Lunární kalendář 2011 online - PÁTEK 28.1.2011

Měsíc putuje ve Střelci a je v ubývající fázi. Střelec působí na kyčle, pánev, křížovou kost a kosti stehenní, proto tyto části těla dnes šetřete, mohly by vás bolet. Pokud nejste trénovaní, nepodnikejte žádné dlouhé procházky.

Energie dne

Je cítit neklid, člověka to někam táhne, nevydrží na jednom místě, dostavuje se touha cestovat, poznávat nové lidi, ale také oprašovat stará přátelství. Jsme otevření, upřímní, bezstarostní, ale i nezodpovědní. Dochází k hádkám a výbušným reakcím. Nechybí elán do sportu a do učení se novým věcem. Ideální čas pro uzavírání nových obchodů, zakládání firem, pro investice, plánování a nové projekty. Na vášnivou lásku se dnes ale také dostane.

24. lunární den

Symbolem tohoto dne je Medvěd. Dnes vládne mužská energie. Bortí se vše staré a vzniká nové. Pokud pocítíte bezvýchodnost, je nutné s ní bojovat a nenechat se jí ovládnout. Vždy existuje cesta. Dnešní den má velmi silnou energii, je proto dobré ji využít např.v náročném fyzickém cvičení, tvorbě nebo pro léčbu nemocí šamanskými praktikami. Pocítíte příliv nové sexuální energie, touhu po vlastní rodině a dětech, je také vhodný den pro početí dítěte Dnes je také dobré zahájit stavbu domu.

PRANOSTIKY

 • Když v lednu včely vyletují, to nedobrý rok ohlašují

ZDRAVÍ

Střelec působí na kyčle, pánev, křížovou kost a kosti stehenní. Ovlivňuje celkovou pohyblivost člověka. Ischias, žíly a stehenní části nohou se ve dnech Střelce hlásí. Často bolí kříž až do nohou, protože ve Střelci se počasí rádo mění. Masáže dělají dobře a uvolňují křečovitě stažené svaly. Nedoporučují se dlouhé tůry, netrénované tělo ucítí ve stehnech už i krátkou horskou tůru. Takže dnes nepřehánět, a když nejste trénovaní, nepodnikejte žádné dlouhé procházky. Když rodiče vezmou děti poprvé na horskou tůru právě ve dnech Střelce a dokonce je možná k chození nutí, mohou jim zkazit radost z horské turistiky na celý život.

STRAVA

Ve Střelci naše tělo dobře zpracovává bílkoviny, doporučují se tedy luštěninová jídla. Nejezte smažené pokrmy a vynechejte dnes kávu. 24. lunární den nepijte příliš vody, je tendence k jejímu zadržování v těle. Půst nechte na jindy, není dobré dnes hladovět. Dělejte si bylinkové čaje z heřmánku, přesličky a třezalky.

KRÁSA

Ve IV.fázi Měsíce si nenechávejte stříhat vlasy, více se pak třepí konečky. Unaveným svalů prospěje sauna, masáž, bylinná koupel. Děláme si zábaly proti celulitidě. Doporučujeme Bahno z Mrtvého moře. Dnes provádějte cviky pro zpevnění svalů na stehnech a na bocích.

DOMÁCNOST

Vyčistěte kamna a trouby, vymeťte krb, vykuřte vonnými tyčinkami místnosti.

ZAHRADA

Dny Střelce jsou dny plodu a uzlový bod mezi stoupající a klesající silou. Jsou velmi příznivé pro sázení a setí všech plodin a rostlin. Úspěšný bude dnes boj proti škůdcům žijícím na povrchu země. Prořezávejte větve, proveďte řez a průklest ovocných stromů. Odstraňte popraskanou kůru na stromech.

Ve zkratce:

 • Měsíc ve znamení: Střelec
 • Fáze Měsíce: ubývající
 • Východ Měsíce: 03:08 h
 • Západ Měsíce: 11:24 h
 • Lunární den: 24
 • Živel:  oheň
 • Kvalita dne: teplý
 • Živná kvalita: bílkovina
 • Ovlivňuje orgány: stehna, žíly
 • Systém: smyslové orgány
 • Část rostliny: plod
 • Síla: stoupající

Stáhnout v PDF

Přečteno: 1156x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte