Lunární kalendář 2011 online - PÁTEK 4.3.2011

Měsíc prochází znamením Ryb a vstupuje do novoluní ve 21:46 h. Ryby mají vliv na chodidla a prsty u nohou. Udělejte si čas na jejich koupel a masáž. Vyhněte se dnes alkoholu, věnujte se umělecké tvorbě, odpočívejte, meditujte.. Prořežte nemocné stromy.

Energie dne

Fantazie pracuje na plné obrátky, jsme přitahování fantastičnem a mystikou. Rozum předává vládu emocím, vnitřní svět je barvitější než povrch. Čas k meditaci a ponoření se do sebe. Ke slovu se dnes také dostává romantika. Jsme pohostinní, umíme vytvořit klidnou a příjemnou atmosféru, ideálně ve spojení s hudbou a vodou. Praktické věci odložte na jiný den, dnes vládne tvořivý duch, proto zpívejte, malujte, tvořte!

30. lunární den

Symbolem je Zlatá labuť. Tento den je poslední v lunárním cyklu a vy se snažte využít jej k odpuštění, dokončení věcí a splacení dluhů, a to nejen finančních. Vystříhejte se agresivitě. Ukliďte dům a dejte do něj talisman, například v podobě ochranného znamení ve tvaru hvězdy nebo kříže.Talismany mají dnes velkou sílu. Doporučujeme lehkou stravu. Namáhaným orgánem je mozek, proto ho šetřete.

1. lunární den

Od 21:47 h začíná 1.lunární den. Jeho symbolem je Lampa. Je dobré ho věnovat očistě. Živel ohně vám v tom pomůže. Poseďte u krbu nebo u svíčky a dívejte se do plamene. Myslete na vše, čeho by jste se chtěli zbavit a odevzdávejte to ohni, který spálí veškerou negativitu. Odpouštějte, promíjejte, čistěte věci z minulosti. Vytvořte záměr toho, co chcete, aby se vám vyplnilo. Přání a myšlenky z dnešního lunárního dne se opravdu plní, přejte si proto jen to, co doopravdy chcete. Hledejte duchovní příčiny svých nemocí.

NOVOLUNÍ

Novoluní představuje nové začátky, ale také ukončení a vnitřní přeměnu. Psychika bývá v novoluní oslabená a nestabilní, lidé pociťují osamělost a jsou pesimističtí. Nemoci se rázem horší, přibývá úrazů a havárií. Vládne podrážděnost, nervozita, agresivita. Chování bývá mnohdy iracionální. Imunita je oslabená. Lidé prožívají vnitřní rozpory a utrpení. Muži jsou při novoluní méně komunikativní. Více o novoluní se dozvíte ZDE.

Novoluní v Rybách

Při novoluní v Rybách je důležité najít důvěru sami v sebe a ve své schopnosti. Měli by jste se naučit důvěřovat své intuici, kterou v tento den máte zesílenou. Věřte ve svůj plán a i druzí mu budou věřit a přijmou ho.

PRANOSTIKY

 • Kolik březnových mlh, tolik lijáků v roce

ZDRAVÍ

Ryby mají vliv na chodidla, chůzi a lymfatický systém. Zvláštností dnů Ryb je, že všechno, co se do těla v tyto dny přijme – od alkoholu a nikotinu po kávu a léky – působí mnohem intenzivněji než v jiných dnech, zvláště v přibývajícím měsíci. Závislosti vznikají rychleji než v jiných dnech. Možná je to tím, že všechny vnitřní orgány jsou meridiánovými drahami spojeny s chodidly, a proto ve dnech Ryb reagují zvlášť citlivě. Nohy jsou velmi důležitou a citlivou částí těla. Když je nemocná noha, je nemocný celý člověk. Každá část těla se odráží v reflexních zónách nohou a může být ovlivněna masážemi reflexních zón na ploskách nohou. Palci tlačíme na jednotlivá místa asi 1 minutu, tlak postupně zvyšujeme. Kroutíme a povytáhneme také všechny prsty u nohou. Tyto masáže mohou pomoci uvolnit křeč či napětí v těle a pomáhají odvádět škodliviny z těla. Chodidlům udělá dobře také koupel s mořskou solí. Nohy dnes udržujte v teple.

Mléčná lázeň pro nohy

Do vaničky nasypeme 3 lžíce koupelové soli a přilijeme teplé mléko. V této lázni koupeme chodidla asi půl hodiny, poté osušíme a udržujeme v teple.

STRAVA

Je novoluní, proto je vhodný den na půst nebo odlehčovací den. Jezte lehkou stravu, která rychle projde zažívacím traktem. Pro vyčištění střev si vyberte jeden druh potraviny a ten dnes konzumujte. Vhodná jsou například jablka či jiné ovoce nebo lehce stravitelná rýže Basmati. Vyzkoušejte detoxikační pokrm KIČADI. Můžete zkusit také mrkvovou monodietu, kdy se během dne sní 1,5 kg mrkve, syrové např.s nízkotučným jogurtem či vařené s kapkou olivového oleje. Pijte čistou vodu a čistící čaje z kopřivy a přesličky, tělo dnes nejlépe vylučuje škodliviny. Dnes omezte sladkosti.

KRÁSA

Udělejte si koupel s koupelovou solí nebo bylinkami. Dnešek je nejméně vhodným dnem pro stříhání vlasů, často se pak tvoří lupy. Také s mytím spíše počkejte na vhodnější den. Vyhněte se stříhání a upravování zarostlých nehtů, stále by dorůstaly špatně. Udělejte si koupel a masáž chodidel, běžte do sauny. Pečujte nejen o tělo, ale také o svoji duši – pusťte si relaxační hudbu, čtěte, odpočívejte, meditujte, nechte se hýčkat..

Vhodné éterické oleje a vůně: máta, pryskyřice, olibanum

DOMÁCNOST

Za novoluní je dobré provést očistu domova, čistěte a umývejte předměty, nábytek, podlahy.. Očistěte domov také energeticky, vykuřte ho vonnou tyčinkou, do vody používané na mytí a utírání prachu přidejte citronovou esenci, které zbavuje otírané předměty energetických stop.

MAGIE

Popis rituálů na dnešní den najdete v článku o novoluní.

ZAHRADA

Dny Ryb jsou dny listu se stoupající silou. Zalijte pokojové a uskladněné balkónové rostliny a trvalky. Jestliže nemrzne, zavlažte jehličnany a stálezelené dřeviny. Podívejte se také do květináčů pokojových rostlin. Je-li v nich hlína vyschlá – mírně ji zavlažte. Sestřihněte zbytky okrasných travin. Zkontrolujte zahradní jezírko, zda mají ryby přístup ke vzduchu. Pokud ne, udělejte jim v ledu otvor. Můžete již vysévat listovou zeleninu a letničky na parapet a pod fólii. Při novoluní by jste neměli zapomenout prořezat a prostříhat nemocné rostliny a stromy. Prohlédněte zazimované rostliny, odstraňte jejich poškozené části. Doplňte krmivo do ptačích budek.

Lunární den ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Ryby
 • Fáze Měsíce: přibývající
 • Lunární den: 30, 1
 • Východ Měsíce: 6:05 h
 • Západ Měsíce: 17:46 h
 • Živel: voda
 • Kvalita dne: mokrý
 • Živná kvalita: uhlohydráty
 • Ovlivňuje orgány: nohy, prsty u nohou
 • Systém: nervový systém
 • Část rostliny: list
 • Síla: stoupající
LUNÁRNÍ KALENDÁŘ online na celý měsíc BŘEZEN 2011 najdete zde!


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1926x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte