PDF

Přečteno: 1287x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte